Přehnané reakce 7letého

31.1.20 22:27

Přehnané reakce 7mi-letého

Prosím, vůbec nevím, co se synem. Jakmile něco chce nebo naopak nechce, okamžitě začne hysterčit, dupat, absolutně v tu chvíli přestává racionálně uvažovat. Dělal to vždy, ale bohužel s věkem se to nejlepší, jen se mu mění priority a zájmy, tak se jen změnily některé situace, kvůli kterým se vzteka a ty původní už třeba akceptuje. Udělali jsme něco špatně? Nebo ma jen takovou povahu? Da se s tím něco udělat? Děje se to na jeho vek docela často, třeba jednou za 10 dni cca. Je to ale hrozny, když takto spustí na veřejnosti takto velký kluk.
Mate někdo podobnou zkušenost ci radu? Moc děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11867
31.1.20 22:36

No a vyvzteká si to, co chce? Naučil se to jako cestu jak dosáhne svého?

Jinam neschopnost dosáhnout svého jinak než záchvatem není „taková povaha“, ale to, že se nenaučil komunikovat a prosazovat se efektivněji. To jde naučit. A teda potřebujete s tím začít co nejdřív, protože čím déle bude navyklý na to, že si věci vyvzteká, tím hůře se to proměňuje.

Hele pro začátek se mrkni na tyhle knížky, jestli ti to k něčemu bude - jsou docela užitečné a praktické.

https://obchod.portal.cz/…uji-hranice/
https://obchod.portal.cz/…kolnim-veku/

A pokud to nepůjde - vřele doporučuju domluvit si pár setkání nad videotréninkem interakcí.

Na pochopení toho kde vzájemná komunikace skřípe a jak to zkusit lépe to je asi nejefektivnější metoda.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11867
31.1.20 22:38

Jo - jak je velkej, tak už by mohli pomoci i emušáci. Potřebuje porozumět jak ten vztek funguje a jak si ho všimnout a nějak proměnit dřív, než se rozjede záchvat, kdy opravdu nevnímá a nemá nárok to regulovat - je prostě zaplavený emocemi.

https://www.scio.cz/emusaci/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
31.1.20 22:40

Já bych řekla, že to není povahový rys, ale prosazuje si svoje za každou cenu. Je tak zvyklý od malička, věděl že to na vás platí, tak proč by s tím přestával.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
31.1.20 23:02

@Happy Hippo to je zvláštní :think: co je tady většinou psáno, tak to je jakési období "vzdoru ", které přejde, nebo snad i pomáhá děti objímat :lol: :lol: běda, když někdo napíše o pár dobře mířených na zadek :roll: Můj názor je ten, že malý vztekloun měl dostat mantinely už dávno a teď vám přerůstá přes hlavu. A scéna s tak velkým vztekajiícím se dítětem na veřejnosti, to musí být lahůdka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
31.1.20 23:07

Muj to delal dlouho. Je mu tedy temer pet. Rekla jsem mu, ze pokud se mini takto chovat, nepochodi. Opravdu uz s takovymi vylevy nemam trpelivost. Zkousela jsem ho chapat, resit to domluvou apod. Vubec. Akorat se to zhorsovalo. Samozrejme jsme o tom mluvili tisickrat. Tyhle emoce se musi naucit ovladat. Driv to bylo tutununu, chapu tvoje emoce. Ted uz na nej jdu ostreji a srovnal se. Tuty proste cesta nepovede. A koukala jsem, jak rychle mu to doslo. Mela jsem to udelat driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
31.1.20 23:08

Hořčík, béčko, omega 3 :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3948
31.1.20 23:15
@lolink píše:
Muj to delal dlouho. Je mu tedy temer pet. Rekla jsem mu, ze pokud se mini takto chovat, nepochodi. Opravdu uz s takovymi vylevy nemam trpelivost. Zkousela jsem ho chapat, resit to domluvou apod. Vubec. Akorat se to zhorsovalo. Samozrejme jsme o tom mluvili tisickrat. Tyhle emoce se musi naucit ovladat. Driv to bylo tutununu, chapu tvoje emoce. Ted uz na nej jdu ostreji a srovnal se. Tuty proste cesta nepovede. A koukala jsem, jak rychle mu to doslo. Mela jsem to udelat driv.

Ji, mam to stejne se ctyrletakem. Driv tutununu, chapu, ze te nazlobilo, ze musis na ten obed ted, ale ja potrebuju, abychom stihli…

Nic, uz asi mesic jsem tvrdsi a vzteka se o neco min. Rves? Fajn, ale tim provztekanym casem taky o neco prijdes. Ale porad des, takze jsem zvedava, zda a jestli vubec to prejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
31.1.20 23:22
@Limi123 píše:
Ji, mam to stejne se ctyrletakem. Driv tutununu, chapu, ze te nazlobilo, ze musis na ten obed ted, ale ja potrebuju, abychom stihli…Nic, uz asi mesic jsem tvrdsi a vzteka se o neco min. Rves? Fajn, ale tim provztekanym casem taky o neco prijdes. Ale porad des, takze jsem zvedava, zda a jestli vubec to prejde.

Ja se nechala teda dost ovlivnit diskuzemi tady. Takze jsem povolila a chyba teda. :roll: a prejde. Ten muj obcas jeste taky zkousi. Jeste to neni a verim, ze dlouho nebude stoprocentni. Ale tvl! Aby se mi zhroutil, ze mu rozbalim lizatko, o coz mne pozadal, ale rozbalila jsem ho moc? To si dela pr del uz. A proste tohle je nejefektivnejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3948
31.1.20 23:28
@lolink píše:
Ja se nechala teda dost ovlivnit diskuzemi tady. Takze jsem povolila a chyba teda. :roll: a prejde. Ten muj obcas jeste taky zkousi. Jeste to neni a verim, ze dlouho nebude stoprocentni. Ale tvl! Aby se mi zhroutil, ze mu rozbalim lizatko, o coz mne pozadal, ale rozbalila jsem ho moc? To si dela pr del uz. A proste tohle je nejefektivnejsi.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ten muj dneska rval, ze aby si mohl jit sednout k obedu, musim se zvednout od stolu a odvest ho tam za ruku. :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
31.1.20 23:32
@Limi123 píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ten muj dneska rval, ze aby si mohl jit sednout k obedu, musim se zvednout od stolu a odvest ho tam za ruku. :roll:
:mrgreen: nebo ho krmit. :roll: jako obcas je to dobrej bizar
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3948
31.1.20 23:34
@lolink píše: :mrgreen: nebo ho krmit. :roll: jako obcas je to dobrej bizar

Jo, abych ho krmila, to mam skoro denne. Vcera jsem se zarekla, ze ho proste uz krmit nebudu, ani kdyby mel 40 horecky, protoze u nej staci 1 vyjimka a pak to ma clovek rok na taliri.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3948
31.1.20 23:35
@lolink píše:

Jo, ale je pravda, ze kvuli tem situacim typu tve lizatko uz nerve. A to jeste pred tim mesicem delaval. Ted to resi s usmevem. Takze nejake ovoce ta zmena vychovy nese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
31.1.20 23:38
@Limi123 píše:
Jo, ale je pravda, ze kvuli tem situacim typu tve lizatko uz nerve. A to jeste pred tim mesicem delaval. Ted to resi s usmevem. Takze nejake ovoce ta zmena vychovy nese.

Nese. Proto se ji nevzdam. Ja uz na tohle nemam nervy proste. Obtezuje mne to. A lizatko byla moje posledni kapka, to si pamatuju. Tady nastal ten zlom. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3948
31.1.20 23:41
@lolink píše:
Nese. Proto se ji nevzdam. Ja uz na tohle nemam nervy proste. Obtezuje mne to. A lizatko byla moje posledni kapka, to si pamatuju. Tady nastal ten zlom. :mrgreen:

U me byla posledni kapka, kdyz nam detsky psycholog vyslovil podezreni na autismus a byla u nas doma pani z Nautisu a ta take rikala, ze to vypada na PAS a rekla mi, jak s nim pracovat. A ze ho v tom podporuji. A ja ho pak sledovala s doslo mi, ze neco je sice povahou, ale spoustu jsem udelala ja tim, ze jsem mu to povolovala.

A ted po mesici jsem si tedy uz uplne jista, ze autismus nema a ze je to jen rozmazlenec (castecne samozrejme s vlivem jeho povahy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama