Přehnaný strach o přítele,lhaní a OCD

Anonymní
3.12.19 15:38

Přehnaný strach o přítele,lhaní a OCD

Ahoj, mám takový problém..s přítelem jsme spolu 8 měsíců (z toho tak 5 měsíců mám takové problémy) a k tomu mám také OCD :,(
Vždy když někam jede, chci po něm, aby mi napsal, že je ok…
Má spánkovou apnoe což znamená, že je více unavený než zdravý člověk..sama vidím jak se rychle únaví..
S kamarády většinou chodí ven v noci a mám o něj strach co se týče cesty domů aby někde neusnul.. :zed: ráno jsem jela kolem jeho baráku a našla jsem ho spát v autě, kde byl celou noc..prostě v noci chtěl jet na jídlo, ale než vyjel usnul..k tomu mi tvrdil, že už je doma a nikam nepojede…byl to šok a díky těmhle věcem se mi strach stupňuje…za mými zády (neřekl ani slovo) se i v noci sebral a jel za kamarádem do jiného města i když tvrdil, že je doma…vždy jsem se to dozvěděla náhodou a už nevím co s tím mám dělat…ani se mi nelíbí když takhle v noci chodí s kamarády ven a dávám mu to najevo.. :nevim:
Vím, že mi lže aby měl klid…ale já si boužel nemohu pomoct..neporadite mi někdo co s tím?(kromě psychologa…boužel budu až za rok plnoletá a chci to řešit až pak sama..)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5616
3.12.19 15:43

At Ti v hlave beha cokoliv, kdyz ho budes dusit, utece Ti. Lidi potrebujou svuj prostor. Jeho zivot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 16:03

Ahoj zakladatelko,
oba máte problém. On by ti neměl lhát a své usínání by měl řešit s lékaři, ty bys neměla být stíhačka. To co popisuješ totiž není obyčejný strach o přítele (tím si to jen pro sebe zdůvodňuješ), ale je to určitým způsobem majetnický přístup k partnerovi. A to ten druhý nikdy neocení, nikdy to nepovede k jeho štěstí a spokojenosti ve vztahu. A pokud ho máš opravdu ráda, tak přeci přesně to by měl být tvůj cíl…
Takže uč se mu víc důvěřovat a dopřát mu prostor na kamarády, aniž by to musel před tebou tajit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 16:23

@Premek_Orac nevim jestli jsem to napsala úplně správně, normálně s kamarády ven chodí a říká mi o tom…jen vymyslel, že vždy když pojede v noci domu bude mi volat…sam od sebe k tomu přistoupil
Snaží se mi vyhovět…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.12.19 16:24

Mám o nej strach..už měl i autonehodu diky tomu, ze usnul za volantem :,(

• Nahlásit
  • Citovat
3190
3.12.19 16:28
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový problém..s přítelem jsme spolu 8 měsíců (z toho tak 5 měsíců mám takové problémy) a k tomu mám také OCD :,(
Vždy když někam jede, chci po něm, aby mi napsal, že je ok…
Má spánkovou apnoe což znamená, že je více unavený než zdravý člověk..sama vidím jak se rychle únaví..
S kamarády většinou chodí ven v noci a mám o něj strach co se týče cesty domů aby někde neusnul.. :zed: ráno jsem jela kolem jeho baráku a našla jsem ho spát v autě, kde byl celou noc..prostě v noci chtěl jet na jídlo, ale než vyjel usnul..k tomu mi tvrdil, že už je doma a nikam nepojede…byl to šok a díky těmhle věcem se mi strach stupňuje…za mými zády (neřekl ani slovo) se i v noci sebral a jel za kamarádem do jiného města i když tvrdil, že je doma…vždy jsem se to dozvěděla náhodou a už nevím co s tím mám dělat…ani se mi nelíbí když takhle v noci chodí s kamarády ven a dávám mu to najevo.. :nevim:
Vím, že mi lže aby měl klid…ale já si boužel nemohu pomoct..neporadite mi někdo co s tím?(kromě psychologa…boužel budu až za rok plnoletá a chci to řešit až pak sama..)

Přítel by se měl nechat vyšetřit a řešit spankovou apnoe. Ty bys měla zajít za psychologem a nechat si pomoct. Oba dva byste si měli v říkat pravidla. Chápu tebe, že máš o něj strach, ale chápu i jeho, že se snaží „žít normálně“ a ne hlásit každý pohyb…oba budete muset kousek ustoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
3.12.19 16:32

V sedmnácti samozřejmě můžeš sama vstoupit do psychoterapie i chodit k psychiatrovi a tvoji rodiče to vědět nemusí.

A to je řešení tvých problémů -zároveň ti to případně pomůže zvládnout i rozchod - nedivila bych se, kdyby mistr místo apnoe normálně fetoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
3.12.19 16:32
@Anonymní píše:
Mám o nej strach..už měl i autonehodu diky tomu, ze usnul za volantem :,(

No tak pokud skutečně má neurologické problémy, kvůli kterým havaroval, tak by především neměl řídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3190
3.12.19 16:45

@Ou souhlasím. Jen bohužel není dořešení KDO by mu měl řidičák sebrat. Pokud nepodstoupi vyšetření, tak spankovou apnoe nemá zajištěnou a proto ani nelze řidičák odebrat, lékař nemá možnost hlášení… A policie nemůže hodnotit zdrávo i stav. Takže je to jen na zodpovědnosti konkrétního člověka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 17:00

@BaMaK spankovou apnoe má od doktora potvrzenou
Má spat s přístrojem, ale většinou usne bez něj.. :zed:
Nemůže řídit kamiony, dělat autobusaka atd..ale řídit osobní auto muze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21685
3.12.19 18:15

No, tak nez spankova apnoe, tak narkolepsie ci narkomanie, bych to tak videla ;).Tak ci tak, ve tvem stavu, kdy mas OCD, to neni pro tebe vhodny vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 18:36

@wildcherry S přítelem se milujeme, náš vztah nám jinak funguje, snaží se mi se vším vyhovět
Máme mezi sebou 7 let rozdíl…
Ale s tím lhaním to není jen to, někdy lže i s blbostmi…přijde mi, že si to ani někdy neuvědomuje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
21685
3.12.19 19:30
@Anonymní píše:
@wildcherry S přítelem se milujeme, náš vztah nám jinak funguje, snaží se mi se vším vyhovět
Máme mezi sebou 7 let rozdíl…
Ale s tím lhaním to není jen to, někdy lže i s blbostmi…přijde mi, že si to ani někdy neuvědomuje :nevim:

Jsi mladounka, zaroven si uz tak nepripadas, ale jsi.To neni nic špatného,naopak.At ti napisu cokoliv, tak budu znit, jako stara breca, ale jsou to zivotni zkusenosti, co nas formuji do urcite podoby a jsou neprenosny.Mne bylo taky nedavno 17 a hle, je mi 30 v trapu a za chvilu budu mit doma holku jako jsi ty, taky tak velkou a sikovnou. Zeptam se te, co pritel vlastne dela? Pracuje? Kde bydli? A ty? Jeste nejsi plnoleta, takze u rodicu? Ta tvoje OCD, jak ji mas pod kontrolou? Co vasi na pritele? Pises moc malo veci vis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 19:33

@wildcherry přítel normálně pracuje v kanclu a bydlí sam…diky tomu, ze špatně dojizdim do skoly spim někdy i u pritele..všichni ho mají moc radi :*
Když se zrovna nestresuju mám ocd v pohodě neomezuje me to ;)

• Nahlásit
  • Citovat
3.12.19 20:42

Nemyslim si, že je to OCD. Máš jenom úplně přirozenej strach, protože máš chlapa nezodpovědný hovado.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama