Přehnaný strach z bakterií?

Anonymní
2.3.21 07:02

Přehnaný strach z bakterií?

Dobré ráno maminky, potřebuji se svěřit a znát Váš názor a Vaše zkušenosti. Před pár dny jsem se dost pohádala s manželem a mojí mamkou. Zaútočili na mně kvůli syna. Jde o to, že poslední rok (synovi bude 15 měsíců) se o malého bojím divným způsobem. Prostě mám strach z „bakterií“. Doteď malému sterilizuji láhve na UM a nádobí na příkrmy. Kojeneckou vodu převařuji v hrnci. A s tím je spojený i strach z vaření. Mám strach, že něco například maso špatně umyju a malý něco chytí. Takže doteď dáváme skleničky a to se nelíbí mé mamce, údajně malý by měl umět už sám jíst lžičkou atd.
Když byl syn úplné miminko, tak jsem to neřešila. Ale potom mi tchýně řekla, že děti narozené císařským řezem a nekojené jsou často nemocné. A ve mně něco přeplo a od té doby jsem byla schopná vše čistit. Podotýkám, že čistím i hračky a knížky atd. Manželovi to vadí a říká, že z toho nic nemůže malý chytit, maximálně průjem. Ale já mám v hlavě obraz nějaké bakterie a hned nemoc a narušená imunita atd.
Jinak s psychologem jsem se bavila. Nic na mně neshledal a říkal, že citlivý jedinci(maminky) to v této šílené době tak mají. Že ty roušky atd klidu prvorodičkám nepřidají. Navíc před pár lety mi zahynul bratr a i to může být údajně spouštěč.
Nevím ani, co chci od Vás slyšet, ale zajímá mně Váš pohled. Děkuji za Váš čas

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
541
2.3.21 07:09

Jestli se bojíš narušené imunity, tak spíše tímhle mu ji narušíš. Taky jsem na to opatrná, ale tohle je moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28051
2.3.21 07:10

Muj nazor je, ze malemu skodis. Muzesmu klidne casem vyvolat nejake alergie. Organismus se ma seznamovat s beznymi bakteriemi kolem nas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16159
2.3.21 07:20

Podle mého mu škodíš právě tímhle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
2.3.21 07:21

Nebuduje sice díky tobě žádnou imunitu. Psychologa bych změnila, za tento tvůj stav sotva může rouška u porodu, kterou jsi ani neměla, jestli je synovi 15 měsíců. A rozhodně na tobě něco shledat měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
2.3.21 07:21

Syn nebude mít imunitu, když vše čistíš, pak se setká s bacilem a imunitní systém si neporadí a spíš něco chytne. Trochu zvolni, ono škodí jak přehnaná hygiena, tak nedostatečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7400
2.3.21 07:31

Jak se psalo vyse. Ty mu timto spis ublizujes, nez pomahas. On si musi na patogeny kolem sebe zvykat, jinak nebude mit vubec zadnou imunitu. Co se tyce vareni, proste var, jak vam. Kdyz maso omyjes a poradne tepelne zpracujes, co myslis, ze by chytil? :nevim:

Taky jsem byla opatrna a cistotnejsi nez plno maminek v okoli, ale tohle je moc i na me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 07:50

Nebudu řešit tvoji úzkost, nejsem psycholog, ale studovala jsem Výživu člověka 5 let na VŠ a když už to tolik hrotit, tak to aspoň dělej správně. Teď svému dítěti víceméně ubližuješ. Přečti si knihu Zdravá střeva viz. odkaz a pak budeš mít správné informace nejen pro své dítě po císaři/nekojené, ale i pro zdravý život rodiny. https://www.megaknihy.cz/…-streva.html?…

• Citovat
  • Nahlásit
K92
885
2.3.21 08:01

A myslíš si, že ta všudypřítomná chemie, kterou všechno čitíš je pro organismus zdravější. Mimochodem už je prokázané, že například dětskou leukémií trpí častěji děti z přehnaně čistotnych domácností, ve výzkumu bylo tedy ještě zmíněno, že takto přehnaně úzkostné bývají zdravotní sestřičky, protože jsou zvyklé z práce vše desinfikovat. Menším, ale prokázáným strašákem je astma, alergie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16137
2.3.21 10:14

Rozjela se ti úzkostná porucha - to se s malými dětmi stává - přirozeně se zvyšuje hladina úzkosti a když se s tím neumí zacházet, tak se to klidně překlopí třeba do paniky z bakterií.

Nejjednodušší řešení je vstoupit do psychoterapie a zajít za psychiatrem, jesti už to je a nebo není na medikaci.

Pokud na tohle ještě nejsi ochotná přistoupit, tak jen nečekje, až do úzkostných poruch propapdneš ještě hlouběji a alespoň jdi cestou základního porozumění jak to vlastně funguje. Kup si tuhle knihu, přečti ji a začni zkoušet alespoň základní prinicicppy jak úzkost krotit.
https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

Btw - tahle panická (doslova) sterilizace domácnosti zhoršuje projevy alergií a jiných autoimunitních popruch u dětí, protože se jaksi jeho organismus nanaučí pracovat s nezbytnými podněty zvenčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat