Přejídám se, protože se bojím zácpy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 07:42
Prejidam se, protože se bojím zácpy

Ahoj, chtěla bych se s vámi poradit a třeba objektivně zeptat, zda můj problém není pro odborníka. Stresy ve škole a v práci jsem si zadelala na dráždivý trácnik, ráno jdu na WC třeba 3×, abych se úplně vyprazdnila, mám zacpovitou formu. Něco strašného, a hlavně nepříjemného.
Vypozorovala jsem ale, že když jim hodně, tak ráno jdu pak normálně. Pro mě je hodně 150 steak a 200g brambor, to už se mi protaci panenky, ale vím, že pro dost lidí je to normální porce. Vždy jsem jedla špatně a málo a teď se to snažím postupně vylepšovat.
Jsem velmi hubené postavy, vážím 50kg.
Jde o to, že se tolik bojím že druhý den budu mít opět zacpu, že se prejidam a pak mi je samozřejmě zle.
Vcera jsem měla ke svačině velký jogurt a chia semínky, jablko, kokosovou tyčinku a maly muffin. Vím, že to není ok, ale to zažívání mě má v hrsti..
Taky vím že před spaním musím sníst nějake sušené ovoce, taková sušenka mě zazdi úplně. Už mě štve, přítel si dá cokoliv, vypije 1l denně a potíž nemá. :P
Co s tím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ernais
Kecalka 346 příspěvků 23.07.19 07:51
@Anonymní píše:
Vcera jsem měla ke svačině velký jogurt a chia semínky, jablko, kokosovou tyčinku a maly muffin.

No a jinak jsi jedla za cely den co?

Kriss Tina
Extra třída :D 11618 příspěvků 23.07.19 07:51

Zkus lněné semínko, vlákninu, hodně pít, přidat do jídelníčku takové to projimavejsi ovoce (hrušky, švestky, meruňky, broskve), kefir. Naopak bych se vyhla tomu, že se zaplacnu kilem brambor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 07:56

@Ernais ke snídani proteinobou kaši a ovoce
Svačina zitny chlebik
Oběd ten steak
2. Svačina to, co jsem napsala
A večeře hnědá rýže, tofu, zelenina
A je to na mě moc :lol:

Ernais
Kecalka 346 příspěvků 23.07.19 07:59
@Anonymní píše:
@Ernais ke snídani proteinobou kaši a ovoce
Svačina zitny chlebik
Oběd ten steak
2. Svačina to, co jsem napsala
A večeře hnědá rýže, tofu, zelenina
A je to na mě moc :lol:

A to ti prijde jakk prejidani? :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 08:01
@Ernais píše:
A to ti prijde jakk prejidani? :D

Pro mě momentálně jo :lol: já byla celý život zvyklá jist 2× denně a tohle nedávám, ale vím, že se to musím naučit

Kriss Tina
Extra třída :D 11618 příspěvků 23.07.19 08:01

Taky mi nepřijde, že se prejidas, pokud teda nemáš porce že by to padalo z talíře :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 11618 příspěvků 23.07.19 08:03
@Anonymní píše:
Pro mě momentálně jo :lol: já byla celý život zvyklá jist 2× denně a tohle nedávám, ale vím, že se to musím naučit

Pokud si jedla 2× denně mohla sis rozhodit trávení tím. Navíc si nejspíš měla málo jídla, takze spíš než na zacpu bych to tipla, že si toho málo snědla a tělo tím pádem nemělo každý den co vylučovat :think: to co popisuješ je normální jídelníček, žádné přejídání.

Ernais
Kecalka 346 příspěvků 23.07.19 08:06

No videla bych to tak, ze zakladatelka zobe jak vrabecek, nevim zda kvuli tomu, ze je pracovne vytizena nebo zamerne kvuli postave, ale pak se neni cemu divit, ze ma rozhozeny zazivani. Ja jist takhle, tak taky nechodim :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 10:03

Vážím asi 54 kg, nemám pocit, že se přejídám a tady je příklad mého jídelníčku:
Snídaně - 3 tenčí krajíce chleba, jeden si obvykle pořádně vymáchám v talíři s olivovým olejem, druhý si dám např. s lučinou a česnekem a třetí třeba s máslem a solí. K tomu sním talíř syrové zeleniny - např. půl papriky, rajče, kousek okurky, kousek červené řepy, kousek mrkve.
Oběd - polévka obvykle zeleninová a klasické hlavní jídlo (maso + příloha, nebo třeba čočka + vejce), ideálně ještě k tomu nějaký zeleninový salát
Svačina - jabko + ořechy nebo třeba jogurt + banán
Večeře - menší hlavní jídlo, např. těstoviny s vejci, pohanka se zeleninou a sýrem atd.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 23.07.19 10:06

No nevím. POkud jdeš ráno 3× na wc tak to jako zácpu nevidím.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9899 příspěvků 23.07.19 11:31

Jsi hubena a chces pribrat, kdyz jis hodne, tak zacpa neni. Ja tu vlastne zadny problem nevidim. :nevim:

Uslava
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 23.07.19 12:36

Myslím jsi jen další děvče s poruchou příjmu potravy. Občas sem některá (možná ta samá) napíše něco v tom smyslu a potřebuje být alespoň chvíli někde, kde se v tom někdo s ní bude hňápat, protože kolem ní už ji nikdo poslouchat nechce. Myslím si, že to je i tvůj případ.

růžička12
Kecalka 131 příspěvků 28.07.19 09:06

A co takhle zajít k doktorovi udělat si krevní testy poradit se, nechat se vyšetřit atd atd…asi psychický blok atd…v práci mám kolegyni ta má snad taky 50 kg i s postelí, od rána se cpe…oběd rozňoumá…nechápu

Náhodný host
Kecalka 260 příspěvků 28.07.19 21:25

@Uslava Není to tak, zácpa je o tom, že to z člověka nejde ven, nebo jen silou. Případně s velkou bolestivostí. Ono lze mít zacpu a za ní pak je průjem, to je pak peklo. Ještě popíšu samostatně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama