Přejít na 4letou mateřskou, nebo ne?

6250
24.7.13 14:24

Přejít na 4letou mateřskou nebo ne?

Vždycky jsem si přála být s dítětem doma 4 roky, ještě před tím, než dali mateřksou 7600 a všichni kolem mě začali rodit. :mrgreen: Za chvíli budou malé 2 roky, já mám ještě starou verzi na 3 roky, tak musím vyřešit, co a jak. Problém jsou - jak jinak - peníze.
Nejraději bych od 2 let přešla na 4letou mateřskou, ale manžel se marně snaží najít jinou práci, mám hypotéku, potřebujeme do bytu plasťáky, udělat pokojíček, koupit sedačku, prostě vybavený je tak z půlky, ale zase žádný větší problém, jen že nás štve, že půl věcí nemáme. Kdybych dostávala méně peněz, jediná naděje by byl příspěvek na bydlení, proto se chci zeptat - netušíte, jak se to vypočítává? Je nějaká naděje, že by mi to řekněme do těch 8000 vyplatili nebo kolik bych mohla dostat?
Já vím, že je pitomé takhle spoléhat na stát, že mi dá peníze za to, že budu sedět „doma na zadku“ o rok déle, ale když já si chci malou vážně užít, vždycky jsem se na to těšila - a práci tady stejěn spíš neseženu, je to na houby. :(
Ptala jsem se i u nás na sociálce, ale paní mi nejsou schopné nic říct, prý to takhle říct nejde, že se uvidí potom atd. Copak není nějaký strop nebo spíš minimální částka na dvě osoby (já a malá), do které doplácí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71457
24.7.13 14:28

@rejžička Jak ty a málá? Máte ještě manžela/tatínka, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
24.7.13 14:32

@rejžička ne ty a malá, ale celá rodina, takže včetně otce dítěte… žijete snad spolu, nejste rozvedeni, že?
Doporučuji hledat práci na doma, co bys mohla třeba po večerech dělat, něco vyrábět a prodávat… když už chceš být doma déle a za méně peněz…
Na druhou stranu, klidně ty čtyři roky doma buď, já si taky prodloužila rodičák na čtyři roky… ale nás živí manžel… děti mám čtyři… všechno jde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24756
24.7.13 14:32
@rejžička píše:
Vždycky jsem si přála být s dítětem doma 4 roky, ještě před tím, než dali mateřksou 7600 a všichni kolem mě začali rodit. :mrgreen: Za chvíli budou malé 2 roky, já mám ještě starou verzi na 3 roky, tak musím vyřešit, co a jak. Problém jsou - jak jinak - peníze.
Nejraději bych od 2 let přešla na 4letou mateřskou, ale manžel se marně snaží najít jinou práci, mám hypotéku, potřebujeme do bytu plasťáky, udělat pokojíček, koupit sedačku, prostě vybavený je tak z půlky, ale zase žádný větší problém, jen že nás štve, že půl věcí nemáme. Kdybych dostávala méně peněz, jediná naděje by byl příspěvek na bydlení, proto se chci zeptat - netušíte, jak se to vypočítává? Je nějaká naděje, že by mi to řekněme do těch 8000 vyplatili nebo kolik bych mohla dostat?
Já vím, že je pitomé takhle spoléhat na stát, že mi dá peníze za to, že budu sedět „doma na zadku“ o rok déle, ale když já si chci malou vážně užít, vždycky jsem se na to těšila - a práci tady stejěn spíš neseženu, je to na houby. :(
Ptala jsem se i u nás na sociálce, ale paní mi nejsou schopné nic říct, prý to takhle říct nejde, že se uvidí potom atd. Copak není nějaký strop nebo spíš minimální částka na dvě osoby (já a malá), do které doplácí?
:mavam: Tak úplně přesně ti neporadím, ale jsem, respektive do dnešního dne jsem byla na 4 leté rodičovské a popravdě-hrůza z finančního hlediska. Já chtěla jít na 3 rodičák, ale nešlo to, tak jsem automaticky spadla to 4 letky :roll: Jen jednu výhodu to mělo-to že jsem si malou plně užila. Co se týče toho příspěvky na bydlení, tak jsem se nedávno byla ptát, protože do práce jít zatím nemůžu, dcera je nemocná a beru pnp. Manžel je v čid a chodí do práce na částečný úvazek. Nárok na příspěvek na bydlení nemáme a to ani tehdy, že se do toho NEZAPOčíTáVá ten pnp. Prostě manželův malý plat a jeho čid nám prý..musí..stačit :? Nikoho nezajímá, že máme nemocnou dcerku, že musíme někde bydlet…
No, je to na prd, hledám aspon brigády, abychom měli nějaké korunky navíc, ale i to je těžké najít, když je malá doma a ne ve školce. Sice měla jít od září do školky, ale nejspíš nepůjde, protože se jí zdravotní stav zhoršil, takže uvidíme :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
24.7.13 14:33

@j.a.n.i1 Příspěvek na bydlení se počítá podle trvalého bydliště a to on má jinde. Tohle je můj byt, kupovala jsem ho ještě před svatbou, takže bohužel i tu hypotéku si platím sama. Proto ji mám až někdy do důchodu.. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5052
24.7.13 14:34

Ty dostaneš kouřovou ;)

Jinak aspoň co vím tak se do toho počítá i tatínek. Příspěvek na bydlení se počítá z celkového příjmu rodiny stejně jako přídavky.

Můj manžel má dvě práce + občasné brigády o víkendech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
24.7.13 14:34

@Regina Hero Kéž by mě živil! :mrgreen: Kdyby našel lepší práci, není co řešit, vyjdeme v pohodě. Ale to právě člověk neví a rozhodnout se musím rychle. Práce na doma u nás nejde, hledala jsem, co se dá, jsme malé město, práce málo, nevím, prostě nevím, jak se rozhodnout.
Ale čtyři děti, to jsi blázínek, mě by z toho kleplo. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
24.7.13 14:36

@Jančakecalka Tak to mě mrzí, že to máte takhle problematické :(.. Ale jak říkáš - dcerku sis užila a ono mi jde! U mě je spíš problém v té hypotéce, nemít ji, tak není co řešit. A naopak být v nájmu, doplácí mi to sociálka určitě. Že já blbec šla do vlastního.. Ale to si dělám samozřejmě legraci. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
24.7.13 14:37

@rejžička tak pokud tě nechce živit, můžeš po něm soudně vymáhat výživné na sebe i dceru… nebo jsi to myslela jinak? Já nepíšu, abys hledala v inzerátech práci na doma, to je většinou ztráta času, nevím o nikom, kdo by něco našel… spíš jsem myslela třeba něco šít, háčkovat, vyrábět… mrkni třeba na Fler, tam je inspirace dost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
24.7.13 14:37

http://www.penize.cz/…k-na-bydleni

tady je kalkulačka, tak si to tam zkus zadat a uvidíš. Musíš si hlavně zjistit kolik by jsi brala ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
24.7.13 14:39
@Blanka S píše:
Ty dostaneš kouřovou ;)

Jinak aspoň co vím tak se do toho počítá i tatínek. Příspěvek na bydlení se počítá z celkového příjmu rodiny stejně jako přídavky.

Můj manžel má dvě práce + občasné brigády o víkendech.
Šikulka manžel!! Ten můj nadává i na tu jednu práci, má dojem, jak toho strašně moc dělá (já že se válím na zadku doma s malou) a pořád si jen stěžuje, i když má třeba jednou za týden umýt nádobí. A to s ní šel už 4× ven na procházku, abych jí měla aspoň chvilku z očí (ošklivě napsáno, co :mrgreen: ). Nemáme hlídání, tak jsem za ten klid byla moc moc ráda.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24756
@rejžička píše:
@Jančakecalka Tak to mě mrzí, že to máte takhle problematické :(.. Ale jak říkáš - dcerku sis užila a ono mi jde! U mě je spíš problém v té hypotéce, nemít ji, tak není co řešit. A naopak být v nájmu, doplácí mi to sociálka určitě. Že já blbec šla do vlastního.. Ale to si dělám samozřejmě legraci. :)

Mi hypotéku před časem chtěli, ale u banky jsme si ani neškrtli, tak jsme to rovnou vzdali :zed: Ale zase platíme lesing za auto, protože kvůli malé auto nutně potřebujeme, když jezdíme po doktorech. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5052

Tak na vlastní byt určitě dostaneš taky něco, ale menší částku než v nájmu. Já jsem byla s první na tříleté pak mi jí nevzaly do školky a já si řekla, že když druhé nepřichází tak si jí užiju a zůstanu doma zadarmo a otěhotněla jsem :D takže mám teď 4 letou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
24.7.13 14:41

@Regina Hero Jejda, tak tak jsem to nemyslela, neboj. :-) Fler je fajn, znám to, ale zaprvé nic takového neumím a zadruhé si nemyslím, že na tom člověk vydělá. Neím, asi jak na čem. Kamarádka plete čepičky, jsou moc krásné a stejně prodá tak jednu dvě měsíčně, a to ještě po známých.
Nebo ty znáš někoho, kdo si takhle opravdu vydělává? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
24.7.13 14:42
@Marťuše píše:
http://www.penize.cz/…k-na-bydlenitady je kalkulačka, tak si to tam zkus zadat a uvidíš. Musíš si hlavně zjistit kolik by jsi brala ty.

Zkoušela jsem. Ale nejsem si jistá, jak moc tomu můžu věřit. :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama