Přejít z kojení na UM?

Anonymní
25.11.19 10:23

Přejít z kojení na UM?

Ahoj. Mám doma týdenního novorozence, ale nějak bojujeme s kojením. Jsem po císaři, ze začátku se nechtěl přisát a když už tak jen s kloboučkem. Jedno prso se pak povedlo bez kloboučku. Kojime často, to chápu že je normální. Už mě ale strašně bolí bradavky, protože chce pít klidně co půl hodiny. Nemůžu se s ním ani pomazlit, protože hned hledá prso a brečí.. myslíte, že to může být nedostatkem mléka nebo třeba že je nekvalitní? Nebo je to prostě normální? Mám zkusit dokrmovat? Nemůžu se hnout z gauče, protože furt jen kojim a to moje psychika nese dost zle
Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14590
25.11.19 10:28

Nas pediatr vzdycky rikal, ze nejdulezitejsi je spokojene miminko a spokojena maminka. Bez ohledu, zda je dite kojeno ci na UM. Ja vyrostla na UM a muj syn taky. Troufam si rict, ze to na nas zadne nasledky nezanechalo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26192
25.11.19 10:31

Je to normální. Jestli dáš um počítej s tím, že kojení brzy vzdáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 10:33

Jde mi i o to sosání, jestli to může být tím že mu nestačí co dostává, když furt hledá prso i po nakojeni. Nebo jestli tomu přejitím na UM nepomůžu 8o

• Citovat
  • Nahlásit
16654
25.11.19 10:37

Je to normální, osobně bych ještě vydržela, třeba „jen“ do konce šestinedělí, kdy se to v drtivé většině případů ustálí. Můžeš zkusit převážení u pediatričky (zváží miminko před kojením, nakojíš v čekárně a pak zváží znovu), abys měla jistotu, že vůbec pije, ale pokud vás z porodnice pouštěli s alespoň malým přírustkem na váze, tak 100% mléko máš. Nekvalitní nebo slabé mléko neexistuje, to jsou jen fámy :*
Bradavky bolí, je to normální, dokud nepraskají. Hodně prsa větrej, můžeš potírat bepanthenem nebo si koupit hydrogelové náplasti (ty mi zachránily prsa!). Intervaly mezi kojením můžeš zkoušet prodloužit (spánek v kočárku, dudlík)-prsa se ti víc nalijí a dítě bude intenzivněji sát. Všechno se brzy ustálí, i když ti to teď přijde nekonečné :hug: A mimochodem kojila jsem jen s kloboučky a to do samoodstavu obou dětí, rozhodně jsem kvůli nim neměla problémy nebo méně mléka - ba naopak, zachránily nám kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16654
25.11.19 10:40
@Anonymní píše:
Jde mi i o to sosání, jestli to může být tím že mu nestačí co dostává, když furt hledá prso i po nakojeni. Nebo jestli tomu přejitím na UM nepomůžu 8o

No pomůžeš - nasytíš ho a bude klid. Ale s kojením máš za pár dní útrum :nevim: Pokud kojit nechceš, tak mu klidně UM dej, nebude první ani poslední miminko. Ale pokud chceš kojení zachovat, zkus ještě vydržet. Pro tvůj klid mu můžeš nějakou alternativní metodou (přes stříkačku, lžičkou nebo kalíškem) dát UM večer po nakojení. Ale jak s tím jednou začneš, hodně těžko se odvyká. A některé děti na to reagují odmítáním prsa už úplně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
25.11.19 10:42
@unuděná píše:
Je to normální, osobně bych ještě vydržela, třeba „jen“ do konce šestinedělí, kdy se to v drtivé většině případů ustálí. Můžeš zkusit převážení u pediatričky (zváží miminko před kojením, nakojíš v čekárně a pak zváží znovu), abys měla jistotu, že vůbec pije, ale pokud vás z porodnice pouštěli s alespoň malým přírustkem na váze, tak 100% mléko máš. Nekvalitní nebo slabé mléko neexistuje, to jsou jen fámy :*
Bradavky bolí, je to normální, dokud nepraskají. Hodně prsa větrej, můžeš potírat bepanthenem nebo si koupit hydrogelové náplasti (ty mi zachránily prsa!). Intervaly mezi kojením můžeš zkoušet prodloužit (spánek v kočárku, dudlík)-prsa se ti víc nalijí a dítě bude intenzivněji sát. Všechno se brzy ustálí, i když ti to teď přijde nekonečné :hug: A mimochodem kojila jsem jen s kloboučky a to do samoodstavu obou dětí, rozhodně jsem kvůli nim neměla problémy nebo méně mléka - ba naopak, zachránily nám kojení.

Ty hydrogelove naplasti jsou opravdu super, taky mi pomohly.
A na to prevazeni po kojeni si muzes pujcit vahu i domu. Bud z porodnice nebo pujcuji i nekteri pediatri.
A ja kojila s kloboucky prvni dite do roka a dalsi kojim taky jen s kloboucky, uz pul roku. A jde to pekne.
Na tve miste zkusim jeste chvilku vydrzet, chapu ze je to ted pro tebe nálož, ale bude lip :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
25.11.19 10:43

Hele kojení málokdy jde dobře od začátku - bavila ses o tom s nějakou laktační poradkyní? Ještě to vyzkoušej, třeba najdete cestu, jak najít způsob, takový, aby to fungovalo ke spokojeností tvojí a mimina.

Jinak je pochopitelně lepší UM, než zničená matka. Ale pokud je někdo, kdo tu je připravevný ti pomoci, tak bych to zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26192
25.11.19 10:47

Jinak já mám doma sotva 3 týdenní a vlastně jsem se nějak nehla z ložnice, naštěstí večer někdy i spí, takže se můžu věnovat starší když přijde ze školy :mrgreen: a na procházkách spí, jinak tak hodinu a znova kojit :roll: a kojit… A kojit… Bradavky už neboli pokud na nich nevysi hodinu a nevzteka se, my měli navíc problém. s váhou takže jsem si taky pobrečela, že jsem neschopná. Ty starty nejsou jednoduché

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14590
25.11.19 10:50
@unuděná píše:
Nekvalitní nebo slabé mléko neexistuje, to jsou jen fámy :*

Nesouhlasim. Ja mela jen zabarvenou mlecnou vodu :? Bylo to jen na zizen. Proto jsme dokrmovali UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
25.11.19 10:51

Měla jsem to stejně s prvním. Zavolej laktační poradkyni, tři návštěvy hradí pojišťovna. Zkus i víc pít, třeba i meltu, Caro - to vše podporuje kojení. Hlavně když je to vlažné. A určitě se netrap, kojila jsem s kloboučky přes půl roku, pak se sám odstavil. Jinak mně moc pomohlo odsávat pístovou odsavačkou (250,–), vytáhla mi víc bradavky a druhé kojím úplně bez obtíží než kloboučků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16654
25.11.19 10:54
@cecetka píše:
Nesouhlasim. Ja mela jen zabarvenou mlecnou vodu :? Bylo to jen na zizen. Proto jsme dokrmovali UM.

Já někdy taky, to ale neznamená, že je to nekvalitní mléko ;) U druhého jsem odsávala přebytky, takže vím, že mléko se během dne mění. V noci jsem ho měla husté, přes den a zvlášť odpoledne jako vodičku. A dítě mi přibíralo víc, než dost a hladem nebylo. Mléko se tvoří dle potřeby dítěte, pokud má přístup k prsu dle své potřeby. A taky samozřejmě pokud matka kvalitně jí a hodně pije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
25.11.19 10:57

V sestinedeli je nejlepší se na všechno vykašlat, co to jde. Zalest s mimi do postele a kojit, mazlit, spát :). Devět měsíců bylo u tebe miminko, součástí tebe… teď je ještě moc malinké a samozřejmě tě potřebuje cítit a vědět, že jsi tu. Když bude u prsa tak má jistotu, ze mu nikam neodejdes :). Bradavky bolí a je to normální, pokud se ti nedělají žádné praskliny, nekrvaci ti… přejde to do 14 dnů, u mě desátý den jako když utne :). Sestinedeli není jen pro tebe, ale taky pro miminko a hlavně pro vás pro oba :). Samozřejmě, že pokud ti je to nepříjemný, vadí ti to, tak dej UM. Ale jak už je tu psáno.. tím, ze mas dítě často na prsu, se zvyšuje tvorba mléka. Kde je poptávka, je i nabídka :). Jakmile nahradis část kojení dokrmem, automaticky klesá tvorba mléka. Navíc, jak budeš dokmrovat? Flaskou? Miminko si velmi rychle zvykne, ze z flašky teče mléko samo a nemusí se snažit, postupně nebude chtít z prsu sát, bude se u toho zlobit, budeš si myslet, ze mas málo mlika, přidáš další UM a do par dnů, týdnů o kojení prijdes. Je dobrý si i uvědomit, ze kojení není jen na hlad a žízeň, ale uspokojuje se tím mnoho dalších potřeb miminka. Jestli chceš a mas možnost, pozvi si nějakou dobrou LP, ať se na vás podívá, zkoukne techniku kojení, případně upraví, poradí :). Držím palce a posílám mnoho síly :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
25.11.19 11:01

Jsem po druhem cisari, kojim a dokrmuju, klobouček mi nanutili po prvním cisari a vzdala jsem to, ted jsem vzdala klobouček a kojim, pak dokrmuju, na rozjezd jsem si půjčila odsávačku, ale jen fakt na roztahani. A dokud nepokryju potřeby, budu dokrmovat, nemůžu se věnovat kojení celý den a ani nechci, každopádně kojit je pohodlnější :wink: i když to ted boli, no

• Citovat
  • Nahlásit
334
25.11.19 11:19

Máte u kloboučku nějakou zkušenost s tím že dítě víc trpí na prdy? Samozřejmě vím, že kojení je nejlepší, cenově výhodné a podobně, bradavka ale praská až do krve, laktační poradkyní jsem tu měla včera a techniku i vzájemnou polohu máme v pořádku. Chtěli jsme zkusit dokrm přes stříkačku.. udělám pro malého všechno, ale jen sedět a čekat až si za půl hodiny řekne o jídlo a nic neudělat mě ničí. Nemůžu ani na 10 min se psem protože je nemožné to skloubit s tím kdy si řekne zas.. Nechci to zahodit, chci slyšet vaše zkušenosti s tím co teď žijeme my doma. Jestli je to řešení nebo ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat