Preklampsie - vysoký tlak po porodu

625
27.12.04 12:54

preklampsie-vysoký tlak po porodu

Ahoj,
v 40tt se u mě projevila preklampsie-najednou mi vylítl krevní tlak, přestože před těhotenstvím i během něj jsem měla tlak naopak nízký. Kvůli tlaku mi vyvolávali porod a teď po porodu mi tlak stále neklesá. Beru na to dvakrát denně vasokardin a v porodnici mi říkali, že může trvat 2-3 měsíce, než si tlak sedne a pak je otázka, kam si sedne. Jestli bude vše jako před porodem nebo budu mít vysoký tlak už napořád. Jsem z toho vcelku vyjukaná, navíc mě někdy od tlaku bolí hlava a necítím se dobře.

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?
Předem díky

Jana+Kačenka 12 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1790
27.12.04 19:39

Ahoj Jani,

taky jsem měla před těhotenstvím a potom i v těhotenství nízký tlak a asi 2 nebo 3 měsíce po porodu jsem byla u obvodního lékaře a tam mi naměřili tlak vyšší. Tak nevím, tělo se asi dostává do normálu a tak „blbne“.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
27.12.04 20:50

Ahoj Jano, poslala jsem ti osobní zprávu, jak to bylo s mým vysokým tlakem v těhotenstní a po porodu.

Ahoj Katy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
28.12.04 21:14

Ahoj Jani,
já měla tlak vždy učebnicový 120/80,kolem 30tt jsem pořádně otekla,postupně se mi zvyšoval i tlak,přidaly se bolesti hlavy..a preeklampsie je tu..a ve 37tt se mi narodilo císařským řezem miminko.Po porodu jsem byla i delší dobu na JIPu,protože tlak nemohli srazit,povedlo se to až po podání vasocardinu,ten jsem brala ještě 2 měsíce po porodu,pak se tlak dostal do normálu,ale stále mě má praktická doktorka hlídá.V březnu mě čekají ještě nějaká celková vyšetření a pak už snad bude procedůrám ohledně tlaku konec…no a v dubnu se třeba zadaří na další mimi :wink: ,ale docela se bojím aby tlak zůstal v normě při dalším těhotenství.Snad bude vše OK a já nebudu muset rodit císařem…
Určitě se ti to taky brzy dostane do normálu držím palečky papa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
10.5.05 16:56

sarks

Tak já mám normálně tlak dobrý ,ale vždycky v těhotenství mě tlak vyletěl na 15O-180/9O a musela brát spoustu prášku až nakonec mě musely hospitalizovat v nemocnici.
Nevím čím to bylo.Ale po porudu se zase ustálil do 14 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama