překotný porod a následující hypotonie miminka

1455
16.6.06 10:10

překotný porod a následující hypotonie miminka

Ahoj všem,
mám prosbičku, nesetkala jste se některá s problémem viz název? Moje sestra rodila v neděli, normální porod se zvrtnul a šlo to moc rychle. Malá se hodně nalokala plodovky, takže hodně zvracela a asi třetí den sestře řekli, že holčička je hypotonická - tj. snížené svalové napětí. Rehabilitace zatím žádná, za 3 týdny kontrola u neurologa. Dělali utz hlavičky a brali krev nevím na co. Díky moc ET

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

868
16.6.06 12:36

Ahojky,

tak já bych se tím určitě v této fázi vůbec neznepokojovala…

V:,–(ím se, že hypotonických dítek je fůra :) Opravdu, náš Pavlík byl dle neurologa taky lehce hypotonický, cvičili jsme asi 2 měsíce Vojtovku, ale vše se upravilo…

Hypotonie může být i rodová záležitost, s porodem to vůbec nemusí souviset.

Rehabilitační sestřička mi říkala, že takových dětí jsou fakt mraky a spousta z nich ani na cvičení nepřijde, protože je pediatři zařazují do „normálu“ - prostě jen nejsou TAK PEVNÍ, jako jejich vrstevníci :wink: Ale tvrdila, že pokud má dítě dostatek pohybu, tak se ve většině případů zpevní, jakmile začne lozit a ťapat.

Samozřejmě že existují i těžší formy, ale to určitě nebude Váš případ :wink:

Přeji hodně štěstí !

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
16.6.06 12:56

Ahoj Eterko, a rekli ji, ze neco na sonu-UTZ nasli? Ja myslim, ze to s tou hypotonii zas tak vazne nebude a v klidu bych pockala na neurologa. Kdyby totiz na SONU neco nasli, urco by dorazil neurolog hned.
S tou rehabilitaci je to tezky, nekde se cvici uz na porodnici, ale zalezi na doktorech a jak jsou nakloneni Vojtove metode. Nebo spis, co o ni vi.

Hypotonii nebo hypertonii ma spousta deti a nekde se to ani neresi. Takze je vlastne lepsi, ze malou neurolog uvidi. Urcite bude jednou uplne zdrava. Jen takove ty hadrove svaliky muzou vest k tomu, ze se deti pozdeji obraci, nebo nesedi nebo nelezou. No a z toho muze mit vadne drzeni tela.
A to mame skoro vsichni, ze. Takze prave skoro vsichni jsme byli trosku hypo nebo hypertonicky. A kdyz ji bude neurolog hlidat, prave treba vhodnym civicenim necemu predejdete.
Tim sonem se hledaji poskozeni na mozku zpusobene treba krvacenim nebo nedostatkem vzduchu. Delaji to velmi casto.
Opravdu bych se nebala.
Krev mohli brat treba na krevni obraz, kde by se mohla zjistit traba jina pricina hypotonie. Myslim, to uz nevim.
Ale kdyby mela jeji hypotonie vzniknout porodem a treba ze se dlouho nenadychla, tak by prave neco nasli na tom sonu.
Ale tri tydny utecou, strach asi bude mit a navic poporodni stav matky. No moc dobre si to pamatuju.
Proste ji uklidni a at se zepta, jestli na tom sonu neco nasli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1455
16.6.06 20:18

Holky díky za odpovědi, sono bylo v pořádku.
Hezký víkend vám i díťátkům.
ET

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama