Premenstruační syndrom, i když jsem jím nikdy netrpěla?

Anonymní
24.5.16 16:09

Premenstruační syndrom i když jsem jím nikdy netrpěla?

Milé ženy, maminky.

Setkala jste se některá s tím, že jste nějakou dobu netrpěly premenstruačním syndromem a pak se objevil?

Menstruuji již 15 let, mám dvě děti a tento měsíc, ačkoliv jsem premenstruačním syndromem nikdy netrpěla, se objevily jisté příznaky…hlavně citlivá prsa a bradavky…je to značně obtěžující. Kdybych věděla, že těhotná být nemůžu, tak si myslím, že na cestě třetí prcek :)

Pardon za anonymitu, ale jelikož je příroda všemocná, tak si svou identitu raději ponechám :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3704
24.5.16 16:25

Tělo se prostě mění, neviděla bych v tom nic tragického :nevim:… premenstruačními příznaky trpí až 80% žen v reprodukčním věku. Jinak, ta anonymita mi přijde tak nějak zbytečná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
24.5.16 16:29

Ahoj, já jsem též PMS netrpěla a nějak se mi to rozjelo rok po porodu dcery. Od té doby je to fakt hrůza a vůbec netuším, co s tím. Šílené bolesti prsou, klidně i víc jak týden před menstruací, plačtivost jsem vůbec předtím před MS neznala. Asi se tělo mění. Takže si myslím, že to normální. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
24.5.16 16:31
@Miarr píše:
Ahoj, já jsem též PMS netrpěla a nějak se mi to rozjelo rok po porodu dcery. Od té doby je to fakt hrůza a vůbec netuším, co s tím. Šílené bolesti prsou, klidně i víc jak týden před menstruací, plačtivost jsem vůbec předtím před MS neznala. Asi se tělo mění. Takže si myslím, že to normální. ;)

Stačí si o tom přečíst pár článků, pokud ti to vyloženě neleze do denních aktivit, tak bych to asi neřešila. Někdy je to horší a doporučuje se cvičení, doplnění vitaminů, upravit životní styl nebo se poradit s gynekologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 19:36

Holky díky :) Callipo, ona ta anonymita je hlavě proto kdyby z PMS bylo třetí děťátko…nikdo ze známých to vědět nemusí.

A zaráží mě to hlavně proto, že po porodu už jsem několikrát menstruovala a nic. Až teď…mazec.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.5.16 19:43

Vítej o klubu:) Prsa mě také bolela tak týden před MS, nyní již od ovulace..opravdu super, už mám dokonce věci před a po MS:)

• Nahlásit
  • Citovat
473
24.5.16 19:54

Ano stát se to muze, mne se dokonce stalo, ze ačkoliv jsem PMS vzdy mela na nějakou dobu (asi rok) mi najednou zmizelo a pak se zase objevilo :) jinak ano je to obtezujici, ale da se to zvyknout i partner si na me nálady zvykl a ví, ze mě má v té době neresit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
24.5.16 20:38

Ber to tak, že tělo se s věkem mění.
Mám to podobně. O PMS jsem vždycky jen četla a najednou po porodu posledního dítka už vím o čem to je. Prsa nalitá až bolavá. K tomu jsem plačtivá a hádává, až jsem protivná sama sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
24.5.16 22:01

Taky mám tenhle problém. PMS jsem nikdy neměla, stále jsem brala HA. Ale teď co mi přišla menstruace po druhém porodu a jsem bez HA, tak PMS mi dává zabrat. Jsem protivná i sama sobě. Vyfackala bych se. ALe naštěstí to mám jen 2 dny.

Jsem protivná na holky a to mě štve nejvíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4219
25.5.16 17:07

No já si myslím, že je to normální-všechno je v souvislosti s hormonama a prostě občas tělo na t hormony reaguje jinak :think: teda to je moje teorie :mrgreen:

Já jsem asi úplný exot, nikdy jsem PMS neměla, ale po obou těhotenstvích mám PMS takový, že mám cca každého půlroku úplně jiné průvodní znaky :P Teď posledního půlroku jsem třeba měla cca týden před MS nafouklá prsa snad o dvě velikosti-to se mi líbilo :P :mrgreen: a taky mě bolely bradavky…teď poslední dvě MS to vymizelo a bolí mě prsa jen zespodu, ale tak, že nemůžu ani ležet…prostě půl roku vždycky nějaké příznaky-pak zase další půlrok úplně jiné :roll:
A pro mě teda asi nejnepříjemnější průvodní jev PMS je ten, že tak týden před MS přestávám cítit chuŤ 8o nebo spoustu věcí má úplně jinou chuť než obvykle-posledně jsem byla v šoku, když jsem si chtěla dát čokoládu a ona chutnala jak písek :roll:

Takže si myslím, že u tebe je to možný, že PMS nebyl a najednou je ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama