Přemlouvaly byste ke společně stráveným Vánocům?

5.12.19 17:26

Přemlouvaly byste ke společně stráveným Vánocům?

Věc se má tak: s mým manželem bydlíme v domě s našima, každý svůj byt. Štědrý den trávíme společně s nimi, k tchýni ( je vdova) chodíváme na Boží hod nebo na Štěpána. Tchýně vždycky byla na Štědrý den u své sestry, taky vdovy. Chtěly to tak, hezky si to spolu užily. Teď je ale její sestra ve vážném stavu v nemocnici. My bychom moc chtěli, ať je tchýně s námi, že bychom byli všichni spolu i s našima a manžel by ji pak doprovodil do kostela a domů a třeba by tam s ní přespal, chtěli jsme ať není sama. No jenže ona k nám nechce, že stráví Štědrý den o samotě. A mi je to hrozně líto, nikdo by neměl být o Vánocích sám… u nás bude kolem stolu 5 lidí a ona doma sama? Manžel už ji zval několikrát… přemlouvali byste pořád dál? Já bezpečně vím, že ten Štedrý večer propláče - kvůli sestře i tchánovi. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5988
5.12.19 17:31

Nepřemlouvala bych, ale znova bych jí to 24. navrhla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
5.12.19 17:32

Ne nepremlouvala bych, kdyz nekolikrat rekla ne, treba prave chce byt sama, protoze ji bude lito ze tam sestra neni, a vam to nechce zkazit ze nebude mit naladu, rano vemte salat, kapra a bezte za ni na obed, manzeluv deda je taky sam, nechce s nikym byt a nikdo ho nenuti k nicemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3727
5.12.19 17:35

Já bych přemlouvala. Neměla bych klid, kdybych věděla, že někde sama pláče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 17:35

@Peggy54 Děkuju. Já mám trochu obavu, že říká ne, " aby neobtěžovala" - ona je taková, nerada chodí na návštěvy, mění zaběhlé věci. S našima se ale dobře zná, všichni se máme rádi. Mi je to prostě jen líto.

EDIT: Aby to nevyznělo jinak… ne že ty návštěvy úplně nemusí, naopak má ráda setkávání s lidmi, tady jde spíš o to, že to vyplynulo více méně nenadále a ona je ten typ " nechci otravovat" " aby vám to nevadilo" a tak… určitě víte, co myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5288
5.12.19 17:43

@SibyllaTrelawney Ja bych ji teď taky nechala, ať se ji zo rozleží a nabídněte jí to znovu těsně před Štědrým dnem. S tím, že ji tam moc chcete, ze se těší i vaši…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48226
5.12.19 17:48

@SibyllaTrelawney to je těžké když nechce :?. 23.12. bych tam šla a ještě jednou to s ní probrala, ale pokud řekne že ne neuděláš nic :? A jestli jsou vztahy fajn tak co kdyby za ní zašla Tvoje máma? Třeba od ní to vezme zase jinak. Pro ní to bude těžké i u Vás, myšlenky budou jinde :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
5.12.19 17:50
@cverunka píše:
Já bych přemlouvala. Neměla bych klid, kdybych věděla, že někde sama pláče.

Já taky..musela bych na ni porad myslet a ani ja bych si to neuzila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10725
5.12.19 17:51

24. dopoledene bych jí ještě jedou zavolala s tím, že s ní počítáme a jestli chce, tak budeme moc rádi všichni pohromadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 17:51

@Markéta80 Děkuju, naši by ji pozvat mohli, to je fakt… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48226
5.12.19 17:52

@SibyllaTrelawney může to brát že je tam navíc :? a třeba si od nich dá říct ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 17:53

My tam jdeme tento víkend na návštěvu, tak to zkusím já ( zatím zval manžel, já jsem tam teď 2 týdny nebyla) a uvidím. Pak to tedy zkusím až před tím štedrým dnem… Nechci dělat nátlak, ale taky mi to není jedno a manželovi jakbysmet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 17:56
@Markéta80 píše:
@SibyllaTrelawney může to brát že je tam navíc :? a třeba si od nich dá říct ;)

No to je právě ta její povaha. Jako že si myslí, že je navíc. Přitom my si už x let tohle přejeme, ať jsme všichni pohromadě. Od té doby co umřel tchán.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 17:58

@SibyllaTrelawney jestli je to typ “raději ne, abych neobtěžovala” přičemž víte, že sama se bude trápit a společnost by uvítala, tak bych se jí neptala. Takový člověk vždycky řekne ne. Prostě bych jí řekla, že na Vánoce bude s vámi, všichni se na ni moc těší. A jednala bych s ní, že je to prostě hotová věc. Já jsem taky ten typ, takže vím, že v určitých situacích “rozhodnout za mě”, je ku prospěchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 17:58

@SibyllaTrelawney Nenechávejte ji samotnou.Ze slušnosti a úcty k Vám odmítá, ale řekl bych, že v koutku srdce tajně doufá. Na Štědrý den by nikdo neměl být sám. Řekl bych jí to jako hotovou věc-počítáme s vámi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama