Přemnožený Streptokok v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Adelajna
3.7.16 16:59

Přemnožený Streptokok v těhotenství

Dobrý den,
od začátku těhotenství mě trápil svědivý výtok a gynekolog mě léčil na mykózu. V 17. týdnu, kdy potíže byly plus minus stále stejné mi udělal stěry a zjistil masivně přemnoženého streptokoka, předepsal mi antibiotika. Pokud jsem toho streptokoka měla už od začátku těhotenství, mohl nějakým způsobem ohrozit miminko? Může se nakazit i nenarozené miminko? Kamarádka mi říkala, že může způsobit zánět dělohy, plodových obalů.. Nedalo mi to, koukla jsem na net a tam píšou dost děsivé věci. Např. že může způsobit hluchotu, slepotu… Víc nikam nekoukám a optám se při další navštěvě doktora. Vím, že nemáte věšteckou kouli, zkoušim jestli tu není maminka s podobnou zkušeností. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72599
3.7.16 17:03

@Adelajna nemuze, nakazit se muze ale dite pri prirozenem porodu, proto musim brat pred porodem antibiotika, teda spise dostat infuzi (pokud se jednalo o streptokokus agalactiae) - pokud jsi ho ted mela v tom steru, musis dostat ATB, i kdyby jsi ho pri dalsim steru uz nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20276
3.7.16 17:55

Dokud je dítě v děloze, tak je chráněné, ty strašlivé následky jsou důsledky neléčených problémů. A potřebujete to zaléčit do porodu. Takže teď je ideální čas - užívejte ty léky a pak případně zkuste nějaké probiotické tampony či globle, abyste pomohlo ozdravění vaginální mikroflory do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Adelajna
3.7.16 19:21

Děkuju moc za příspěvky a za uklidnění. Ty probioticke tampony, globule zkusím. Nikdy jsem o tom neslyšela, děkuju za doporučení. :)

• Citovat
  • Nahlásit
886
3.7.16 19:28

Zalezi jaky Streptokok. Jeden se hleda zamerne kvuli porodu, kdy se dite pruchodem porod. cestami muze nakazit a to je pro nej nebezpecne. V takovem pripade se behem porodu podavaji antibiotika infuzi do zily, myslim 2× vykapat a dite by melo byt chranene. Mela jsem to tak. Opruz je, ze do porodnich bolesti jeste dostanete hadicku s infuzi, jinak no problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3665
3.7.16 19:54

@Adelajna streptokoka ma kazda druha, pokud se najde v prubehu tehotenstvi, preleci se, ale je velka pravdepodobnost, ze se zase vrati, nicmene pokud je vse vcas podchyceno, neni duvod k panice. Problem by byl pokud by se to dostalo az k plodovym obalum, to by pak mohlo nadelat paseku, ale pokud cipek drzi po cele sve delce, tak to je v klidu. Ja jsem v tomto tehu uz 2× lecila streptokoka a kvasinky, pritom nikdy drive jsem zadne potize nemela, az ted toto tehotenstvi je takove podivne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.16 19:58

Uzasna vec v tehotenstvi, ve vedrech apod. Kdy jsme proste nachylne k nejake neprijemne infekci, je ellen krem. Je to probioticky krem. Me cele tehotenstvi uzasne pomahal. Zadne mykozy apod. Pouzivam ho i ted v horkach jako prevenci. Tak za mne po preleceni streptokoka vyzkousejte prave toto. A take mam ozkousene jako funkcni probioticke globule bud gynocaps a nebo maldion.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Adelajna
3.7.16 21:12

@Lucikule @michee Je to streptokok sk B (GBS). Byl mi zjištěný i v 1. těhotenství, ale tam se na něj přišlo až ze stěrů ke konci těhotenství, jinak potíže nebyly, žádné mykózy, svědění, pálení, nic. Až teď od začátku těhotenství pořád něco a jak jsem psala, nejdřív mě doktor léčil na kvasinky a nakonec až v 17. týdnu ze stěrů zjistil přemnoženýho streptokoka. Mám strach, že pokud ho mám od začátku a léčila jsem se na něco jiného, že by to mohl být velký problém, ale věřim, že doktor by poznal, kdyby se něco dělo.
@NapoleonovaDesire Děkuju moc za tip.

• Citovat
  • Nahlásit
72599
3.7.16 21:26

@Adelajna to ne, to ma fakt hodne zen. Mne ho zjistili v 16.tt myslim a prelecili a mam zdravou dceru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Adelajna
4.7.16 18:25

@blumen Děkuju moc za uklidnění. Kamarádka mě nahlodala, pak jsem koukla na net a bylo hotovo.. Budu věřit, že to bude v pořádku a hlavně klid. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Adelajna
5.7.16 14:31

@blumen A prosím tě, když tě přelecili, už se ti to během těhotenství nevratilo? Hlídali tě během těhotenství víc? Děkuju za odpověď. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat