Přemýšlím nad třetím dítětem.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simča30
Povídálka 17 příspěvků 07.01.19 22:49
Přemýšlím nad třetím dítětem.

Dobrý večer, tak jak už název tématu prozradil, přemýšlím nad třetím dítětem. To co mě zajímá jsou všeobecně Vaše zkušenosti, ve svém okolí mám jen jednu známou se třemi dětmi, což není moc a tak bych chtěla vědět, jestli Vy co máte tři a více dětí, je máte plánované? jak na to reagovalo okolí a jak vlastně fungujete? Manžel ten už s tím počítá, ale já se pořád nemůžu rozhodnout, obě těhotenství jsem měla rizikovku a píchala si fraxiparin a musela bych znova, což není nic co by mě lákalo, kdybych prostě otěhotněla tak to neřeším, ale obě naše děti byly plánované a tak předpokládám že to u třetího bude porbíhat stejně jako u dvou předešlých. A zase to nechci nechat na náhodě, mám 34 a tak to nechci portahovat, takže pokud do toho půjdu tak tento rok.Jen už mě to prostě celkově všechno děsí, jak budu těhotenství zvládat s dvěma dětma, porod, to je kapitola sama o sobě, u druhého jsem si přísahala že už nikdy víc. Z příspěvku který jsem napsala spíš vyznívá že nechci, ale to není prvda, jen mám pocit že musím všechno pořádně promyslet.Tak pokud mi některá z Vás může napsat jestli jste to měly stejně, nebo dát nějakou radu, tak budu vděčná.

Reakce:
japato
Kecalka 198 příspěvků 07.01.19 22:56

Já sama mám jen dvě a třetí už ne, ale mám v okolí spoustu maminek, které mají 3 děti - minimálně 6 maminek, a myslím že jsou všechny spokojené, nikdy jsem neslyšela, že by si stěžovaly, že to byla chyba nebo tak něco, i když v několika případech to třetí nebylo plánované:-) Už když o tom přemýšlíš, tak je asi jasné že chceš, tak jdi do toho. Já rodila ve 39 letech, tak čas ještě máš, kamarádka teď bude mít první ve 40… Pokud neřešíte finance nebo malý byt, tak bych do toho šla. Je krásné mít velkou rodinu:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:56

Mam deti skoro-3 a 10 mesicu. A do tretiho bych sla hned. Fraxiparine musim pichat cele tehotenstvi a jeste cca 10 mesicu vzdy pote, vyssi davky. A byl by to treti cisar. No a? Nekolik mesicu nepohodli a za to cely zivot dalsi dite. To je tech par mesicu oproti tomu nic :-)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 07.01.19 23:00

Máme 3, plánovaný částečně,my plánovali 3,oni si naplánovali sami,kdy přijdou…dřív než dle našich plánů :lol: je to fajn,někdy náročný,někdy naopak lehčí,než s jedním,ale stojí to za to :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 23:01

Mám dvě holky, hodně brzy po sobě. Před více než rokem jsme se s manželem rozhidli, že to třetí zkusíme, zda se povede nebo ne - s první jsem měla velký problém otěhotnět. Povedlo se, bohužel to nemělo dlouhého trvání.. už je to rok co se snažíme znovu a nic, jsme oba v pořádku. Nemyslim na to, stěhovali jsme se do domku, buď jsem v práci nebo cestujeme, ale prostě ne a ne.. dost se mi rozhodla i menstruace asi kvůli psychice, ovuluji pravidelně někdy i dvakrát během cyklu..

Radu mám asi takovou. Pokud jste se pro miminko rozhodli oba, nebrání vám finance ani místo, nepřemýšlej nad průběhem těhotenství a porodem. Třeba to teď bude jiné než předchozí. Tři děti se dají alespoň podle mě zvládat ještě dobře :). Pravidelně je u nás nějaké dítě na víkend navíc tento jich bylo 5 a to skoro stejně staré 2-5 let a bylo to fajn :mrgreen:

Lioness34
Závislačka 2795 příspěvků 07.01.19 23:01

My tři máme a nemenila bych. Manžel premlouva na 4. Ale na to se už necítím. Kdyby bylo narozené tak bych byla šťastná ale tehotenstvi to byl pro mě zahul - ale stalo to za to ;) někdy jsem unavená hotova ale šťastná ze je mam. :srdce: ono to uteče a najednou je nejmensimu rok, pak dva… ani nevíš jak.

Netopirek
Echt Kelišová 9889 příspěvků 07.01.19 23:14

Mám tři. Plánované není žádné, ale ani jednomu jsme se nijak zvlášť nebranili :mrgreen:
V okolí máme spousty rodin co mají tři a víc dětí. Nevidím na tom nic zvláštního.
Záleží jestli to chcete oba a zda máte dost financí.

Mmmanka
Závislačka 2597 příspěvků 07.01.19 23:20

Ahoj, vsechny deti tezce planovane. :oops: :mrgreen: ;) Chteli jsme tri, mame tri (dva syny a dceru, 5,5-3-1). :kytka: :srdce: Nekdy je to narocne, ale da se to v pohode zvladnout, a to nejstarsi je akcni, hlucny, takze kdyz strhne i brachu, stoji to za to. :mrgreen: Ale jsou si dost blizci, drzi zatim dost spolu, maji se radi, mysli na sebe, je to fakt pekny. :palec: Tema tretiho ditete me privedlo na emimino a nelituju. ;) :pankac: :hug:
Nejnarocnejsi jsou asi momenty, kdy si nejmladsi usmysli, ze ma hlad nebo ji roste zub nebo neco a rve, do toho prostredni zacne kvilet, ze je unaveny a chce vzit a nejstarsi zacne hrozne povykovat a vytvaret stres. :lol: :mrgreen: 8) Ale takovych je malo a bohate to vyvazi ty momenty, kdy si spolu hraji a smeji se. ;) :pankac: :kytka:
Jinak miminko nas nikdy neomezilo, mladsi syn spal hezky v kocarku a mala se pronosila v Manduce, zvladli jsme vylety, krouzky, skolku… ;)
Drzim pesti! :palec: :kytka: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 23:42

@Simča30 jsem na tom podobně, také uvažuji o třetím dítěti. U nás si ho přeje hlavně manžel, ten za každou cenu, já víceméně také, ale vidím tam i ty obavy. Těhotenství budu mít také rizikové s Fraxiparinem, nejsem úplně zdravá, navíc je mi už přes 35.. A potom se bojím trochu financí. Ne, že bychom se neuživili, ale že si prostě snížíme životní úroveň a budeme si muset třeba častěji něco odepřít.. Ale i tak jsem spíš rozhodnutá do toho jít :srdce: , snad bude vše v pořádku (dříve jsem takto nepřemýšlela, teď už občas ano)..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 23:46

A potom ještě obavy, jestli budu mít na tři děti nervy, fyzickou a psychickou sílu, že nebudeme mít na sebe s partnerem čas a ani čas sami pro sebe, … Obav mám celkem dost, ale když vidím manžela, jak si to dítě přeje.. A že on je opravdu rodinný typ a jakmile dorazí z práce (bohužel ne moc brzy), s dětmi mi pomáhá :palec:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 08.01.19 00:35

Mám tři a nelituji toho vůbec. Všechny tři byly plánované, ale někteří známí koukali hodně divně, že jsme šli do třetího dítěte.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 02:02

A co by jako okoli melo rikat? Ono okoli slape ve tvych botach? Plati hypoteku, nakupy, pojistky, dopravu, dovolenou atd??? Ja na okoli prdim. Mame 3 deti a vsechny jsou planovane. Vsechna 3 tehotenstvi byla peklo, ale to, co z nich vzeslo, stalo za to. Okoli neokoli.

Annabela11
Závislačka 3921 příspěvků 08.01.19 03:35

@Simča30 Už bych do toho nešla,2bohate stačí.

chaela
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 07:07

Já to třetí momentálně čekám. Plánované, chtěné a moc se těším. Ale jsem teprve v 8.tt a je mi tak strašně, že odpocitavam vteriny do konce prvniho trimestru a doufam, ze to pak bude lepsi. Do toho jsem ted jeste nemocna, kluci oba taky, no parada. Momentalne premyslim, jestli mam driv omdlit nebo zvracet.
Ale nelituju, to určitě ne. Jen musím přežít ten začátek a jaksi jsem nečekala, že to bude až tak hrozný. Doufám, že mimino mi to vrátí a bude hodný :)
Takže za mě směle do toho, bez jakýchkoliv očekávání.

Hoa Mai
Kelišová 6571 příspěvků 15 inzerátů 08.01.19 10:17

@Simča30 mám tři děti a jsem naprosto spokojená, jsem strašně ráda, že jsme do třetího šli. V okolí mám několik známých, kteří mají tři děti, většinou i s +- podobným věkovým rozdílem, jako my (tři děti během cca 5 let) a všude to funguje dobře.
Těhotenství bylo celkem v pohodě, i když už jsem si ho nějak extra neužívala. Celý 4. měsíc jsem proležela doma s hematomem, což bylo blbé kvůli starším dětem, musely být dlouho ve školce (vozil a vyzvedával jen partner), ale jim to nijak nevadilo a ten měsíc se to dalo. Ke konci mě pak už otravovalo velké břicho, navíc bylo horko, takže jsem byla ráda, že se kluci vyřádí ve školce a já se můžu víceméně poflakovat. Ale těšila jsem se. Porod super, první tři měsíce byla malá hodně náročná, museli jsme hodně nosit, ale i to se dalo a kluci ji měli i tak rádi a teď (malé bude 7 měsíců) už jsou všichni tým, a je nádhera sledovat, jak spolu komunikují, jak si spolu hrají. Po těch třech měsících začala být dcera v pohodě, samostatná, spokojená, takže zvládám v pohodě i pracovat z domu na částečný úvazek a plně si užívám třetí rodičovskou. Za sebe jsem ráda, že si to můžu užít potřetí, člověk si tak nějak stihne ty děti víc užít, víc si toho vrýt do paměti, víc si to mateřství nějak v sobě zpracovat. Myslím, že kdybych měla jen ty dvě starší děti, měla bych pocit, že to nějak moc rychle uteklo a že jsem tohle období v sobě ještě neuzavřela. Teď už mám pocit, že to to třetí dítě pěkně završilo a že už jsme komplet.
Reakce lidí v okolí jsou víceméně pozitivní a i kdyby nebyly, neřešila bych to. Je to můj život, ne jejich, takže co si kdo myslí o tom, kolik mám dětí, jaká jsem jim dala jména apod. je mi zcela ukradené. Ze začátku někteří trošku otravovali s hláškou „tak konečně holčička“, ale j se umím tvářit velmi nepříjemně, takže záhy přišli na to, že poznámky tohoto typu jsou nevhodné a dali pokoj.

Váš příspěvek
Reklama