Přemýšlím o rozchodu s manželem

10
21.2.16 22:40

Přemýšlím o rozchodu s manželem

Pěkný večer.
S manželem jsme 12let (9let svoji), máme děti 3 a 6let.
Přemýšlím o rozchodu z důvodu, že manžel neřeší své nálady, možná deprese. Nikdy nevím, kdy ho přepadne čas, kdy nekomunikuje, nezvedá telefon, nedá mi vědět, kdy příjde, je přepadlý, spavý, protivný, přichází domů pozdě…Pracuje na volné noze, vlastně nepřetržitě, může si udělat i celkem kdykoli čas, ale to nedělá. Je trochu workoholik, práce mu dává smysl a tak pracuje do noci, neznám jeho pracovní dobu.
Je zodpovědný, peníze vydělá(ale moc si nevyskakujem),a i když by se rád osvobodil od rodičovských povinností, funguje. S dětimi se baví, čte jim, občas je vezme na bazén, ale jinak si nehraje a z jejich přítomnosti se neraduje. Když mám nějaký problém, tak je schopen postarat se, ale druhý den mé chřipky upadá do deprese a již přestává fungovat. Rodina ho netěší, ale rád nás asi má. Nerad s náma někam jezdí. V práci potkává mnoho lidí a chce být sám, je introvertní povahy, i když si to někteří nemyslí. Rozcházet se nechce, ale říká, že by se mi ulevilo, kdybychom se rozešli. Děti ho samozřejmě milují, já ho mám ráda, ale naprosto mě níčí, že jednou je to dobrý a potom ne, bez zjevných signálů. že se absolutně nemohu spolehnout, zda bude nebo nebude k dispozici při problému doma.
Momentálně odešel ráno, že má klienta v deset a že se chvíli zdrží a bude pracovat. Kolem páté jsem mu několikrát neúspěšně volala a v šest mi zavolal, že papíruje a že příjde až to dodělá. Je půl jedenácté, telefony nezvedá. Já zavřená doma s nemocným synem a dcerou, která by ráda šla ven, ale taťka se není schopen domluvit na ničem, Že by pracoval chvíli doma a my šli ven? Pravděpodobně má depky, telefon nezvedá. Máte někdo tahového chlapa doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2584
21.2.16 22:50

Před dětmi byl jiný? Já jsem byla přesvědčená o svém muži, že bude dobrý táta a taky je, domu se těší a pomuže, když je potřeba. Upřímně bych tohle nedala a chápu, že chceš odejít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2248
21.2.16 22:58

Tak tohle bych netrpěla, fakt ne. Místo muže máš na krku střídavě puberťáka… Jaký byl před dětmi, to jsi šla do manželství a rodičovství dobrovolně s tím, že takové výkyvy má? Pokud ano, tak jsi opravdu naivní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
21.2.16 22:58

Před dětmi, pokud je zrovna v pohodě, tak dobrý. Sice s nimi neblbne, ale syna učí dámu, Šárce čte…dělá toho dost. Ale vyhýbá se jak to jen jde, trávit čas s dětmi. Není iniciativní ani trochu já je mám na starosti 7dní v týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
21.2.16 23:02

Spis ho donutit at si dojde k psychiatrovi nez se hned rozvádět ne? Třeba by to vyřešila antidepresiva a psychoterapie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22794
21.2.16 23:08

To je spíš na psychologa, terapii, psychiatra než rozvod. I když chápu jak ti asi je. Ale pokud byste se rozešli, zlepšilo by se to? To jeho fungování? Stejně bys nevěděla jako teď. Bylo by vsechno na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
21.2.16 23:12

Tak navrhnout to můžete, ať si dojde k doktorovi, ale půjde? Já z toho cítím, že mu prostě rodinný život nevyhovuje a z toho možná pramení ty výkyvy nálad. Není prostě spokojený :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2248
21.2.16 23:17
@Jankaje1 píše:
Před dětmi, pokud je zrovna v pohodě, tak dobrý.

To je to důležité, odpověděla jsi mi v podstatě stylem „ano, toto jablko, když zrovna není žluté, je červené“. Takže i předtím měl tyto „nepohodové“ stavy?
Tak nebo tak bych zkusila poradnu, ale já osobně bych nemohla být s člověkem, co si udělá děti a pak jej obtěžuje péče o ně a vyhýbá se společně strávenému času. Chvilka pro sebe je jedna věc, to dovedu respektovat, taky potřebuji ča od času vypnout. Ale aby „vypínal“ pořád jen on a ty neměla ani šnci už v pořádku není. Rodiče jste oba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
21.2.16 23:36

Ahoj! Já asi jediná půjdu proti proudu, ale mě podle popisu nepřijde, že by úplně nefungoval. Píšeš, že jim čte, bere je do bazénu, hraje s nima hry. To znamená, že se jim občas věnuje. Ty děti jsou ještě docela malé. Jestli jsem to správně pochopila, tak on chodí do práce a ty jsi zatím s dětma doma. Holt to bere tak, že má na starosti se postarat o rodinu finančně a od tebe očekává to ostatní. To sice není úplně správně, protože taky potřebuješ oddech, ale chtělo by to spíš se nějak domluvit, jak to udělat, abys měla aspoň chvilku pro sebe i ty. My máme děti tři, manžel je od rána do večera v práci a ještě lítá na služebky do zahraničí. Do toho máme velký barák a zahradu. Veškeré řešení problémů je na mně, ale to jsem věděla od začátku, že to tak bude, takže jsem s tím i do toho šla. Takže já vidím řešení spíš v tom, zjistit teda, jakou představu má tvůj manžel ohledně fungování rodiny a pak se nějak domluvit na nějakých pravidlech, případně vymyslet jízdní řád, jakože ten a ten den se postará o děti on, dá je spát a ty si uděláš volno (i kdybys ho měla prospat :lol: ). A uvidíš, jak se vám hned oběma uleví. A pokud skutečně trpí nějakýma depresema, tak bych se ho snažila přesvědčit, ať si zajde k doktoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
21.2.16 23:37

Celkem se divím, že takový typ chlapa „kývnul“ na druhé dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
21.2.16 23:45

Nabízí se otázka, zda nemá náhodou milenku? Možná si ten život představoval trochu jinak než v reálu je a hledá řešení jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5833
22.2.16 00:56

@Jankaje1 jak uz tu holky pisi..ja osobne bych tohle vazne nevydrzela..dalsi vec je ze pokud odejdes tak pocitej s tim ze on se starat nebude, myslim ze pokud nema zajem o deti ted a vyhyba se tomu tak potom ho nebude mit uz vubec..a jak tu pise @Martina84 si myslim ze mu nevyhovuje rodinny zivot a neni spokojeny, coz by ovsem asi nenapravila ani navsteva odborneho lekare..zaroven se mi krade na mysl i to co pise @83alena nema nekde jinou zenu a nezije tak trochu dvoji zivot, coz by vysvetlovalo dost veci jako nezvedani mobilu, porad pryc a naladovost kdyz je s vami doma..kazdopadne muj nazor, pokud se neco nezmeni a ty s nim i presto zustanes budes nestastna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3165
22.2.16 06:27

On s tím evidentně nic dělat nechce, když zaladatelce řekl, že by se jí ulevilo, kdyby se rozešli… :nevim: tohle přeci člověk, kterému na druhém člověku či rodině záleží přeci neřekne… :zed: Napadlo mě, že v tom může být i jiná žena. Telefony věčně nebere, co kdyby se doma něco stalo s dětmi a zakladatelka ho potřebovala? Zeptala bych se ho narovinu, co to má vše znamenat, že tohle není o rodinném životě a pokud se cítí nešťastný, ať to řekne na rovinu ať se to dá popř. nějak řešit… Ale tyhle stavy bych já osobně mu netrpěla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
22.2.16 09:39

Ano, dětem se věnuje když je doma, což ale často není, chodí do práce skoro nepřetržitě neb dělá na sebe. Nebojuji s pocitem, že by se vůbec nestaral, bojuji s pocitem, že nevím, kdy ho přepadne asociální nálada, kdy není schopen starat se o nic jiného než o sebe - pravděpodobně opravdu nějaké deprese. Dostává se do nich při mírném stresu. Nebo pokud je déle doma a utíká mu práce. Opravdu pokud se doma něco děje, musím fungovat já, pomoc na telefonu není. Milenku nemá, milostný život nám klape.
A to, že o životě měl jiné představy, asi ano. Nikdo z nás netuší, jaký je život s dětmy. Nebo vy jste si to dokázali doopravdy představit?
Císlo na psychyatra má, víc je už na něm.
Moje otázka je, zda má někdo doma muže, který trpí něčím podobným. Jak jste to zvládli, co vám pomohlo, zda to má cenu…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27273
22.2.16 09:49
@Jankaje1 píše:
Ano, dětem se věnuje když je doma, což ale často není, chodí do práce skoro nepřetržitě neb dělá na sebe. Nebojuji s pocitem, že by se vůbec nestaral, bojuji s pocitem, že nevím, kdy ho přepadne asociální nálada, kdy není schopen starat se o nic jiného než o sebe - pravděpodobně opravdu nějaké deprese. Dostává se do nich při mírném stresu. Nebo pokud je déle doma a utíká mu práce. Opravdu pokud se doma něco děje, musím fungovat já, pomoc na telefonu není. Milenku nemá, milostný život nám klape.
A to, že o životě měl jiné představy, asi ano. Nikdo z nás netuší, jaký je život s dětmy. Nebo vy jste si to dokázali doopravdy představit?
Císlo na psychyatra má, víc je už na něm.
Moje otázka je, zda má někdo doma muže, který trpí něčím podobným. Jak jste to zvládli, co vám pomohlo, zda to má cenu…?

Asi má opravdu psychické potíže, jestliže je takový jak ho popisuješ. Pak by měl být ochotný přistoupit na slušný návrh, aby si zašel k lékaři. Oslad mu to nějakou lichotkou typu mám o tebe strach - a nekřičte hned, že je to pokrytectví. Já bych strach měla, protože pokud je to začínající deprese, mohl by se opravdu dostat do vážných potíží. Navíc podle popisu zakladatelky on se jaksi snaží, možná to tak bylo vždycky, ale zakladatelce to ted víc vadí, kdoví. V každém případě opouštět manželství z takového pro mne naprosto směšného důvodu je nezodpovědné. Odešla bys třeba proto, že si pořídil složitou zlomeninu nohy a nemůže s vámi na výlety? neodešla. A psychická nemoc je stejná nemoc jako cokoliv jiného.
Prostě za mne je to úplně normální manžel, který se snaží, a momentálně poněkud nezvládá. A proto se přece lidé nerozvádějí, přece jste si říkali v dobrém i zlém, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama