Přemýšlím o změně oboru - poradíte?

Anonymní
1.8.21 13:34

Přemýšlím o změně oboru - poradíte?

Ahoj, chtěla bych poprosit o zachování anonymity, protože se jedná o osobní téma, kde je nutné uvést hodně osobních informací :kytka:.

Mám vystudované dva cizí jazyky na VŠ, překládat z mnoha důvodů nechci (nechci rozebírat, bylo by to nadlouho), tlumočení je nejisté, nárazové a blbě se mi kloubí s dětmi, konkurence velká, jazykovky odírají jazykáře z kůže.
Učení v kurzech mě baví, jde mi, jsem v tom dobrá. Bohužel s tím Covid dost zacloumal, hodně firem jazykovou výuku odpískalo. Do školství nechci.

Navíc se nám sešla možnost, jít na pár měsíců do zahraničí (celá rodina). Pokud to klapne, ráda bych tento čas nějak efektivně využila.

Je tu někdo podobného původního zaměření, kdo změnil obor?
Zvažuju posun do oblasti seberozvoje (psychoterapeutický výcvik?), ale zas nechci dělat nějaké pochybné kouče, nebo do oblasti personalistiky (ale nemám žádné potřebné info, ani vzdělání, ani praxi).

Jaké kurzy byste doporučily? Nebo jaké studium? Další VŠ už s dětmi nedám, byl by to obr stres navíc, spíš max nějaký roční kurz, ideálně dálkově.

Za rady a sdílení předem moc děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5860
1.8.21 13:35
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych poprosit o zachování anonymity, protože se jedná o osobní téma, kde je nutné uvést hodně osobních informací :kytka:.

Mám vystudované dva cizí jazyky na VŠ, překládat z mnoha důvodů nechci (nechci rozebírat, bylo by to nadlouho), tlumočení je nejisté, nárazové a blbě se mi kloubí s dětmi, konkurence velká, jazykovky odírají jazykáře z kůže.
Učení v kurzech mě baví, jde mi, jsem v tom dobrá. Bohužel s tím Covid dost zacloumal, hodně firem jazykovou výuku odpískalo. ****Do školství nechci.****

Navíc se nám sešla možnost, jít na pár měsíců do zahraničí (celá rodina). Pokud to klapne, ráda bych tento čas nějak efektivně využila.

Je tu někdo podobného původního zaměření, kdo změnil obor?
Zvažuju posun do oblasti seberozvoje (psychoterapeutický výcvik?), ale zas nechci dělat nějaké pochybné kouče, nebo do oblasti personalistiky (ale nemám žádné potřebné info, ani vzdělání, ani praxi).

Jaké kurzy byste doporučily? Nebo jaké studium? Další VŠ už s dětmi nedám, byl by to obr stres navíc, spíš max nějaký roční kurz, ideálně dálkově.

Za rady a sdílení předem moc děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17928
1.8.21 14:17

Psychoterapeutický výcvik je na 5 let + dost dlouho pod supervizí.

Jestli chceš do personalistiky, tak se přihlaš na nějaké juniorní místo, kde vyžadují jazyky, zejména pokud některý z nich je nějaký menšinový.

Jestli chceš nějaký kurz, tak se zaměř na nějaké budování živnosti a vytvoř si svoje vlastní klienty na on-line výuku jazyků.

Jestli máš pár měsíců na přípravu, jdi do tohole kurzu a vytvoř si plán na to jak tedy být lektorkou jazyků na volné noze, ke můžeš kombinovat třeba on-line výuku a občasné víkendové či pobytové kurzy. Když k tomu ještě přidáš nějaké základy tvorby webu a marketingu, tak to prostě můžeš vyzkoušet a uvidíš, jestli se to chytne nebo ne. Tak jako tak bude pro tebe taková zkušenost cenná a půjde to skloubit s rodinným životem.

Pokud tě těší pracovat s lidmi a umíš jazyky, tak další varianta se nabízí státi se průvodcem, ale to je v pandemii ještě složitější a časově komplikované jak to tlumočení.

Další varianta je případná státní správa a přidružené obory, kde užiješ jazyky (tam si potřebuješ udělat důkladnou rešerši jaké možnosti jsou ve měste kde chceš pracovat a hlídat si výběrová řízení na on-line úředních deskách) a nebo juniorní pozice ve velkých firmách, kde využiješ jazykové dovednosti.

Při náhodném hledání na jobs.cz

něco takovéhleho

https://www.jobs.cz/rpd/1565125988/?… (požadavek předchozí praxe je tady jen tak pro forma, ani se ho nenamáhají specifikovat, rozhodně to není důvod, proč jim neposlat CV, které bude zaměřené na jazyky, zkušenost v zahraničí a organiazční dovednosti)

tady by tě taky vzali - komunikaice a snad i možnost se někam vypracovat

https://www.jobs.cz/rpd/1566900831/?…

tady to samé

https://www.jobs.cz/…/1565242096/?…

Co se dá realizovat je rekvalifikovat se do IT - což je celkem široká škála možnosti, fakt ne jen programování, ale jako fakt si myslím, že normálně najdeš nějaké uplatnění s jazykama.

https://www.czechitas.cz/

Obecně v tvé situaci je běžné měnit obor, ale spíš praxí, než nějakým ročním kurzem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
1.8.21 14:29

Pokud tě baví výuka jazyků, asi bych zvolila soukromou výuku, platí se za ní hodně a vždy po ní bude poptávka. Ať už online nebo docházkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17928
1.8.21 14:31

Jo a nauč se vytvořit si zajímavý profil na linked-inu (to dáš z běžně dostupných anglických videí) a nějak se tam začni zapojovat, vyhledej si případné firmy, pro které bys chtěla pracovat a koukej co nabízí za pozice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
2.8.21 15:51

Na psychoterapeuta potřebuješ magisterské vzdělání v pomáhající profesi + psychoterapeutický výcvik. V tvém případě by v úvahu připadala pozice personalistky, máš výhodu dobré znalosti 2 jazyků, to by zaměstnavatelé mohli ocenit, ale záleží také z jakého jsi regionu. Jestli máš možnost rok se něčemu učit, tak bych volila programátorské kurzy. Za rok se už něčemu naučíš a můžeš někde nastoupit na juniorskou pozici. Výhoda v IT oborech je, že firmy nabízejí různě flexibilní úvazky, tak bys to v budoucnu klidně mohla dělat zároveň i při lektorství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat