Přemýšlím, zda nemít jen jedináčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 06:24
Premyslim, zda nemit jen jedinacka

Mame jedno 4,5 lete, tvrdohlave a zlobive dite. Nekdy je andel, to zase ano. Chtela sem druhe kdyz mu byly dva roky, manzel ale nechtel, sla jsem tedy do prace s tim, ze si poridime do svou let. Jsem zastum za MD. Chteli jsme najit vetsi bydleni. Bydlime v 2+1. Za domu 7 let, co jsme s manzelem spolu se nam nepodarilo najit neco, co by vyhovovalo obema a predtavam v to verit. Nedovedeme se poradne dohodnout. Nevim kestli jeste cekat, nez se neco objevi. Deti uz od sebe budou mit velky vekovy rozdil a me je 32. Manzel v posledni dobe druge i chtel ale spis uz je k zomu tematu “laxni” je mu to jedno, jedno by mu stacilo a dal se domlouvat nechce. Obcas se hadame, ale asi jak v kazdem vztahu. Vim ze maly je narocny a jedno dite v podstate staci, ale bojim se abych casem (ve stari) nelitovala, ze mam jen jedno dite. Tchyne a nasi by uz dalsi vniuce chteli a kdyz jim reknu, ze neni vhodny cas tak mi odpovi, ze na dite neni nikdy vhodna doba a planovani do podtobna nema smysl. Zastum za MD mi za 12 mesicu zkonci a ja premyslim, co dal. Vim, ze si tohle musime vyredit sami a necekam rady, spis me zajima vas nazor.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kelsey
Hvězda diskuse 46742 příspěvků 31.07.19 06:32

Spatne se to cte 8).
To si rozhodni sama. My to za tebe nevymyslime :nevim:.

LenkaN26
Závislačka 4316 příspěvků 31.07.19 06:33

Já bych nejdřív vyřešila bydlení. Se 2 dětma je to v 2+1 na houby. My to tak teď máme, ale doděláváme podkroví tak se blýská na lepší časy. Ze začátku s miminkem by to asi ještě šlo, ale časem je ten prostor potřeba a to i pro rodiče. To soukromí ložnice prostě chybí. Pokud ti za rok končí smlouva tak bych se klidně začala snažit hned a zároveň pracovala na novém bydlení.

Jana206
Nadpozemská drbna 28574 příspěvků 31.07.19 06:36

Vím, že je to asi datováno mobilem, je tam spousta překlepů. Já bych jen jedinacka nechtela, kdyby nestaly v cestě nějaké velmi závažné okolnosti, hlavně stran zdraví, druhé by bylo. Ale to si opravdu musíte vyřešit sami. Pokud to druhé chceš, tak co nejrychleji, než si to manžel rozmyslí :mrgreen: Podle toho, co píšeš, není úplně typ na více dětí, když v době, kdy se to nejvíc nabízelo, nechtěl.

karkarka
Závislačka 4270 příspěvků 31.07.19 06:38

Do 2+1 bych další dítě neměla. Nejdřív si najdete větší bydlení.

terien
Extra třída :D 12374 příspěvků 31.07.19 06:43

Dala bych tomu čas. Ty ho máš ještě dost a na věkový rozdíl nehraju, takže bych to nechala uležet. Vyřešila bych si v první řadě to bydlení.

Hanyžka1
Kecalka 154 příspěvků 31.07.19 06:43

Záleží i na tom, kolik máš let. Pokud máš ještě na druhé dítě čas, poresila bych bydlení a pak si upřímně řekla, jestli opravdu chceme oba další dítě. To, že ten první je tvrdohlavy a někdy anděl je normální, každé dítě je jiné a každé odroste. To, že se občas hádáte, to víte vy dva, proč. Ale vnitřně je to jen a jen Tvé rozhodnutí. Ono se jinak radí, když je chlap alkoholik, není kde bydlet atd. Vy vlastně žijete normálně, rozhodnutí je na vás.

Kelsey
Hvězda diskuse 46742 příspěvků 31.07.19 06:48

Drive rodiny zily na malem prostoru bezne, taky bych nechtela vic deti ve 2+1 nebo 3+1. Dokud jsou male, tak to jde, pak chteji soukromi sveho pokoje a vodit si kamarady, sve navstevy domu, az nastoupi do skoly.
Nejsem velky zastance jedinacku, ale zase bych nechtela zivot sardinek.
Mi by nejvic vadil laxni pristup muze, ze je mu vse jedno (jestli bude jedno dite, jestli budete zit v malem byte, jaka bude budoucnost atd.).

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34977 příspěvků 31.07.19 06:56

Porizeni ditete neni obvykle racionalni rozhodnuti, ale rozhodnuti srdce. Zadne opravdove prekazky k druhemu diteti nevidim, bud po nem touzis, nebo ne.

blumen
Hvězda diskuse 54545 příspěvků 31.07.19 07:09
@Anonymní píše:
Mame jedno 4,5 lete, tvrdohlave a zlobive dite. Nekdy je andel, to zase ano. Chtela sem druhe kdyz mu byly dva roky, manzel ale nechtel, sla jsem tedy do prace s tim, ze si poridime do svou let. Jsem zastum za MD. Chteli jsme najit vetsi bydleni. Bydlime v 2+1. Za domu 7 let, co jsme s manzelem spolu se nam nepodarilo najit neco, co by vyhovovalo obema a predtavam v to verit. Nedovedeme se poradne dohodnout. Nevim kestli jeste cekat, nez se neco objevi. Deti uz od sebe budou mit velky vekovy rozdil a me je 32. Manzel v posledni dobe druge i chtel ale spis uz je k zomu tematu “laxni” je mu to jedno, jedno by mu stacilo a dal se domlouvat nechce. Obcas se hadame, ale asi jak v kazdem vztahu. Vim ze maly je narocny a jedno dite v podstate staci, ale bojim se abych casem (ve stari) nelitovala, ze mam jen jedno dite. Tchyne a nasi by uz dalsi vniuce chteli a kdyz jim reknu, ze neni vhodny cas tak mi odpovi, ze na dite neni nikdy vhodna doba a planovani do podtobna nema smysl. Zastum za MD mi za 12 mesicu zkonci a ja premyslim, co dal. Vim, ze si tohle musime vyredit sami a necekam rady, spis me zajima vas nazor.

Proste bud chces nebo nechces. Kdybys chtela/chteli jste, uz mate bydleni poresene davno a Ty tehotna. Dite se na sourozence nepta? Ja od 3,5 let neslysela o nicem jinem a ted ve 4,5 je naprosto nadsena, ze doma bude miminko a strasne se tesi. Ale jak pisu, kdybyste ho chteli, uz jste to resili s bydlenim driv asi. Nebo to neresili a vyresili byjste za pochodu v tehotenstvi.

Štrample obecná
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 31.07.19 07:38

Prostě si s manželem v klidu ve vhodný čas sedněte a proberte pro a proti. Představy každého z vás. Klidně si napište plusy a mínusy - my to tak děláme u velkých rozhodnutí často. Taky jsme dlouho zvažovali, že zůstame u jedináčka, protože máme dost náročné dítě. Ale nakonec jsme si zvážili pro a proti a rozhodli se jít do druhého dítěte (nejdůležitější faktory byly to, že oba dva máme sourozence a jsme za to rádi a také v tom pak hrálo roli konečné dořešení bydlení, které se snad rýsuje v dohledné době). Je pravda, že některé věci naplánovat nejdou nebo se naplánujou, ale stejně se pak musi měnit za pochodu, protože se zjistí, že realita je jiná ;) :mrgreen:

Karleon
Kelišová 5840 příspěvků 31.07.19 07:49

Je z toho cítit, že po dítěti netoužíš ani ty ani manžel a proto bych další dítě nechtěla. Dej tomu čas, třeba ta touha ještě přijde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 07:50

Já bych do toho určitě šla, spousta lidí žije v bytě 2+1 a to většinou mají 2/3 dětí a jsou spokojení. Pokud oba dítě chcete, je čas se snažit protože pokaždé to nemusí vyjít,,hned,,a věk je taky už ideální. To neznamená, že když je jedno dítě uřvané, bude tak i druhé…Co znám mámy kolem sebe a mají jen 2děti, tak jedno je hodnější /druhé ubrečenější, jedno zase spavé/druhé ne. Každé dítě je jiné, sama mám děti 4 tak bych mohla vyprávět :lol: ale naštěstí, já mám děti všechny hodné, spavé..samozř. se občas hádají kvůli hračkám i když jich mají milion, ale to je normální. Držím palce
PS:ted se snažíme o další mimčo a kvůli neprav.ms už to trvá déle než předchozí( a to mi bude teprve 28)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 07:56

Já mam taky syna 4,5. Je mi taky 32. Snažíme se o druhé už přes rok. Mám za sebou 3 potraty a zdravotní potíže. Ted naposled jsem zjistila, ze mimco nezije, ve 13tt. Pokud necítíte, že to dítě chcete, nešla bych do toho. Protože můžou nastat komplikace a budete to těžce nést. Já taky nejsem v pohodě, ale snáším to lépe, protože další dítě oba moc chceme.

Russet
Neúnavná pisatelka 18250 příspěvků 31.07.19 07:58
@Anonymní píše:
Mame jedno 4,5 lete, tvrdohlave a zlobive dite. Nekdy je andel, to zase ano. Chtela sem druhe kdyz mu byly dva roky, manzel ale nechtel, sla jsem tedy do prace s tim, ze si poridime do svou let. Jsem zastum za MD. Chteli jsme najit vetsi bydleni. Bydlime v 2+1. Za domu 7 let, co jsme s manzelem spolu se nam nepodarilo najit neco, co by vyhovovalo obema a predtavam v to verit. Nedovedeme se poradne dohodnout. Nevim kestli jeste cekat, nez se neco objevi. Deti uz od sebe budou mit velky vekovy rozdil a me je 32. Manzel v posledni dobe druge i chtel ale spis uz je k zomu tematu “laxni” je mu to jedno, jedno by mu stacilo a dal se domlouvat nechce. Obcas se hadame, ale asi jak v kazdem vztahu. Vim ze maly je narocny a jedno dite v podstate staci, ale bojim se abych casem (ve stari) nelitovala, ze mam jen jedno dite. Tchyne a nasi by uz dalsi vniuce chteli a kdyz jim reknu, ze neni vhodny cas tak mi odpovi, ze na dite neni nikdy vhodna doba a planovani do podtobna nema smysl. Zastum za MD mi za 12 mesicu zkonci a ja premyslim, co dal. Vim, ze si tohle musime vyredit sami a necekam rady, spis me zajima vas nazor.

Věk na to máš, ale partnera asi ne :roll: Chtěla bych od něj jasné stanovisko, zda druhé ano nebo ne a začala třeba hledat větší byt. Já jedináčka mám a nepřijde mi, že budu něčeho litovat. Mohla bych litovat i se dvěma, že nemám třetí. Nebo že mám druhé, protože nestíhám se pro jedno starat o druhé.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama