Přemýšlíte, že necháte dítě v téhle situaci doma?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1158
17.9.20 07:19

Jsem v nejmin postizenem okrese, na dedine. Syn do skolky chodi a chodit bude. Ve skolce cca 40 deti ve dvou tridach. Pokud by se tady situace nejak rapidne zhorsila, budu zvazovat, ze ho necham doma. Jenze odpoledne tady lita s deckama po ulici stejne, uplne si zatim nedovedu predstavit, ze bych mu to musela zakazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72972
17.9.20 07:24

No, mit skolkove dite a byt doma, tak si ho doma necham. Ne kvuli obave z nakazeni, ale kvuli tomu, ze nestojim o to v případě jednoho pozitivniho ditka ve skolce nekde blbnout s testy u ditete, ktere to nechape.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3632
17.9.20 07:25

Já mám tedy syna ve 2. třídě, ale bude chodit co to půjde :nevim: doma už byl dost za loňský školní rok.. Jsem ráda zase za režim :palec: beztak to stejně chytime všichni, dřív nebo později.. Už to tu prostě s námi je a bude.

Jinak mám ještě dvě mladší děti, ale ty jsou se mnou doma běžně. Dceři jsou 4, ale půjde do školky až na ten povinný rok, jako starší syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
17.9.20 07:28

Chodí do školky. Byl půl roku doma a byl to mazec. Kamarádi mu chyběli. Bydlíme u Prahy, manžel denně v MHD. Horší je tohle než školka. Bojím se, ale blaznit nehodlám. Zrovna mám virózu, co mi jí mládě přineslo ze školky a člověk hned myslí na nejhorší. Syn byl za dva dny v pohodě, ale stejně jsem ho nechala týden doma. Ja radsi vubec nevychazim, mohli by me ukamenovat sotva bych kychla. Lidi jsou teď úplně šílení :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
17.9.20 07:30

@Alušáček
Pak se lidi diví, že se to tak šíří 8) v pandemie by se nemel žít normàlní život. Jsem ráda, že to není ebola i když, co to udělá s lidmi za pár let nikdo nevi 8o. Nechapu! Někdo tomu vyloženě jde naproti :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31354
17.9.20 07:38

@Hedvikaaa Já teď už znam v okolí pár lidí, kteří si tím prošli nebo někdo z jejich rodiny a byli všichni v katantene. Všichni říkali, že jim to přišlo jako hysterie do té doby, dokud se to netykalo přímo jich. A byli nervózní strachy, co se ještě může objevit, jaké příznaky. Jeden můj blízký má příznaky běžné virózy, zítra by měl jít na testy, protože pracuje s nejrizikovejsimi skupinami a bez negativního testu ho zpět do práce nepustí. Moje dvě holky mají virózu, byli jsme v kontaktu. Karantenu nemáme, ale příbuzný je dobrovolně v izolaci a holky mám doma. Ne, že bych strachy nespala, ale co kdyby náhodou. Pozitivní je kluk z ulice, o pár baraků dál.
Věřím tomu, že většina těch lidí, co to zlehcuji, by byli podelani až za usima, kdyby se to týkalo bezprostředního okolí. U nás(teď myslím přímo naše ulice, vnitroblok a lidi, co osobně znám) se nepanikari, ale lidi mají respekt, nechodí na zbytečné návštěvy, nakupovat jednou na delší dobu atd. A ostře kritizují ty proběhlé slavnosti v okolí, někteří lidi psali i na město. To se vymlouvalo, že kolotoče zakázat nemůže :nevim:

Příspěvek upraven 17.09.20 v 07:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1444
17.9.20 07:40

@Jana206 no a to je přesně to panikareni. Kdyby takhle lidi neblbli, bylo by to fajn. A jsem rada ze jsou poutě a kroužky atd. Stejne se musí nakazit vsichni, projít si tím a bude snad konecne klid od te rádoby pandemie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31354
17.9.20 07:44

@luckaa85 Na kroužky děti chodí, ale jako sorry, poutě si v této době mohli odpustit. Žádný rozestupy dva metry, ale lidi namáčknutí na sobě.
My tomu naproti nepůjdeme. Pokud to někdo má jinak, nic s tím neudělám. Ale já mám v okolí staré lidi, na kterých mi fakt záleží a nechtěla bych, aby právě oni byli těch pár procent smrtnosti. Nechtěla bych to bezpriznakove šířit dál. V tomto se neshodnene, tak nemá cenu se hádat, je to jen internetová diskuze :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
17.9.20 07:46

Jsem doma s mladším a po rýmě jsem nechala starší ze školky doma (jednu třídu už mají v karanténě). Ne že bych se bála covidu, ale pokud by se objevil ve třídě, tak jdeme celá rodina na 10 dní do karantény a manžel má koncem měsíce důležité zkoušky, které by fakt neměl propásnout. Takže se celkově chováme opatrně, ale my jsme nikdy nevyhledávali davy a lidi vůbec, max dojedu já nebo muž na nákup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3090
17.9.20 07:46

Já, muž i děti jsme v lednu/únoru prodělali chřipku s příznaky koronaviru. Tehdy se mluvilo jen o Číně, tak těžko říct. Tři týdny jsme se potýkali s kaslem, velkými bolestmi a nemožnosti se nadechnout (+já jsem astmatik). V noci jsem nespala, poslouchala sípání roční dcery a hlídala monitor dechu. Pro plně kojené je rýma děs, nejde nakojit. Jestli je covid ještě horší, nechala bych školkáce doma, kdybych měla miminko. Dvouletak už zvládá nemoc líp. Teď mám obě školačky doma kvůli nachlazení, než se vyléčí, školy stejně zavrou. Bohužel jak tu lidi psali, všichni musí mít všechno a lítají z masové akce na akci. Dokud byly kolektivy omezené, byl průběh lineární. Teď se to rozjizdi, rousky-nerousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31354
17.9.20 07:50

@Maylaa Máme to stejně. Podobným způsobem se chráníme každý rok jako prevence před chřipkami, respiračními infekty, meningitidami, které řádí taky v zimě a v předjaří. Neznamená to, že bychom nešli vůbec nikam, ale kontakt pod střechou se každý rok snažíme maximálně omezit. Koneckonců holka se sníženou imunitou to má i doporučené od lékařů. Třeba meningitid se já osobně bojím víc než covid. A jako velké pozitivum beru to, že už není ostuda si někde nasadit roušku nebo respimasku :) My jsme měli výbavu každý rok, akorát od loňska jsou nesrovnatelně dražší. Vždy jsem kupovala cca za 5 Kč kus, sterilní byly dražší, ale ne víc než dnes obyčejné :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
17.9.20 07:52

Já už mám doma všechny tři děti kvůli rýmě. :(
Nebýt rýmy tak mala do školky chodí. A kluci ti letos kvůli zpřísnění podmínek zameškají asi hodně, když mají rýmu snad každý měsíc :(
No bude to ještě zajímavé :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3268
17.9.20 07:53

Já nebudu nechávat doma. Ať je s kamarády. Vždycky si u těchto příspěvku říkám, jak dlouho to tak budeme řešit? Imunita je předpokládaná na 90 dní, vakcína nikde. Chápu rizikové skupiny, ale stejně. Takhle nemůžeme žít roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16518
17.9.20 07:54

Jsem doma, ale děti do školky chodí. Jsme na vesnici a se stejnými dětmi, jako jsou ve školce, stejně běhají odpoledne po vesnici. Jinak nechodíme skoro nikam, omezili jsme návštěvy, odpískali dovolený i poutě a jiný hromadný akce. Manžel omezil práci jen na nejnutnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
17.9.20 07:59

@luckaa85
To přece není panika, ale zakladni dodržování behavioralní imunity. Je to respekt vůči probíhající pandemii. Všichni se rozhodně nakazit nemusí, nemuseli :) bohužel je to cele o lhostejnost a podceňování příznaků, nedodržování základních zásad :) a pokud nejsou lidé schopni na par měsíců omezit kontakty, tak je opravdu nevyhnutelně, ze se nakazí většina obyvatelstva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama