Přemýšlíte, že necháte dítě v téhle situaci doma?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
10858
17.9.20 08:03

Ano, pokud bych měla školkové dítě, byly bychom doma. Celkem závidím, že máš tu možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
17.9.20 08:07

Ne, mám jedno dítě ve školce a druhé ve skole, nebude doma ani jedno. Nevidím důvod. Většina lidí nemá žádné příznaky, už jste to dávno mohli prodělat. Kdyby otestovali 50 tisíc lidí a ne 15, zřejmě bysme se nestačili divit, jaké by to číslo ve skutečnosti bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10858
17.9.20 08:13
@Jana206 píše:
@Hedvikaaa Já teď už znam v okolí pár lidí, kteří si tím prošli nebo někdo z jejich rodiny a byli všichni v katantene. Všichni říkali, že jim to přišlo jako hysterie do té doby, dokud se to netykalo přímo jich. A byli nervózní strachy, co se ještě může objevit, jaké příznaky. Jeden můj blízký má příznaky běžné virózy, zítra by měl jít na testy, protože pracuje s nejrizikovejsimi skupinami a bez negativního testu ho zpět do práce nepustí. Moje dvě holky mají virózu, byli jsme v kontaktu. Karantenu nemáme, ale příbuzný je dobrovolně v izolaci a holky mám doma. Ne, že bych strachy nespala, ale co kdyby náhodou. Pozitivní je kluk z ulice, o pár baraků dál.
Věřím tomu, že většina těch lidí, co to zlehcuji, by byli podelani až za usima, kdyby se to týkalo bezprostředního okolí. U nás(teď myslím přímo naše ulice, vnitroblok a lidi, co osobně znám) se nepanikari, ale lidi mají respekt, nechodí na zbytečné návštěvy, nakupovat jednou na delší dobu atd. A ostře kritizují ty proběhlé slavnosti v okolí, někteří lidi psali i na město. To se vymlouvalo, že kolotoče zakázat nemůže :nevim:Příspěvek upraven 17.09.20 v 07:41

můj švagr to chytil, od uklizečky v práci. Naštěstí už je dobrý, ale jako nic moc, musel být hospitalizován, docela síla to byla. Já to nechápu, chápu, že se musí udržet ekonomika, ale tahle rozežranost lidí mi vadí hodně. Včetně toho, jak se prostě muselo vyjíždět do zahraničí na dovolenou. Taky to miluju, jezdíváme vícekrát ročně. No tak prostě letos jsme byli u nás, svět se nezbořil. Hrozný prostě. Stejně nás zavřou, stejně ten život zase zastaví…bohužel až po té, co tu bude zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
17.9.20 08:15
@Hedvikaaa píše:
@luckaa85
To přece není panika, ale zakladni dodržování behavioralní imunity. Je to respekt vůči probíhající pandemii. Všichni se rozhodně nakazit nemusí, nemuseli :) bohužel je to cele o lhostejnost a podceňování příznaků, nedodržování základních zásad :) a pokud nejsou lidé schopni na par měsíců omezit kontakty, tak je opravdu nevyhnutelně, ze se nakazí většina obyvatelstva.

A po tech par mesicich, co? My uz jsme prece sedeli doma na jare a vypada to, ze jsme tim stejne jen problem odsunuli. Zatim lide penize maji, protoze ta velka nezamestnanost nas teprve ceka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13353
17.9.20 08:17
@luckaa85 píše:
@Jana206 no a to je přesně to panikareni. Kdyby takhle lidi neblbli, bylo by to fajn. A jsem rada ze jsou poutě a kroužky atd. Stejne se musí nakazit vsichni, projít si tím a bude snad konecne klid od te rádoby pandemie.

Víš o tom, že proděláním této nemoci se nevytvoří trvalé protilátky? Původně si virologové mysleli, že alespoň na rok ano, ale už je mnoho opětně infikovaných lidí a to ještě není ani rok od začátku pandemie. Některé výzkumy prokázaly, že spousta lidí nemá protilátky už ani po měsíci, takže k čemu nám bude tohle „promořování“? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10858
17.9.20 08:18
@luckaa85 píše:
@Jana206 no a to je přesně to panikareni. Kdyby takhle lidi neblbli, bylo by to fajn. A jsem rada ze jsou poutě a kroužky atd. Stejne se musí nakazit vsichni, projít si tím a bude snad konecne klid od te rádoby pandemie.

nesmysl, není na to doživotní imunita, to už se ví, tak asi 3 měsíce, takže žádný klid nebude. Ve Švédsku to klesá, tím se všichni ohánění poslední dny, ale co tam bude za čtvrt roku, jaká ta kolektivní imunita bude, to nikdo neví. Češi jsou mimo, já to fakt nechápu. Není to žádné panikaření, je to prostě střízlivé zhodnocení situace, je potřeba vyhodnotit, co musím a potřebuju k základnímu životu, co chci nad rámec a co není nutné. Je potřeba brát ohledy na ostatní, na celkovou společnost. Chovat se zodpovědně. To prostě pouť není, to je jen rozežranost. Na jaře jsme to zvládli a nezažili umírání, takže teď máme falešný pocit, že o nic nejde. Neodpustíme si žádnou rozežranost a těm zodpovědnějším budeme podstrkovat, že jsou panikáři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10858
17.9.20 08:21
@Oriseka píše:
A po tech par mesicich, co? My uz jsme prece sedeli doma na jare a vypada to, ze jsme tim stejne jen problem odsunuli. Zatim lide penize maji, protoze ta velka nezamestnanost nas teprve ceka.

Stejně k tomu zase dojde, stejně to všechno zase omezí, možná ne v tak brutální formě, ale nic jiného jim nezbude. A do toho budeme mít tisíce nemocných. A stovky mrtvých. Hlavně že dovolené a poutě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
17.9.20 08:36
@Šáruší píše:
Stejně k tomu zase dojde, stejně to všechno zase omezí, možná ne v tak brutální formě, ale nic jiného jim nezbude. A do toho budeme mít tisíce nemocných. A stovky mrtvých. Hlavně že dovolené a poutě.

Neco omezi, ale plosne zavirat jako na jare uz se asi nebude, protoze ekonomika. Nerikam, ze si lidi nemohou odpustit dovolenou ci poute, ale treba skolka mi prijde pro spoustu deti dulezita (hlavne pro ty se specialnimi potrebami nebo z nepodnetneho prostredi). My jsme taky na jare 3 mesice sedeli doma a chodili jen do prirody. Ani na hriste jsme nesli, zadne navstevy a tak. Vydrzeli jsme to, ale zazit uz to nechci. Ja se teda tech ekonomickych nasledku bojim hodne a taky tech pridruzenych a taky toho, jak cela situace pusobi na lidi psychicky(prohlubovani uzkosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3681
17.9.20 08:39
@unuděná píše:
Víš o tom, že proděláním této nemoci se nevytvoří trvalé protilátky? Původně si virologové mysleli, že alespoň na rok ano, ale už je mnoho opětně infikovaných lidí a to ještě není ani rok od začátku pandemie. Některé výzkumy prokázaly, že spousta lidí nemá protilátky už ani po měsíci, takže k čemu nám bude tohle „promořování“? :think:

Takže co navrhuješ? Sedět vyděšeně doma s rouškama na xichtě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10858
17.9.20 08:45
@Oriseka píše:
Neco omezi, ale plosne zavirat jako na jare uz se asi nebude, protoze ekonomika. Nerikam, ze si lidi nemohou odpustit dovolenou ci poute, ale treba skolka mi prijde pro spoustu deti dulezita (hlavne pro ty se specialnimi potrebami nebo z nepodnetneho prostredi). My jsme taky na jare 3 mesice sedeli doma a chodili jen do prirody. Ani na hriste jsme nesli, zadne navstevy a tak. Vydrzeli jsme to, ale zazit uz to nechci. Ja se teda tech ekonomickych nasledku bojim hodne a taky tech pridruzenych a taky toho, jak cela situace pusobi na lidi psychicky(prohlubovani uzkosti).

Neschopná vláda, v podstatě premiér, aby se zalíbil lidem, udělal rozvolnění, které nikde jinde není vidět, když už Maďar hlásal, že je zle, Vojtěch nařídil roušky, rozežraní lidé se mohli poprdět do oblouku a leklá ryba Babiš, aby se zalíbil, tak zrušil roušky a odvolal Maďara. Neskutečné. Nemohou si dovolit zastavit ekonomiku jako na jaře, už tak s tím bude problém. Nicméně ekonomický dopad přijde, a bude neřízený, bude to horší. Předpověď je do měsíce 16000 nemocných denně. Podívej se, jak rapidně s počtem nemocných stoupá počet nutných hosptalizací, začíná nárůst mrtvých, a všechno se to projevuje se 14ti denním zpožděním, uvidíš za 14 dnů touhle dobou. Dojde k odsunutí jiné lékařské péče, dojde k ekonomickým ztrátám, to už je snad většině lidí jasné. Proti tomu je nějaké sedět tři měsíce doma celkem brnkačka. Úzkosti nastanou tak jako tak, jen k tomu ještě budeme mít strach o zdraví a životy blízkých lidí. Už to nezastaví, už nemají šanci. Neděsí nikoho, že jsme na tom třetí nejhůř v Evropě? Nevzpomínáte si třeba na to, co to udělalo v Americe. Máme jiný genofond než třeba černoši, díky bohu za to, jenže se na nás žene podzim a s tím klasická chřipka k tomu všemu. Bude prostě hůř, bude blbě, čím dřív to lidi pochopí, tím lépe. Klidně znovu zažiju tříměsíční izolaci jako na jaře, raději než fakt to, co může přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10858
17.9.20 08:50
@berusa.m píše:
Takže co navrhuješ? Sedět vyděšeně doma s rouškama na xichtě?

Doma si ty roušky nenos, to po tobě nikdo nechce. Roušky jsou jeden z mála nástrojů, co v boji proti covidu máme. Vyděšeně je zbytečné, jen je potřeba uvažovat trochu s rozumem. Takže škola je pro děti nutná, kroužky budiž ( pro moje děti jsou třeba podstatné hodně, i já se budu těžko vzdávat třeba posilovny zase, až na to dojde), kontakt s rodinnými příslušníky. Ale jít se mačkat na kolotoče? Muset kurnik šopa do Chorvatska k moři? O tomhle to přesně je. Já se přiznám, že to nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
17.9.20 08:59

@unuděná stejně jako MErs a SARS se to dalo podchytit, ale šance se promarnila s rozvolněním před létem 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
17.9.20 09:03

Mame skolkove a dve skolni deti, stahovat nemam v planu, ani nijak omezovat. Jsem pro prijeti covidu, jakozto jedne z dalsich nemoci, kterou nekdo zvladne bez problemu, jiny na to umre, jako treba na rakovinu nebo pod koly auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
17.9.20 09:05

@Šáruší Tak ja bych taky dokazala sedet na zadku 3 mesice, co by cloveku zbylo, ale co pak? Za 3 mesice bude bezpecna vakcina? Nebo to nekam zmizi? Kdo zaplati to osetrovne, kdyz zavrou skoly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3681
17.9.20 09:05

@Šáruší Ta věta o zahraničních dovolených je dost ohraná. Viděla jsi záběry z letošního léta jak to vypadalo na Šumavě, v Krkonoších, v aquaparcích…? Jestli se to někde rozšířilo, tak maximálně tam. Rodinka co si jela svým autem do chorvatska, pobývala ve svém apartmánu, válela se na prázdných plážích mi jako riziko nepřijde. A né nebyla jsem v létě nikde v cizině. Chystám se do tepla až v zimě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama