Prenascan - gynekoložka mě nutí

6.4.20 16:41

Prenascan - gynekoložka mě nutí

Zdravím zkušené maminky :mavam:

Čekám první miminko a nenašla jsem bohužel odpověď ke svému dilema ohledně Prenascanu :nevim:

Je mi 30, těhotentví beru zodpovědně, ale nestresuju se, každopádně na první velký screening (v Gennetu v Praze) jsem se těšila a byla nervózní, aby bylo mimčo zdravé. Beru totiž antiepileptika a žádná chemie nikdy není nejlepší, že :,( Naštěstí byly samé pozitivní zprávy, všechny testy dopadly na 1*, risk (či co) podle věku 1/900 ale podle krve 1/2350, takže ještě menší. Podle genetické konzultace také vše ok, takže mi ani nedoporučovali Prenascan či plodovku.

Pár dní na to jsem šla na gyndu a tam mě sprdla, proč jsem jako nešla aspoň na Prenascan a že snad 12.000 tomu obětovat můžu? Že radši oželet dovolenou než žít v nejistotě. Asi kvůli těm práškům…(btw jestli něco, tak v 80.letech způsobovaly rozštěpy :,( )

A já se ptám: co se vlastně dozvím?? Dozvím se něco tak zásadního, že by mě to donutilo jít na potrat? Dozvím se něco, co se stejně možná dovím za pár týdnů na dalším screeningu? Vím o down syndrom…

Vím totiž, že může vyjít i falešně pozitivní, zbytečně budeme v nervu z výsledků, možná mě pak budou i posílat na plodovku… No a nehledě na peníze. Ne že bychom měli hluboko do kapsy, ale čekáme baby, chceme kupovat byt, tak 12000 není úplně málo…

Co byste dělali na mém místě? Moc maminek kolem sebe nemám.

Děkuju za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1230
6.4.20 16:46

Nenech se nervovat od doktorky, některé se chovají, jak kdyby sežraly všechnu moudrost světa.. :zed:
Udělej to tak, jak to cítíš ty a nenech se k ničemu tlačit.. ;)
Jinak za sebe, já bych na to nešla.
Přeji hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 16:54

Prenascan odhali jen trisomie. To je Downuv, Edwarsuv a Patauv syndrom, rozstep, ci jiné vyvojove vady neodhali. Riziko Nejcastejsiho Downova syndromu máte nízke. Gennet je továrna na penize na vystresované matky, takze pokud nedoporucili tam, byla bych uplne klidna. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
9761
6.4.20 17:25

Já bych na něj asi na tvém místě nešla. Jestli je to jen kvůli těm lékům, tak mi to přijde zbytečně. Protože si nemyslím, že by léky měly nějaké dočinění z výše uvedenými syndromy na které je Prenascan zamereny. Já jsem brala asi tři léky, z toho jedny antidepresiva. Na Prenescanu jsem tedy byla, ale bylo mi to doporučeno z hlediska opakovaných zamlklych těhotenství, takže mi to pojišťovna proplatila. Ale pokud by to u mě bylo jako u tebe nešla bych. Ty léky ti určitě někdo schválil a na genetice o nich určitě vědí. Pokud oni nic dalšího nedoporučili názor gynekoložky bych hodila v klidu za hlavu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3843
6.4.20 17:32

Poslala bych doktorku do háje… Nešla bych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
6.4.20 17:47

Jestli ti na prvnim screeningu rekli ok a nikam te neposilaji, tak posli svoji doktorku do haje. Nesla bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 18:23

Holky děkuju moc všem, uklidnily jste mě :srdce: Obávala jsem se, abych něco nezanedbala, když na ten test nepůjdu, ale uvnitř jsem to cítila stejně, jako říkáte vy.

Kdyby v Gennetu jen naznačili, že bych na test měla jít, samozřejmě bych neváhala a šla. O léčbě vědí a beru to zodpovědně. Ale takhle mě to zarazilo…

Každopádně děkuju a doufám, že mimi bude dál růst jenom do zdraví :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama