Reklama

Prenascan, negativní prvotrimestralni screening

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martiss
Stálice 56 příspěvků 28.11.17 13:43
Prenascan, negativní prvotrimestralni screening

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu, možná uklidnění.
Podstoupila jsem jako každá prvotrimestralni screening, kdy výsledky PAPP-A byly negativní, na ultrazvuku má mimi vše v pořádku, tak jak má mít, ale když se to vyhodnotilo v PC, tak vysledky na DS byly 1:270,kdy pry hranice je alespoň 1:300, abych byla z obliga. Tak mi nabidli Prenascan, ktery jsem ted podstoupila a za 3 týdny budou výsledky. I tak mi doktorka řekla, že v tech vysledcich z krve hraje roli moje nadváha. Takže je možné, ze to ovlivní i ten prenascan.
Chtěla jsem se zeptat, jestli měl nekdo stejnou zkušenost jen kvůli váze a mimi bylo v pořádku. Screening jako celek mi napsali Negativní.
Moc vám děkuji předem :srdce:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 14:03

Z hmotností zkušenost nemám… Ale Prenascan tvoje hmotnost určitě neovlivní. Dělá se na úplně jiném principu než screening v 1. trimestru. Mám zkušenost z pozitivním screeningem 1:75. Následný VisibiliT(totožný s Prenascan) riziko vyvrátil. Já mám pocit, že tyto screeningy hlavně děsí rodičky naprosto zbytečně a hlavně z nich tahají peníze za další testy. :think:

šmoulinka87
Kecalka 178 příspěvků 28.11.17 14:03

Ahoj, já jsem řešila něco trochu podobného.. na 1. screeningu mi doktor v podstatě vynadal, že mám špeky na břichu a že kvůli nim špatně vidí to šíjové projasnění.. :? Výsledek jsem měla i přesto nějak kolem 1:12000, ale i tak mi pořád vnucoval Prenascan (kvůli mé váze..), že tam to z krve poznají na 99 procent, jestli to mimi má 3 nejčastější vady a že rovnou určí pohlaví.. Ale o tom, že na výsledek testu může mít vliv váha nic neřekl a ani nikde v těch jejich letáčcích nic takového není psáno!!! Já jsem šla z toho screeningu domů úplně zklamaná - nakonec jsem se i po poradě doma rozhodla, že na prenascan nepůjdu, že mi vyšel dobrý výsledek a nenechám se doktorem zbytečně strašit.. tobě držím palce, ať to dobře dopadne!! :kytka:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 28.11.17 16:33

To ti řekla ta lékařka, že Prenascan může ovlivnit tvoje nadváha? Podle mě blbost, s tvojí krví budou pracovat jen v tom smyslu, že z ní izolují DNA plodu, nevím, jak by s tím mohla souviset tvoje hmotnost. Co se týče screeningu, tam samozřejmě může být ovlivněna kvalita obrazu na ultrazvuku, krev nevím, já mám 50 kilo i s postelí, takže jsem to nikdy s lékaři neřešila. Akorát je mi divné, že hodnoty samy o sobě byly ok, ale program vyhodnotil riziko… No to už je jedno, přeju pevné nervy při čekání a hlavně dobré výsledky a zdravé miminko :kytka:

Martiss
Stálice 56 příspěvků 28.11.17 17:27

@Michelle_M no me to divné přijde taky… A prej že kdo má nadvahu, tak má nějak hustší krev nebo co, ja nevím… asi kecy, aby meli prachy z pojišťovny. Jinak sama nechápu, když bylo vse negativní a ultrazvuk v pořádku, ze jen podle výpočtu pc v tabulce me stresujou. Ale tak už to preziju a budu doufat. Moc děkuji za podporu :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >