Přenášení, co mezitím s 16měsíčním sourozencem?

124
18.7.13 10:17

Přenášení a co mezitím s 16m sourozencem?

Ahoj všem, ráda bych se optala, co děláte, když potřebujete zabavit 16m dítko, tak abyste mohly třeba jen sedět nebo ležet na gauči. Trošku přenáším mimčo a sourozenec je na můj vkus v posledních dnech mooooc aktivní, potřebovala bych si oddechnout :) Předem děkuji za nápady. Při nejhorším pustím TV, ale to se nedá na dlouho a pyšná bych na to za sebe také moc nebyla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58808
18.7.13 10:18

V nejhorším případě tv, pohádky a pc.. a taky nechat třeba kramařit ve skříni. Výchovné to není, ale občas se nedá dělat nic jiného - např při nemoci, nebo ve Tvém případě. U nás zabralo šupnout pár hraček do skříně, otevřít a nechat u toho kluka. Vydržel kramařit, objevil hračku, pohrál si a pak lovil dál :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1867
18.7.13 10:43

@Kitiarka Ten finiš je opravdu náročný :nevim: Já pár dnů před porodem jsem dostala ještě zánět zvukovodu. Malého mi bylo strašně líto, ale prakticky trávil dopoledne před noťasem koukáním na pohádky na YouTube :cert: :oops:. Odpoledne pak naštěstí fungoval už tatínek. Měla jsem strach, jak to bude po porodu s mimčem, ale zvládla jsem to lépe než ty dny do porodu. Bylo mi už fyzicky dobře, takže úleva a pohodička. A pohádky k zabavení používáme už jen vyjmečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
18.7.13 10:51

Není nikdo okolo, kdo by ti pomohl, pokud manžel je v práci.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
18.7.13 11:23

Pohadky, pohadky a pohadky…to se jinak nedalo. :nevim: Nemela bych z toho cerne svedomi, pak si leda cist - ale i to me treba unavovalo. Nebo zaangazovat rodinu, aby hlidali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
18.7.13 11:44

Dekuji vsem, tak bude TV a Youtube, vsak ona ta vychova tech par dni pocka a kluk si to treba ani nebude pamatovat. Jen mi ho je ted trochu lito. Moji rodice jeste pracuji a po praci jsou unaveni, takze take nemohou, ale to je v poho.
To materinka: Tak jsem rada, ze nekdo to po porodu mel lepsi nez byt s tim mrnouskem i s brichem. Ja jsem totiz pripravena, ze az po porodu nastane to prave rodeo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1867
18.7.13 11:53

@Kitiarka máme skupinu Skorodvojčátka a všechny se na tom prakticky shodneme. Ty dny těsně před porodem jsou nejhorší, neboj bude to lepší, než čekáš. A jestli si chceš popovídat s podobně ;) „postiženýma“ maminama :mrgreen: pošlu ti pozvánku do naší skupiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
18.7.13 11:54

@Kitiarka
budu te dale sledovat, jestli budes stihat emimino, protoze budu mit brzo stejny vekovy rozdil a mam z toho nocni mury :mrgreen:
nastesti posledni mesic snad bude vykryvat babicka, uz je zaukolovana. ale jinak bych se docasne TV a youtube nebranila. par dni fakt neublizi, i kdyby predtim sedel nonstop ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
18.7.13 12:31

@Ali-Ali Tu TV zakazal manzel, ale prave jsem to prehodnotila. Jinak myslim, ze jsi udelala dobre, ze jsi zapojila prarodice, jelikoz ja to krute podcenila, i kdyz ani oni na vnoucata uplne nejsou…Tak ja budu tebe sledovat take :), urcite budeme mit stejne tema k hovoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11408
18.7.13 12:35

Tak se hlasim k vam do klubu, mala 22mesicu a ja cekam na porod. kdyz nemuzu proste pustim krtecka :mrgreen: taky se ted dovede cakat v bazenku venku.. nebo ji necham vyhazet hracky (balonky, lego),ale to se zas vecer plazim a uklizim :mrgreen:
a mam to same, chlap ze pry moc kouka na telku, ale ja to proste tech par dni nehodlam resit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
18.7.13 12:40

@Kitiarka @xreni
tak u nas je v tomhle povolnejsi manzel, kdyz uz nevi, co by si s prckem pocal, tak mu pusti tv nebo pisnicky na tabletu. a ja chodim a vypinam jim to. zatim :lol: casem budu urcite poustet taky. ale ja si to prave chci schovat na horsi casy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
18.7.13 17:06

Tak ja jsem pustila Shreka, Krtka, Mickey Club a nezajem :(
@materinka Za pozvanku bych byla rada, at se neptam stokrat na to, co vy uz tam pravdepodobne mate davno vyreseno. Diky
@Ali-Ali @xreni Holky, kdy to cekate? Xreni asi take kazdym dnem a Ali pozdeji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11408
18.7.13 17:16

@Kitiarka zítra ale pochybuju..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
18.7.13 17:17

@Kitiarka
ja to mam jeste za dlouho, jsem tak v pulce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
18.7.13 19:19

@xreni Držím palce ať to zítra vyjde :palec:
@Ali-Ali Ono to také uteče ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...