Prenatální diagnostika - odhalí mentální vady?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sju.Zzz
Kecalka 116 příspěvků 13.01.18 19:03
Prenatální diagnostika - odhalí mentální vady?

Můžu mít dotaz pro ženy, které šly na prenatální diagnostiku? Prý to neodhalí zdaleka všechny vady… Slyšela jsem, že jediné co to může odhalit je Downův syndrom, ale jinak už nic. Downem všichni straší, jenže to není zdaleka ta nejhorší vada, to by to dítě mohlo ještě i v dospělosti být relativně samostatné, ale co takový autismus a taková ta retardace, jak jen slintají a leží? Prý mentální odchylky neodhalí. TAkže stručně - to můžu fakt porodit i po diagnostice takto postižené dítě? K čemu pak ale celé screeningy a plodové vody jsou, když to odhalí jen zda má ruce nohy a nemá Downa? Já se špatně stravovala a jedla málo zeleniny a mám strach, že z toho může být autismus nebo ležák a ráda bych tomu předešla diagnostikou.

Mám z postižených lidí fobii a to strašnou, je mi z nich na zvracení, začnu se klepat. JE to u mě něco jako klaustrofobie, tak mě prosím neodsuzujte, každý má něco. Obdivuji ženy, které mají postižené děti, já bych to nezvládla.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Reakce:
Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 13.01.18 19:09

@Sju.Zzz s tímto ti moc neporadím, ja mam na tohle docela vyhraněný názor. Ale máš ode me neprectenou zprávu ohledně te duly ;)

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2063 příspěvků 13.01.18 19:10

@Sju.Zzz no tak to sis nemela vubec porizovat dite. Narodit se muze i zdrave a pak se neco stane a je to. Testy neodhali jen DS, ale i jine vady, vsechny ovsem opravdu ne, tech jsou tisice.

Jinak, autisti mohou byt i genialni, aby mu pak nebylo na zvraceni z tebe.

histep
Závislačka 3707 příspěvků 13.01.18 19:12

Hod se do klidu s tou stravou a nevysiluj. Tahle postizeni jsou v 99,99% zpusobene genetickymi mutacemi, coz je rozhodnuto davno predtim, nez vubec zjistus ze jsi tehotna a sebehoesi stravou to fakt nezpusobis.
Myslim, ze tvuj stres je pro miminko a jeho psychiku horsi nez radoby spatna strava. Tak se fakt uklidni.

Sju.Zzz
Kecalka 116 příspěvků 13.01.18 19:14

Mně je na zvracení z lidí tohoto typu, kteří soudí lidi. Ne každý je tak silný, aby se staral o postižené děti a ano, někomu to dělá zle ty retardace. A co jako??? Někdo se bojí pavouků a co jako? Nemyslím si, že každá žena je schopná se starat o dítě s těžším postižením.

ka2ka
Extra třída :D 13183 příspěvků 13.01.18 19:16

@Sju.Zzz hmmm neodhalí všechno upřímně pokud tvoje dítě bude mít nedej bože úraz nebo tvůj manžel co budeš dělat?

ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 13.01.18 19:16

Ano, i po zcela negativních testech vč. plodovky můžeš mít nějak postižené dítě. Jednak těch možných vad jsou milióny a druhak některé se nejen, že neodhalí předem, ale můžou se projevit až v několika měsících či letech po narození. Testují se hlavně ty nejčastější věci, popř. pokud bys měla v rodině nějakou genetickou mutaci, tak se může testovat cíleně i na ni. Popř. je dítě zcela zdravé a pokazí se to u porodu nebo se ti přiutopí na školním výletě… Holt mít děti je jeden velký risk od početí, přes narození, dospívání… a stoprocentní záruky ti nedá nikdo u ničeho.

Na druhou stranu - pochybuji, že se někomu narodí postižené dítě proto, že jedl v těhotenství málo zeleniny. Ve většině případů je to spíš než vnější vliv jedna velká náhoda.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2063 příspěvků 13.01.18 19:17

@Sju.Zzz bude mi potesenim, kdyz z meho nazoru budes zvracet :palec: Srovnavat pavouka a cloveka, jsi opravdu evidentne sama genialni… Neni k tomu co dodat.

Mala.ještěrka
Kecalka 321 příspěvků 13.01.18 19:20

Tak prenatálním screeningem se odhalí Downův, Patauův a Edwardsův syndrom. Plus viditelné vady typu srdeční vady, rozštěpy páteře atd. Autismus se tím fakt neodhalí. A mezi náma, těžký mentální postižení může vzniknout i při porodu a během života. Skoro bych si tipla, že je to i častější než vrozená mentální postižení

Sju.Zzz
Kecalka 116 příspěvků 13.01.18 19:20

Takže všichni lidi, kteří neumí pracovat s postiženýma lidma jsou na poblití? A co jsi ty? Si táhni na jinou diskuzi a utop se ve svěcené. Já se ptala co odhalí screening a ne co si její výsost myslí o potratu kvůli genetické indikaci. A jo, šla bych na něj. Stejně jako šlo XXXXXXX žen přede mnou ze kterých zvracíš asi taky. Jdi se uklidnit do kostela. Sbohem.

janickaIII
Závislačka 2664 příspěvků 13.01.18 19:20

Bohužel autismus se určuje třeba až ve dvou letech dítěte, co ho spouští nebo proč se tyto vady vyskytují nikdo moc neví. Pokud je autismus lehký je to ještě ok. Mám z blízkého okolí zkušenost s těžkým autismem a rozhodne to není žádná sranda a proto chápu tvoje obavy. Ale neboj všechno není jen o stravě. Vždyť si vezmi, že někdy porodi i žena bezdomovkyne zdravé dítě. Nebo jak byl dokument o fetacce Katce- těžká fetacka a narodilo se ji zdravé dítě. Nejdůležitější je teď pro tebe psychicka a stravu ještě upravit můžeš.

lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 13.01.18 19:20

Je spousta mentálních poruch, kde se nikdy na příčinu nepřijde. Je dost dětí, co mají metabolické vady, které se projeví v průběhu života. Jsou svalové myopatie, které se projeví až časem. Je dost dětí, které se „dusí“před porodem a zanechá to následky. Prostě když začneš přemýšlet nad tím, co vše se může stát, tak se z toho zblázníš.
Pracovala jsem na dětské neurologii a viděla mnoho postižených dětí.
Většina žen si na začátku těhotenství říká-bojím se prvních třech měsíců, potom začne to obligátní abych dítě donosila, nastává období aby byl dobrý porod, načež po porodu řeší aby bylo dítě zdravé…následuje období aby nedostalo vážnou chrobu-protě od otěhotnění máme o to své dítě strach.Jen se mění z čeho ten strach máme. Ale ten strach musí být takový ten normální, nesmí se z toho stávat úzkostný stav.

Sju.Zzz
Kecalka 116 příspěvků 13.01.18 19:22

Jop, to bych šla určitě na potrat kvůli vadě. Ale tady se o tom nedá bavit bez odsuzování, protože jakmile bych šla na potrat kvůli VVV, tak jsem nejhorší, že. Jen proto, že neumím milovat postižené a dělá mi zle pohled na ně.

dickys
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 13.01.18 19:22

Já se trochu obávám, že tímhle přístupem si to můžeš akorát přivolat :think: Ne že bych to tobě nebo komukoliv jinému přála, ale to je prostě život, stát se může cokoliv i tobě a můžeš zůstat ležet na luzku a slintat zrovna tak.

ka2ka
Extra třída :D 13183 příspěvků 13.01.18 19:25
@Sju.Zzz píše:
Takže všichni lidi, kteří neumí pracovat s postiženýma lidma jsou na poblití? A co jsi ty? Si táhni na jinou diskuzi a utop se ve svěcené. Já se ptala co odhalí screening a ne co si její výsost myslí o potratu kvůli genetické indikaci. A jo, šla bych na něj. Stejně jako šlo XXXXXXX žen přede mnou ze kterých zvracíš asi taky. Jdi se uklidnit do kostela. Sbohem.

uklidni se ty jsi si fakt myslela že jeden rozbor krve a jeden speciální uz odhalí všechno? navíc jak už holky psaly některé nemoci dětí se odhalí až časem s tím nic neuděláš a nebo pak dáš tříleté pryč?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >