Prenatální poradna - kontroly od 36tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michale.lla
Povídálka 31 příspěvků 09.06.19 14:21
Prenatální poradna - kontroly od 36tt

Zdravím maminy,

Chtěla bych se zeptat/poradit ohledně kontrol od 36tt, kdy se dochází každý tyden do porodnice.
Co vím, tak od 36tt mají každý týden zkontrolovat monitorem miminko a zkontrolovat zda se otevírám.
U mě zatím kontroluji jen váhu, tlak, moč a poslechnou si srdíčko miminka. Monitor, a ani kontrolu zda se už otevírám mi nedělají.
Na další návštěvu tam už budu v 39tt a nic moc nevím. Měla jste taky nějaká podobně?

Děkuji

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66666 příspěvků 09.06.19 14:31

@Michale.lla Já u druhého žádný monitor nestihla, první měl být 38+2 a místo toho se malá narodila… ale tedy ne že by mi to nějak výrazně vadilo, celé monitory mi přišly spíš ujeté… teď se to panu doktorovi nelíbí protože je málo aktivní, pak zase moc aktivní… u prvního mi ho někdy dělali i 3× a fakt jsem si dokázala představit lépe strávené dopoledne, než honěním ideální křivky.

fíkofka
Kecalka 135 příspěvků 09.06.19 14:33

Ahoj,

já nechodím do porodnice, ale ke své gynekoložce a to od 37 tt jednou týdně (to dělá i stěr z pochvy kvůli streptokokovi) na monitor (20-30minut) + klasická poradna (tlak, moč, váha, pokec, vyšetření čípku, UTZ)

katintheBOx63
Kecalka 486 příspěvků 09.06.19 15:06

@fíkofka Ale to tvoje gynekoložka má tedy potřebné vybavení v ordinaci. Ta moje mně od 35tt poslala už do porodnice, pač vybavení k tomu nemá. Taky bych radši chodila k ní ale hold to nejde :roll:

kve-tinka
Kelišová 5151 příspěvků 2 inzeráty 09.06.19 18:05

Od 36tt návštěva každý týden + ozvy, můj gynekolog má KTG přístroj. Zítra tam jdu potřetí a naposledy - pak už lifruju do nemocnice. Třeba pokaždé dělá vnitřní vyšetření, ale třeba kontrolní velký ultrazvuk v tom 32tt nebo kdy, změřil jen hlavu a řekl, že je o 14dní větší, ale nějaký odhad váhy, nebo tak… :roll: ani mi nepotvrdil pohlaví z 20tt, kdy to udělala nemocnice. Takže já se do nemocnice těším, budu mít konečně +- odhad a to pohlaví. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama