Prenatální vývoj, těhotenství-přednáška prof. Dowlinga

18.3.17 20:51

Prenatální vývoj, těhotenství-přednáška prof. Dowlinga

Přikládám fascinující přepis přednášky jednoho pana profesora: http://www.berkanna.cz/…tehotenstvi/

• některé konkrétní úryvky…
  • dnes víme, že mnoho z dnešních autistů v Americe přišlo na svět císařským řezem a za pomoci epidurální anestezie
  • proč je najednou tak problematické v dnešní době otěhotnět? – je to genetika? Ne, to je způsobeno stresem!
  • Chceme-li mít zdravé děti, musíme mít zdravé matky. Jinak to nejde. Zdraví matky je absolutně nejdůležitější pro zdravé budoucí generace.
  • Jakmile si matka v těhotenství zakouří, dítě zvýší svou srdeční činnost, aby přežilo. Přitom napíná psoas, aby usnadnilo průtok krve krevním oběhem k placentě.
  • Pořád se diskutuje o tom, co potřebuje žena, aby mohla mít děti a přitom jít do práce. Ale nikdo se neptá na to, co potřebuje dítě.
  • Dítě dosáhne zralosti novorozeného šimpanze až ve věku 9 měsíců. Když žena otěhotní, je třeba aby si uvědomila, že bude „těhotná“ 18 měsíců, jen po druhou půlku období už dítě bude venku. To je důvodem náhlé kojenecké úmrtnosti v období prvních devíti měsíců života, protože novorozenec není zralý, aby byl schopen samostatné existence. Novorozenec je zcela zralý až 9 měsíců po narození a do té doby nesmí zůstat o samotě. Každý novorozenec potřebuje velmi intenzivní styk s matkou. Proto mají lidské matky velká prsa, která produkují velmi výživné mléko. Šimpanzí matka nemá skoro žádná prsa a nemá mléko - nekojí. Vztah při kojení je velmi důležitý pro přežití dítěte.
  • Studie prokazují, že se člověk při plánování sebevraždy vrací k prožitkům z raných fází života (ti, co měli kolem krku omotanou pup. šňůru volí sebevraždu, ti, co byli císařským řezem skáčou z mostu)
  • *Empirický výzkum důsledků IVF teprve začal a jeho výsledky jsou také na internetu. Není pochyb o tom, že IVF má veliký vliv na vývoj dítěte. Uvedu příklad ze své praxe. Rodiče přivedli synka 2,5 roku a ptali se na diagnózu, proč je tak smutný. Velmi krásné a velmi hodné dítě. Přišel do ordinace a vůbec se neusmíval, posadil se do koutku a tiše si hrál. Vyptával jsem se, jestli byl někdy odloučen, v nemocnici, odpověděli, že nikoliv, ani neměl žádné poporodní trauma. Maminka uvedla, že ho 14 měsíců kojila. Ptal jsem se na porod, ten proběhl doma a bezproblémový a byl krásný. Těhotenství prý bylo také krásné, bylo vytoužené dítě. Vyšetřoval jsem je pohmatem a hrou, ale nemohl jsem nic najít. Ale cítil jsem, že je to dítě strašně smutné, měl velice smutné oči. Bohužel jsem rodičům musel říct, že jsem nic nenašel. Rodiče konstatovali: tak dobře, že mu nic není, a odešli. Za pět minut znovu zazvonil tatínek a ptal se: Pane doktore, máme tomu dítěte někdy říci, že je plodem z darovaného vajíčka a koupeného semene? Já jsem jen odpověděl: on už to ví. Je vidět, že v okamžiku početí dítěte je skryta obrovská citová energie. Vidíme, jak důležitá je láska na začátku těhotenství

CO NA TO ŘÍKÁTE? FASCINUJÍCÍ, ŽE?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

531
18.3.17 21:12

Moc pěkné, spousta krásných myšlenek. Já bych se strašně ráda dožila nějakých výzkumů, sledujících děti z IVF, myslím, že nejstaršímu člověku v ČR,,ze zkumavky" je okolo 40 let (pořad Pološero). Též ta myšlenka o zralosti novorozenců. Řekla bych, že je to snad ještě více než 9 měsíců po porodu, spíše tak 12 měsíců, celý rok. Kdybychom se měli rodit zralí, museli bychom se vrátit zpátky na 4 nohy, jelikož naše pánev je tak akorát uzpůsobena chození po dvou, větší už být prostě nemůže, lidské mládě prostě nelze nosit déle než 9 měsíců - toto by si měl uvědomit každý rodič.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5876
18.3.17 21:38
:srdce:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu