Přenesená bolest v zátylku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1688
15.5.22 09:42

Přenesená bolest v zátylku?

Je mozne, ze by se bolest prenasela z jineho bodu a projevovala se silnou zachvatovitou bolesti v zatylku? Spoustec nezjisten, opakuje se den co den i 30×, budi me to i ze spani. Krcni pater vysetrena, navstivenou spoustu doktoru, fyzio a nic. Vsechny mozne leky vcetne antidebresiv a nic. Jedine co, zmirnilo bolesti i dalsi problemy byl kortikoid, konkretne jen dexametazon ve vysokych davkach - uz to dal brat nejde. Doktory uz to nezajima. Patram tedy dal sama. Jedine, co me jeste napada je prenesena bolest? Kdyz lezim na brise, tak se mi po tak 3 minutach jakoby sekne neco v krizi a ja uz bolesti nevstanu. Musim se odkulit na bok a v bolestech se nejakym divnym zpusobem posbirat. A to je mi 33, byvala velmi aktivni sportovkyne a ted nejsem schopna normalne fungovat. Nema nekdo zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20834
15.5.22 10:19

To je hodně divný - většinou to bývá na opak - tedy že kvůli krční páteři to bolí jinde.

Byla si na nějaké klinice co se specializuje právě na bolest?

https://www.linkos.cz/…cbu-bolesti/#…

respekive snažila bych se asi dostat na vyšetření na ordinaci léčby bolesti v Revmatologickém ústavu v Praze, specializují se právě na bolest spojenou s pohybovým aparátem, spíš než třeba na bolest v rámci paliativky.

https://www.revma.cz/kartoteka/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
15.5.22 12:23

@Ou Ano, byla jsem v centru bolesti i v revma ustavu. V revma ustavu mi rekli, ze to nic revmatickeho neni a tim to zaslo. V centru bolesti mi dali nejaka antiepileptika a kdyz jsem na druhe navsteve rekla, ze mi to nepomaha, ale spis se citim jak zdrogovana, tak me poslali za psychologem. Tomu jsem popisovala problem a odmitl si me vzit do pece, at to resim pres doktory medicinsky. Ani na cinskou medicinu me nevzali, respektive po konzultaci uz se neozvali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
16.5.22 08:32

Mě to zní jako zablokována páteř/přetížené svalstvo, zkusila bych jiného fyzioterapeuta než u kterého jste byla prvně, třeba ho něco napadne…ono to nemusí být vždycky tak jasné. Bolest od páteře se často projevuje jinde než je problém, akorát u většiny lidí to funguje podle nějakého,,schématu" ale pak jsou lidi u kterých bolest vyzařuje prostě netypicky - to by mohl být váš případ a důvod proč to toho fyzioterapeutka třeba netrklo… Ale nevím, je to jen můj pocit, na tohle se špatně radí…
Ať Vám to dobře dopadne! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
16.5.22 16:11

@Ginny13 Byla jsem celkem u 4 fyzioterapeutu a 2 neurologu. Zadni zacatecnici, ale zkuseni a hodne drazi. A nic na me nenasli. Aktualne se to jevi jako nejaky neurovaskularni konflikt, pripadne mechanicke drazdeni otokem ci zanetem. Jediny lek, ktery na to ucinkoval uz dal brat nemuzu, takze lecba ani zadna pomoc uz neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat