Přenesená daňová povinnost KH,...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 24.01.18 19:08
Přenesená daňová povinnost KH,...

Ahoj, mohla bych poprosit o radu. Jedná se o přenesenou daňovou povinnost.

Právnické osoby - plátci dph.
Firma A - INVESTOR (zákazník) odvádí daň - jedná se o přenesenou daň
Firma B- fakturuje jen základ daně, ne dph, protože ho odvádí firma A.
Dává firma B fakturu s přenesenou daňovou povinností, když daň odvádí investor do daňového přiznání? Myslím dph, kontrolní hlášení a daň z příjmu?

Mohli byste mi poradit? Nejsem z toho moc moudrá. Nevím, jestli to nepletu, ale do dph by to mělo jít. Uvede se jen základ? Nebo i to dopočtené dph?
Je tam nějaký speciální řádek, kam se to uvádí? Totéž u kontrolního hlášení? Děkuji za informaci.

Reklama

Reakce:

histep
Závislačka 2900 příspěvků 24.01.18 19:13

Dodavatel:

• přiznání k DPH - ano, jen základ, řádek 25
  • kontrolní hlášení - ano, jen základ, sekce A.1
  • daň z příjmů - vzhledem k tomu, že jde o výnosy, tak samozřejmě že dává základ v rámci hospodářského výsledku firmy

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 24.01.18 19:24

@histep děkuji moc, vůbec se mi nepodařilo to dohledat. :kytka:

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 04.04.18 20:42

Mohla bych poprosit ještě o radu, jak je to opačně?

Pokud to má odvádět ODBĚRATEL, do jakých řádků se to zapisuje?

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 04.04.18 21:09

10, 11 a 43 a 44 a v KH je to tuším A1.

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 05.04.18 00:15

@longed-for-dream Děkuji.

adresa
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 05.04.18 01:04

@JanaKr promiň, že se pletu do diskuze, neber to prosím ve zlem. Ale všímám sí pár dnů jak se ptáš. Nebylo by lepší zadat tu práci profesionální účetní? Ty se zjevně trapis. Když si to ani neumíš vyhledat, je zřejmé že vůbec nevíš o co jde. Takhle to hrozí prusvihem..

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 05.04.18 01:19

@adresa neberu to ve zlém. Už jsem to tady psala dřív - já nepodnikám, jsem normálně zaměstnaná. Jenže bydlím v kraji, kde byla ještě nedávno dost velká nouze o pracovní místa. Jsem samoživitelka a nemůžu si dovolit přijít o práci. A protože budu mít s vyšším vzděláním větší šanci, studuji. Moje otázky jsou do školy. Shodou okolností k „člověku“, díky kterému dvě zdejší uživatelky pár let před mým nástupem ukončily studium. Protože to chci dotáhnout, ptám se tady, abych měla jistotu.

adresa
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 05.04.18 10:54

@JanaKr aha, to je samozřejmě něco jiného, chápu :) taky se z těchto diskuzi ráda poucim :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama