Přenos nemoci - dítě sáhlo do rozbitého skla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 12:08
Přenos nemoci - dítě sáhlo do rozbitého skla

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je tu nějaký odborník, který by mi mohl poradit.

Byla jsem na procházce se synem (2,5 roku). Chtěl vylézt v lese na lavičku a než jsem ho stihla zastavit, položil ruce do rozbitého skla. Měl na rukou takové ty drobounké střípky, krev jsem nikde neviděla. Tvrdí, že ho to nikde neřízlo ani neškráblo, ale věřit tomu asi nemůžu, je na to ještě malý.

Je v tomto případě možný nějaký přenos nemoci? Očkování proti žloutence B samozřejmě má. Na A jsme se chystali v prosinci. Momentálně očkujeme meningitidu. Pediatr odpoledne o prázdninách není. Mám plašit? Jsem v 7. měsíci těhotenství a hormony a nervy dost pracují.

Předem díky za reakce.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 12:10

Ještě dodám, že na místě jsem mu ruce opláchla pitnou vodou a doma namazala sanytol gelem. Zakl.

Karleon
Kelišová 5841 příspěvků 27.08.19 12:12

Jestli mu netekla krev, je jakákoli nákaza téměř nemožná, kůže je dost silná bariéra proti infekcím.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 27.08.19 12:12

Ne, nemohlo se mu stát nic. Kdyby si odřel koleno, tak taky nebudeš plašit, že dostane žloutenku :kytka:

Murka
Ukecaná baba ;) 1980 příspěvků 27.08.19 12:15

Umyla bych ruce mýdlem a dál neřešila. Krev netekla, takže otevřená rána žádná není, riziko je minimální. Zbytečně se nenervuj :kytka:

Uživatel je onlineTRG
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 27.08.19 12:18

Nevidela jsi krev, navic je klucik dost stary na to, aby vedel, jestli ho neco skrablo nebo pichlo, baktetiim a virum se jen tak na vzduchu taky nedari. Bud v klidu. Nebo nos desinfekci s sebou, delaji malicka baleni. Ja ji mam v cestovni kabelce, ale spis kvuli jinym situacim a pouzila jsem ji stejne mozna max jednou za posledni 3 roky.

evulinda79
Kecalka 187 příspěvků 27.08.19 12:42

Čím větší hygiena, tím víc nemocí, chce to trochu se vzpamatovat

vedma007
Kecalka 427 příspěvků 27.08.19 13:10

Neboj, takhle si ničím nakazit opravdu nemohl :)

prejeta_zaba
Kecalka 262 příspěvků 14 inzerátů 27.08.19 13:17

Jako věřím, že se o něho bojíš, ale tak to asi nefunguje, že by na skle někde přežívaly bakterie víc než pár minut ne? Klidně tam mohlo ležet několik let, asi na něj nesahal někdo se žloutenkou půl minuty před synem. :nevim: Taky úplně nemusím nemyté ruce a špínu, ale neblázni, po městě potká tisíce horších potenciálních zdrojů nemoci, ale to bys fakt nemohla nic, brát to takhle…ani chytnout na kliku, jít kamkoliv mezi lidi, jet mhd, dát dítě do školky…To by ses z toho zcvokla. :roll:

korneli
Kecalka 320 příspěvků 27.08.19 13:28

Buď v klidu pokud netekla krev.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 14:00

Všem děkuji za reakce. Je fakt, že rozbitá kolena, ruce, lokty, pusu atd. neřeším. Že bych mu běžela umýt ruce pokaždé, když někde hrábne do hlíny nebo na zem to taky nedělám. Desinfekci normálně taky nepoužívám. V izolaci ho taky nedržím :lol: Jen to sklo už na mě bylo nějak moc. Bydlíme ve větším městě a manžel s kamarády mají detektory kovů a pravidelně kontrolují dětská hřiště. A bohužel na jednom hřišti opravdu našli použité jehly. Plavalo to tady i v rybníce, nevěřila jsem vlastním očím. Od té doby jsem na ty ostré věci nějaká háklivá. Snad až porodím, tak se zase uklidním, normálně takhle vyjevená nejsem :mrgreen: Ještě jednou díky všem. Zakl.

Uživatel je onlineTRG
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 27.08.19 14:10

Já si vždycky říkám, že v záchodu je méně bakterií než na kuchyňské houbičce a na madle MHD méně bakterií než na mobilu. :mrgreen:

Terez001
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 27.08.19 14:42
@Anonymní píše:
Všem děkuji za reakce. Je fakt, že rozbitá kolena, ruce, lokty, pusu atd. neřeším. Že bych mu běžela umýt ruce pokaždé, když někde hrábne do hlíny nebo na zem to taky nedělám. Desinfekci normálně taky nepoužívám. V izolaci ho taky nedržím :lol: Jen to sklo už na mě bylo nějak moc. Bydlíme ve větším městě a manžel s kamarády mají detektory kovů a pravidelně kontrolují dětská hřiště. A bohužel na jednom hřišti opravdu našli použité jehly. Plavalo to tady i v rybníce, nevěřila jsem vlastním očím. Od té doby jsem na ty ostré věci nějaká háklivá. Snad až porodím, tak se zase uklidním, normálně takhle vyjevená nejsem :mrgreen: Ještě jednou díky všem. Zakl.
to já našla jehlu přímo pod naším oknem, kde bydlíme :skull_crossbones:️ :poblion:
Váš příspěvek
Reklama