Přenos nemocí dítě x těhu matka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dorma
Nováček 4 příspěvky 27.08.09 23:06
Přenos nemocí dítě x těhu matka

Ahoj všichni,
zajímaly by mě vaše názory.Mám 3.letou dceru,která jde od září do školky.Každý mě straší s nemocema,které u školkových dětí proukají jedna za druhou.No a my jsme se rozhodli,že bychom se pokusili o druhé mimi.Takže teď řeším takový předčasný a možná i hloupý problém.Jakože já budu těhotnáa dcera bude nosit ze školky nemoci,které,kdy­bych je chytla já ohrozí mimčo..Např.Neš­tovice,ty jsem něměla,ale jsem proti nimočkovaná,tak SNAD jsem chráněna,i kdyby je dostala dcera,tu jsem očkovat na radu mudra nedala.No a pak další virozy,chřipky…I když já mám imunitu docela dobrou,tak začínám pochybovat,jestli je rozumné,snažit se o těhu,když nám začíná školka.Ja samozřejmě vím,že nemusím otěhotnět hned nebo už nikdy,ale…jak to bylo s váma,co jste daly dítě do školky a krátce na to otěhotněly,chytly jste někdy něco od dítěte,co ohrozilo těhu?Strašně ráda bych to hodila za hlavu,ale pořád na to musím myslet,díky.Jo ještě že už dávám dceři preventivně něco na podporu imunity(Hlívá­ček,Echinacea) a taky pro mě není problém nechat jí doma i při obyč.rýmě..

Reakce:
zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 28.08.09 00:35

ahoj sestra ma 3 deticky a tiez sa toho hrozila..a veru najstarsia bola casto chora a potom aj mladsia ..no a nic nechytila, az na nejaku nadchu ako cakala druhe.. tazko povedat, ci viroza, chripka, ci co…
vsetko dobre dopadlo..
no, keby si rozmyslala takto dalej..ze ide do skolky, potom zas do skoly a vzdy sa najde daco.. :? a nie vzdy sa teda poradi hned..to mozes cakat do nekonecna.. a ono tehulka moze ochoriet aj ked nema ine deticky doma.. napriklad ja od taxikara :twisted:
tak zelam rychle otehulkovanie a nech ste vsetci zdravucki ako buk :wink:

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 28.08.09 07:46

Ahoj,
já myslím, že to moc řešíš, myslím, že tímhle stylem by se z toho všechny druhosnažilky/dru­hotěhule zcvokly :wink: Vždyť to bys nesměla ani do autobusu…

Za nás - otěhotněla jsem zhruba ve chvíli, kdy Kuba nastoupil do MŠ. Nemocná jsem nebyla vůbec, malej je taky v pohodě :wink:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 28.08.09 07:59

Samozřejmě, že můžeš chytit od dcerky milion nemocí, který ohrozí těhu - tipla bych, že to bude každý horečnatý onemocnění v prvním trimestru? V těhu je snížená imunita. Na druhou stranu, třeba náš starší byl ve školce už 2. rok a oba téměř promarodil, takže nejde jen o začátek nástupu do školky, tak aby ses pak vůbec těhu dočkala… Zkoušeli jsme hlíváčky, echinaceu, vitamíny, imunoglukany, imuregen, bylinky na imunitu… nic moc výsledky :-(

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 28.08.09 09:47

Já bych to dopředu asi moc neřešila. Tohle se nedá. Jsou děti, který tam choděj a jsou OK, jsou děti, který to tahaj domů a jsou nemocné jen ony a pak jsou takové, kde lehnou všichni. Tohle neovlivníš.

Bára nastoupila do školky, když jsem byla nějak k 20tt (nastupovala konec září).

Marodila Bára. Promarodila prakticky celej školní rok. No a marodila jsem s ní já.

Další rok byla OK, ale od října pak neustále s pidipauzama marodila Aneta. Marodila jsem na střídačku při nemoci Anety i Báry, takže nejvíc jsem byla já.

Neštovice - proběhly snad 2 vlny? A tuším, že jsme je neměly ani jednou.

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 28.08.09 10:48

Ahoj Dormo,

také si myslím, že to nejde řešit tímhle způsobem - to se pak vždycky najde něco. Já měla minulý školní rok mladší 1. rok ve školce a otěhotněla jsem. Malá nebyla nemocná téměř vůbec, já jsem jezdila do práce MHD, chodila pro mladší do školky a pro starší do školy, jezdily jsme spolu do města, chodila nakupovat (mimochodem takový hypermarket v době chřipek také není zrovna nerizikové místo k pobytu)… nic jsem nechytla, až na jaře nějaký kašel. Holky a od 2. trimestru i sebe jsem dopovala Preventanem, ten se mi hodně osvědčil už u starší, která si první rok ve školce tedy nemoci „vyžrala“ - jen se musí podle mé zkušenosti na:,–(it předem, dlouhodobě, a dodržovat cca 1/2 hod po vycucání nejíst, nepít - já jsem ho dávala vždycky ráno před odchodem do školy, školky. K tomu trochu celaskonu, ale tak rozumně.

A opravdu nevíš předem, kdy otěhotníš, třeba to padne až na jaro… A nějaká hnusná viróza se dá chytit i o prázdninách, my loni v létě promarodili asi 40 dní jsem počítala - hůř než v zimě.

Eva

Dorma
Nováček 4 příspěvky 29.08.09 12:08

Ahoj holky,díky moc za vaše příspěvky.Já vím,že máte pravdu,kdyby se tak přiblble chovaly všechny druhosnažilky,asi jsme národem jedináčků :oops: Já si prostě nemůžu pomoct,všechno řeším dopředu a hned hledám katastrofy..Ale to druhosnažení už nebudu odkládat,uvidí­me,kdy se zadaří…Jsem teď nějak přecitlivělá,asi ponesu blbě tu školku,jsem zvyklá být s malu nonstop.Ale hlavní je,že se malá těší a všichni ji nadšeneně přesvědčujeme,jak je školka super.(takže budu brečet potají:-)) Ale nic,školka je jiné téma.Hlavně mě zajímalo to těhotnění,tak ještě jednou díky a ráda si přečtu jakékoliv další příspěvky.

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 29.08.09 13:20

Dorma..no ono je to hrozne, tusim viac pre teba ako pre malu…ja budem na tom podobne..tiez riesim ako a kedy byt tehu a co skolka..ale ani nie az kvoli nemociam..ale co ak zas budem musiet mat zas kludovy rezim :roll: no..ale hlavne byt tehu a hadam sa to nejako uz zvladne..tak ti prajem, nech si rychlo stehulka a uvidis..ze vsetko bude dobre a budete sa tesit.. a nech tu skolku dobre zvladnete obe :huban:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 29.08.09 18:50

Unás jsem taky spíš obrečela školku já než holka :)

Dorma
Nováček 4 příspěvky 29.08.09 18:56

Zulok,díky moc za přání! Já jsem taky měla první těhu od začátku do konce rizikové,navíc jsem od 24.týdne JENOM ležela až do porodu,ten byl nakonec ve 37tt,ale bylo to hrozné ani doktoři mi nemohli říct,jestli to „dotáhnem“ až do konce,takže moje psychika byla v pytli jenom jsem brečela a modlila se..Takže pokud by to mělo být u druhého těhu podobné,tak fakt nevím..Strašně závidím holkám,které např.vlečou na rukách batole a už mají třeba sedmiměsíční břicho a jediný jejich problém je,aby ještě sehnaly plíny v akci:-)To je přesně případ mojí kámošky a není jediná,kt.znám.No jo no,někdo to má těžší jiný lehčí,že.
Jo,dokonce jsem se ptala svojí gyndr.,kdy ASI můžu začít těhotnět,ale to bylo asi před rokem a půl a ona mi tehdy řekla,že do tří let od porodu raději ne.Teď už je mi to blbé se na něco ptát.Kdy ty uvažuješ o druhém mimi?Chceš větší rozdíl?

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 29.08.09 20:19

Tak já měla potíže v prvním i druhém. Zatímco v prvním jsem se šetřila daleko víc, v druhém kolem druhého to nešlo nijakz á:,–(něji. Jako na potvorunavíc právě holka pořád marodila, pořád jsme lítaly po doktorech, zvládly jsme společně i špitál s kapačkama, nanosila jsem se jí taky hodně, ale cosi uvnitř to rozhodovalo za mě.Prostě byly situace, kterése daly usmlouvat a situace, kdy šlo všechno stranou. Takto prostě bylo.

Větší zápřah bych řekla, že je to ted. Rozdílje 3r5m. Obě na první pokus

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 29.08.09 21:31

Dorma..no ja som tiez musela lezat..s mensimi prestavkami skoro cele tehu :roll: ale som rada,co by aj za to ine zeny dali..aby mohli mat drobceka..no.s man­zelom sme rozmyslali..ze ked drobec zacne chodit do skolky, ze potom..aby som mohla pripadne aspon doobeda „oddychovat“..no, ale zas vzhladom na pracu (najst si novu a otehotniet..a byt na PN) no..asi sa zacneme snazit, ked bude malemu tak 2 roky..no chudacik zas keby sa zadarilo..tak aby to nebral tak..ze jeho dame do skolky a doma mame male miminko.. to by mohol brat ako take odstrcenie.. no a zas tym mojim rozmyslanim by som sa drobizga ani nedockala :lol:
tak to nechame asi tak volne..budeme sa snazit a ked pride..tak pride a budeme veeeeelmi stastniii :) a potom to ostatne dufam nejak zvladnemee
a mne dr.povedal..ze druhykrat moze byt uplne ine a uplne vporiadku..ze sa kludne mozeme zacat snazit..

Gabinka..jeeej..na prvy pokus..uzasneeee :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >