Přeočkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR) - ano

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elenkalea2010
Kecalka 116 příspěvků 04.12.18 19:58
Přeočkování MMR ano nebo ne ?

Zdravím všechny maminky mám dilema dcera byla naočkovana až v 6 letech pote kolem 7 MMR vakcinou…ale ted ma byt přeočkovaná a já nevím zda ano nebo už ne…má to jedno očkování už účinost nebo musí být přeočkování? Načetla jsem negativa a bojím se.. děkuji za odpovědi :kytka:

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 04.12.18 20:12

to jako že má dostat 3 dávky? Dávají se pouze dvě. A určitě bych přeočkovala i tou druhou, pokud má pouze jednu. Ona jedna dávka již působí, ale je potřeba ten booster v druhé dávce.

Hadumi
Extra třída :D 13574 příspěvků 04.12.18 20:30

Kolik let uplynulo od první dávky? Teď se očkuje kolem roku, pak až snad kolem šestýho, je tam tedy 5 let. Klidně bych těch 5 let držela i u staršího dítěte. Jestli má účinnost nikdo neví, nech dceři nabrat protilátky.

vjerunqa
Závislačka 3175 příspěvků 04.12.18 20:47

@Elenkalea2010 Ahoj, kolik je dceři? Pokud byla očkovaná v sedmi letech, další vakcínu bych nedávala. Jak je to s „účinností“ Ti nikdo neřekne. Za mne zbytečnost.

Saffiraa
Závislačka 3819 příspěvků 11 inzerátů 04.12.18 21:15

Ahoj, obě moje děti zatím mají jen jednu dávku. Někde jsem vyčetla, že jedna dávka chrání na 93% a druhá na 96%. Takže myslím, že ta 3% nejsou až tak dramatická…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >