Přepis auta po darování - je nutná darovací smlouva??

41
18.11.20 14:03

Přepis auta po darování - je nutná darovací smlouva??

Dobrý den všem :)

Potřebuji darovat mému partnerovi automobil, který je zatím napsaný na mě.
Jde mi teď o to, jak postupovat? Potřebuji nutně darovací smlouvu, aby mohlo být auto přepsáno na úřadě?
Ta darovací smlouva: jak je „ošéfovaná“? Musíme jít oba ověřit podpis na check-point? :nevim:

Nebo: nestačilo by, kdybychom oba rovnou „z fleku“ vyrazili na úřad pro přepis a tam to před úředníkem prostě sepsali?…že by totožnost ověřil on? :nevim:

Nevíte někdo, prosím, jak postupovat?

Díky!! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5562
18.11.20 14:05

Pokud půjdete na úřad oba, stačí darovací smlouva bez ověřených podpisu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
18.11.20 14:10

Ty muzes prepsat auto jednoduše na partnera aniž by si měla něco podepsaneho.. samozrejmne teda s nim..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23880
18.11.20 14:14

Zrovna nedávno sem to řešila s kámoškou, ona pořád převádí nějaká vozidla. Prý není potřeba vůbec nic, stačí buď abyste šli oba na úřad, a u okýnka prostě řekli „já chci přepsat auto na něj“, nebo ověřená plná moc vlastníka k převodu vozidla (je tam napsáno na koho to auto převést). Pak si to auto na sebe může on přepsat, aniž bys u toho byla.

Mě to přišlo zvláštní, protože sem si myslela, že tam musí být nějaký „nabývací titul“, ale prý vůbec není potřeba. Jen souhlas aktuálního vlastníka k převodu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4322
18.11.20 14:33

Přepisovala jsem auto na synovce.
Stačila evidenční kontrola a na úřad oba s občankou. Žádná smlouva, žádné podpisy nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat