Přepis domu vázaného hypotékou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 07:06
Přepis domu vázaného hypotékou

Ahoj Všichni, potřebovala bych poradit.

Mám přítele se kterým chodím už pár let. Řekl mi že chce dům a proto jsme si domeček spolu vybrali a on si požádal o hypotéku a koupil si ho. Jiná možnost nebyla, já v té době neměla příjem takže jsem si o hypotéku nemohla žádat s ním. :nevim:

Po koupi domu cca dva měsíce jsem nastoupila do práce a do domu dávám všechny peníze které mi zůstávají protože chceme aby dum byl co nejdřív obyvatelný a my měli možnost se do něj přestěhovat a odpadla nám povinnost platit nájem a hypotéku zároveň :zed:

Nepřišlo mi na tom nic divného a ani jsem si neuvědomovala nějaké riziko, partnera miluju a nehodlám nějak začít pochybovat o naší společné budoucnosti. Jenže pak mě přítel požádal o ruku a já řekla ano. Můj tatínek se rozhodl že nám jako svatební dar dá peníze na nákup nové kuchyně protože já miluju vaření ale hodně mě znejistěl když mi řekl že by chtěl aby dům byl nás obou když jsme se na něm oba podíleli od začátku a to jak prací tak penězi. Přítel proti tomu aby byl dům i můj vůbec nic nemá, ale ráda bych aby mi někdo poradil jak na to? dá se to nějak upravit? třeba po svatbě? může někomu dát vůbec část domu na který je hypotéka? nebo jakým způsobem se to řeší? :nevim:

Omlouvám se za anonym ale příspěvek obsahuje hodně osobních informací. :oops:

Děkuji za radu :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 22.01.19 07:12

Jiná možnost byla, majitelé jste mohli být oba, ikdyz jsi bez příjmu.
Teď to jde taky, jen to bude papírování, musíš mít souhlas baky. A hlavně při přepisu poloviny na tebe budete platí daň, darovací.

nozu
Extra třída :D 12119 příspěvků 22.01.19 07:16

Po svatbě ti může polovinu darovat a je to osvobození od daně z převodu nemovitostí. Případně se dům dá podle mě dodatečně zapsat jako společné jmění manželů. Komplikací tam bude ta hypotéka. Podle mě bude muset převod schválit banka a asi se budou posuzovat i tvé příjmy. ale víc vyčtete z hypoteční smlouvy a nebo si vyžadujte konzultaci u finančního poradce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 07:21

Příjmy mám momentálně větší než partner takže by to snad neměl být problém. jen mě zajímalo jak to bude , jestli třeba můžu k hypotéce přistoupit jako spoluručitel a pak třeba bude vklad do SJM jednodussi nebo … :nevim: zakl.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 22.01.19 07:24
@Anonymní píše:
Příjmy mám momentálně větší než partner takže by to snad neměl být problém. jen mě zajímalo jak to bude , jestli třeba můžu k hypotéce přistoupit jako spoluručitel a pak třeba bude vklad do SJM jednodussi nebo … :nevim: zakl.

Tak samo převod a přistoupení jako spoludluznik jde ruku v ruce. Jinak by to ani neslo

Lama Lama
Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 22.01.19 07:24

Ten úvodní vklad z vlastních prostředků zainvestoval kdo? Co na to přítel?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 07:37

To bylo z peněz které jsme našetřili společně ale šlo to z přítelova účtu. V podstatě já tam nijak nefiguruji. Teda kromě toho že jsem s nim absolvovala všechny návštěvy v bance a radila a pomáhala, jednala s prodávajícími, zařizovala kupní smlouvu a další věci. Říkám , jsme spolu už dlouho jen nám finanční poradkyně poradila že žádost o hypotéku bude jednodušší když bude žádat jen přítel kvůli tomu že já nemám příjmy ( v té době ) a zkazilo by nám to scoring. :(

Práci mám, plat mám slušný a do domu jsem dala všechny peníze které jsem měla a mám každý měsíc navíc. Děláme postupnou rekonstrukci , Zdi, omítky, okna , podlahy, topení, rozvody… A teď jsme i uvazovali o tom že bych si já půjčila na střechu protože by bylo potřeba ji udělat novou. Jenže od toho rozhovoru s tátou jsem z celé té situace začala být hrozně nervózní a necítím se dobře z toho že ( 150 000 nasetrenych mnou na vlastni prostredky koupě + 50 000 od mych rodicu + cca 10-15 000 kazdy mesic ) dávám někam peníze a nakonec nemám ani papírek o tom že na tom mám nějaký podíl. :nevim:

Přítel se mnou pořítá takže chce aby se dům napsal na oba, jsme domluveni i na trvalém bydlišti a dalších věcech. Nechce mě žádným způsobem připravit o nic na co mám nárok. Ale… stát se může přece cokoliv… :oops: :,( :?

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9640 příspěvků 22.01.19 07:39

Já bych to hlavně udělala před svatbou, ať už do SJM jdete každý se svou polovinou. Protože jinak se ti může stát, že o tu tvou polovinu pouze rozšíříte SJM, ale fakticky můžeš odejít s holým zadkem. Láska je sice hezká věc, ještě hezčí je, že o vás nepochybuješ, ale na tohle bych nespoléhala, na to už dojela fůra lidí.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9640 příspěvků 22.01.19 07:46
@Anonymní píše:
To bylo z peněz které jsme našetřili společně ale šlo to z přítelova účtu. V podstatě já tam nijak nefiguruji. Teda kromě toho že jsem s nim absolvovala všechny návštěvy v bance a radila a pomáhala, jednala s prodávajícími, zařizovala kupní smlouvu a další věci. Říkám , jsme spolu už dlouho jen nám finanční poradkyně poradila že žádost o hypotéku bude jednodušší když bude žádat jen přítel kvůli tomu že já nemám příjmy ( v té době ) a zkazilo by nám to scoring. :(

Práci mám, plat mám slušný a do domu jsem dala všechny peníze které jsem měla a mám každý měsíc navíc. Děláme postupnou rekonstrukci , Zdi, omítky, okna , podlahy, topení, rozvody… A teď jsme i uvazovali o tom že bych si já půjčila na střechu protože by bylo potřeba ji udělat novou. Jenže od toho rozhovoru s tátou jsem z celé té situace začala být hrozně nervózní a necítím se dobře z toho že ( 150 000 nasetrenych mnou na vlastni prostredky koupě + 50 000 od mych rodicu + cca 10-15 000 kazdy mesic ) dávám někam peníze a nakonec nemám ani papírek o tom že na tom mám nějaký podíl. :nevim:

Přítel se mnou pořítá takže chce aby se dům napsal na oba, jsme domluveni i na trvalém bydlišti a dalších věcech. Nechce mě žádným způsobem připravit o nic na co mám nárok. Ale… stát se může přece cokoliv… :oops: :,( :?

A ty mi řekni, jestli jsi vůbec normální, když tě to nenapadlo už dávno. To ti musel říct táta?? Já prostě nechápu, že je někdo takový kaskadér a ještě uvažujes o půjčce :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 07:56

@terien proč bych neměla být normální ? to že máš někoho rád a věříš mu znamená že nejsi normální? :potlesk: Prostě jsem to brala jinak.. Tyhle řeči nepotřebuji, kvůli tomu jsem diskuzi nezakládala, prosila jsem o radu jak to dát do pořádku. :kytka: Díky

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 22.01.19 07:58
Děláte z jednoduchých věcí, věci složité. Přítel může zakladatelce část domu darovat nebo prodat a to před svatbou nebo po svatbě. Jako manželé mohou o dům nebo jeho část rozšířit SJM.
@Lama Lama píše:
musíš mít souhlas baky.

Nemusí.

@nozu píše:
Komplikací tam bude ta hypotéka. Podle mě bude muset převod schválit banka a asi se budou posuzovat i tvé příjmy.

Banka do toho mluvit nebude, ani nemůže. Majitel si se zástavou může dělat co chce.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9640 příspěvků 22.01.19 08:01
@Anonymní píše:
@terien proč bych neměla být normální ? to že máš někoho rád a věříš mu znamená že nejsi normální? :potlesk: Prostě jsem to brala jinak.. Tyhle řeči nepotřebuji, kvůli tomu jsem diskuzi nezakládala, prosila jsem o radu jak to dát do pořádku. :kytka: Díky

Mít rád a věřit je jedna věc a dát vabank všechno cos vydělala a popř. si ještě půjčit na barák který ti nepatří je věc druhá. Myslíš, že jsi jediná, která věří a má ráda? Se podívej kolem sebe. Já to nemyslím ve zlém, spíš naopak, my ženské jsme někdy neskutečně důvěřivé a dobrotivé a hádej kdo na to většinou dojede s dítětem na ruce… Táta má pravdu, poslechni ho. Radu už jsem ti napsala, já bych to udělala ještě před svatbou.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9640 příspěvků 22.01.19 08:04
@Luboš P píše:
Děláte z jednoduchých věcí, věci složité. Přítel může zakladatelce část domu darovat nebo prodat a to před svatbou nebo po svatbě. Jako manželé mohou o dům nebo jeho část rozšířit SJM.
Jako že by ten barák zaplatila podruhé jo? :lol: to by musela být úplně blbá, stejně jako rozšiřovat svou půlkou SJM.
Janli
Kelišová 7304 příspěvků 22.01.19 08:04

@Luboš P samozřejmě, že do toho banka mluvit bude. Má zákaz zcizení a budou ji muset před vkladem na katastr žádat o souhlas.
Zakladatelko, do hypo vstupovat nemusíš, potřebuješ jen souhlas banky.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 22.01.19 08:10
@Anonymní píše:
@terien proč bych neměla být normální ? to že máš někoho rád a věříš mu znamená že nejsi normální? :potlesk: Prostě jsem to brala jinak.. Tyhle řeči nepotřebuji, kvůli tomu jsem diskuzi nezakládala, prosila jsem o radu jak to dát do pořádku. :kytka: Díky

Rád a milovat se nijak nevylučuje s racionální uvažováním.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >