Přepis vozidla - co dělat, když prodejce nepřepíše?

10820
26.11.15 17:41

Přepis vozidla - co dělat, když prodejce nepřepíše?

Zdravím, protože emimino je Centrální Mozek Lidstva, tak se obracím s následujícím dotazem:
Zakoupili jsme v bazaru auto, pak se ukázalo, že bazar nemá plnou moc k přepisu od prodávajícího a prodávající není k dohnání.
Bohužel nekupuji auta tak často, aby mě napadlo si kontrolovat, jestli pán z bazaru není blb, co tohle nemá zařízené.
Otázka zní:Jak postupovat, když na sebe (resp. na muže, ale to je fuk) potřebuji přepsat velký techničák a původní majitel to prostě neudělá? Kupní smlouvu mám. Nějaké rady a zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15062
26.11.15 17:54
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
26.11.15 17:54

@Knihomyš myslím, že to neuděláš nijak. Jedině auto vrátit zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
26.11.15 18:06

To nelze, původní majitel musí auto odhlásit, jediné co je v nově od nového roku, že se zrušil polopřevod- auto se převede hned na nového majitele. Je divné, že v bazaru nemají plnou moc :think: to od toho jakože nemají žádný papír? hele a podle TP je adresa na toho majitele, co tam zkusit zajet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
26.11.15 18:08

Ano, autobazar by měl mít od prodejce plnou moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16406
26.11.15 18:12

@Knihomyš není to Andy auto? :cert: Řešíme přepis od září :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10820
26.11.15 18:30

@Gabriela3 původního vlastníka vypátrala policie, ale to neřeší případ, kdy se on na převod prostě vykašle.

@iiiv měl by mít, ale nemá.
Zkusit vrátit je zajímavé řešení, to prověřím :)

@jahuhudka není, je to HS. Teď působí jako slušná firma, bohužel jsme se dlouho dohadovali s prodejcem, který ve finále zmizel a HS na něj podalo TO…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10820
1.12.15 20:54

@jahuhudka Ahoj, tak jsem se dozvěděla od dTestu, že je mám vyzvat k odstranění právní vady užívání, pokud ji neodstraní, je právo auto vrátit a dostat zpátky peníze. Jestli chceš, ozvi se do SZ, můžu třeba poslat „vzor“ výzvy, co jsem stvořila.
Jestli jsou ti vaši prodejci jen líní, tak by to na ně mohlo zabrat, nás to asi bude náročnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16406
1.12.15 20:58

@Knihomyš No u nás je to složitější, nicméně po 150 telefonátech a posledním sprostém máme techničák doma, ač jsme ho nakonec museli včera vyřizovat my

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10820
1.12.15 21:06

@jahuhudka Tak to blahopřeji (a tiše závidím).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama