Přeplatek daňové přiznání z příjmů fyzických osob

Anonymní
20.2.21 20:37

přeplatek daňové přiznání z příjmů fo

Dobrý večer, prosím dělala jsem daňové přiznání dle par. 7 přijmy letos 0, a dle par. 6 dle potvrzení o zdanitelných příjmech a vyšel mi přeplatek 60 Kč, chtěla jsem se zeptat, jestli se to vrací nebo jestli je to až od částky 100 Kč a výše
děkuji za odpověď

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47424
20.2.21 20:39

Vrati ti to. Tolik papirovani kvuli par korunam :roll:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
20.2.21 20:41
@matkabagristy píše:
Vrati ti to. Tolik papirovani kvuli par korunam :roll:

Co nadelas, podat to musi.
Zakladatelko: Ano, vrati ti to.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
20.2.21 21:09

Urcite vratia? nieje to az od 200kc a viac?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.2.21 21:37

Daňové přiznání

Ahoj, můžu se tu zeptat také?
Slevu na děti uplatňuji každý měsíc, dostávám i daňový bonus.
Když podám daňové přiznání, je možné že mi ještě něco vrátí?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8252
20.2.21 21:51

Myslím, že vrací od 50 kč

@marcela30 píše:
Ahoj, můžu se tu zeptat také?
Slevu na děti uplatňuji každý měsíc, dostávám i daňový bonus.
Když podám daňové přiznání, je možné že mi ještě něco vrátí?

Pokud nemáš ještě nějaký další položky co jdou odečíst třeba penzijko, životko, uroky z úvěru, krev apod. tak není co vracet.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.2.21 21:55

Děkuji za odpověď, takže jsem to pochopila dobře. A musím i tak podat daňové přiznání?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
21.2.21 11:21
@marcela30 píše:
Děkuji za odpověď, takže jsem to pochopila dobře. A musím i tak podat daňové přiznání?

Podávání daňového přiznání Podle § 38g ZDP, je daňové přiznání povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
21.2.21 13:39
@dve_mena píše:
Podávání daňového přiznání Podle § 38g ZDP, je daňové přiznání povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč

Ale taky ten paragraf pokračuje dál…Pokud se nejedná o příjmy ze závislé činnosti od jednoho nebo postupně od více plátců a poplatník u všech podepsal prohlášení k dani…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
21.2.21 13:45
@Anonymní píše:
Dobrý večer, prosím dělala jsem daňové přiznání dle par. 7 přijmy letos 0, a dle par. 6 dle potvrzení o zdanitelných příjmech a vyšel mi přeplatek 60 Kč, chtěla jsem se zeptat, jestli se to vrací nebo jestli je to až od částky 100 Kč a výše
děkuji za odpověď

Vrací se, pokud částka přesáhne 200,– Kč. Pokud je částka menší, FÚ vrátí pouze v odúvodněných případech aby byla dodržena zásada hospodárnosti. Pokud máš třeba platit v květnu daň z nemovitostí, lze požádat o převod tam.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 13:50

A kde je to prosím napsané, že se to vrací až od 200 kč? díky

  • Citovat
  • Nahlásit
6792
21.2.21 13:56
@Anonymní píše:
A kde je to prosím napsané, že se to vrací až od 200 kč? díky

Paragraf 155 odst. 2 Daňového řádu

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
21.2.21 20:04
@Hanula1212 píše:
Ale taky ten paragraf pokračuje dál…Pokud se nejedná o příjmy ze závislé činnosti od jednoho nebo postupně od více plátců a poplatník u všech podepsal prohlášení k dani…

pravda, nechcelo sa mi to citovat cele. mea culpa

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 20:55

Je to moje poslední daňové přiznání protože ukončuji činnost, která byla na vedlejší příjem, takže v daňovém přiznání na poslední stránce nevyplňovat to vrácení 60 Kč a nechat jim to tam, pochopila jsem to správně? Děkuji

  • Citovat
  • Nahlásit
6792
21.2.21 21:01
@Anonymní píše:
Je to moje poslední daňové přiznání protože ukončuji činnost, která byla na vedlejší příjem, takže v daňovém přiznání na poslední stránce nevyplňovat to vrácení 60 Kč a nechat jim to tam, pochopila jsem to správně? Děkuji

To stačilo podat prohlášení, že z podnikání nebyl příjem. Mohlas požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování a ten by 60 kč vrátil. Možnosti: Buď jim to tam nechat a nevyplňovat tu žádost nebo nechat převést jak jsem psala dřív a nebo ještě můžeš poslat FÚ 140, - Kč a požádat o 200,–. :D

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat