Přeplatek rodičovského příspěvku

24.11.19 13:22

Přeplatek rodičovského příspěvku

Ahoj maminky, prosím o radu. Právě končím rodičovskou s prvním synem, za listopad by mi měla přijít poslední dávka. Čekáme druhé miminko (na mateřskou nárok nemám, budu nastupovat rovnou na rodičák) a termín mám 29.listopadu. Když porodím v listopadu, dostanu ještě dávku na syna, nebo tenhle už propadne a dostanu už pouze na druhé dítě? Nebo mi přijde dávka na syna a budu to muset zpětně vrátit? Pokud ano, budu vracet celou dávku, nebo jen nějakou poměrnou část?

Předem moc díky za odpověď. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11164
24.11.19 13:31

Za listopad už ti náleží dávka za druhé dítě. Já jsem to měla tak, že mi rodičák chodil ještě dva měsíce na starší dítě (byla jsem s nedonošence dlouho v nemocnici a nemohla jít na pracák) a po doložení rodného listu druhého dítěte mi rodičák přepočítali a přeplatek mi odečtou z posledního rodičáku, co budu brát na druhé dítě. Někde chtějí přeplatek vracet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
24.11.19 14:50

To máš tak.. Rodičák dávají kolem 8-10 dne v měsíci.. Takže mi přišel rodičák za staršího a ke konci měsíce ja jsem porodila tak mi poslali v dalším měsíci dopis že mám vrátit částku za staršího (11500) a na mladšího který se narodil (29.5.) jsem dostala těch 7600kč :D Tak jsem se snažila to vybrat, ale dítě si řeklo, že ne :D chce být s náma :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11164
24.11.19 15:35

@Andrea.Tom nestěžuj si, to naše s náma chtělo být dřív o dva měsíce. Sotva se narodila a už mě stála třicet tisíc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
24.11.19 19:35
@Janli píše:
@Andrea.Tom nestěžuj si, to naše s náma chtělo být dřív o dva měsíce. Sotva se narodila a už mě stála třicet tisíc :mrgreen:

jojo dětem člověk neporučí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama