Přeplatky na službách - které dávky to ovlivní?

Anonymní
31.5.20 06:58

Přeplatky na službách - které dávky to ovlivní?

Ahoj holky, po odchodu partnera jsem se dostala do špatné situace a od loňského roku skončila na dávkách hmotné nouze plus příspěvek na bydlení, nesuďte mě prosím.

V minulém roce jsem bydlela nejdřív v jednom bytě, pak se mi na podzim podařilo odstěhovat se do většího. Teď mi přišlo vyúčtování z obou bytů. Z prvního mi má majitel vracet 7000. Z toho nového mám platit já 3600. Chtěla jsem se zeptat, ovlivňuje mi ten první přeplatek dávku hmotné nouze? A naopak, přispěje mi hmotná nouze na ten nedoplatek z druhého? Moc děkuji, pokud někdo ví.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

M-A
670
31.5.20 07:27

Netusim, ale logicky nemas povinnost hlasit vsechny prijmy? Tudiz i preplatek je prijem. Muzes jim pokryt nedoplatek a jeste ti zbyde, ne? Co chces aby ti teda prispeli kdyz jsi jakoby v plusu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14098
31.5.20 07:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky, po odchodu partnera jsem se dostala do špatné situace a od loňského roku skončila na dávkách hmotné nouze plus příspěvek na bydlení, nesuďte mě prosím.V minulém roce jsem bydlela nejdřív v jednom bytě, pak se mi na podzim podařilo odstěhovat se do většího. Teď mi přišlo vyúčtování z obou bytů. Z prvního mi má majitel vracet 7000. Z toho nového mám platit já 3600. Chtěla jsem se zeptat, ovlivňuje mi ten první přeplatek dávku hmotné nouze? A naopak, přispěje mi hmotná nouze na ten nedoplatek z druhého? Moc děkuji, pokud někdo ví.

Tak doklady se dávají každý měsíc, ne? Takže ti to ovlivní vždycky ten měsíc, ve kterém to doložíš. Pokud je to v jednom měsíci, tak se ti zvýší příjem o 3400 kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10189
31.5.20 07:43

Nahlásit máš povinnost, pokud to zatajis, můžeš taky vše vracet a můžeš být sankce vyřazena.
Dokladas příjmy jednou za čtvrt roku nebo chodíš každý měsíc? No tak jako tak, nahlas všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.20 07:45
@g.sandova píše:
Nahlásit máš povinnost, pokud to zatajis, můžeš taky vše vracet a můžeš být sankce vyřazena.
Dokladas příjmy jednou za čtvrt roku nebo chodíš každý měsíc? No tak jako tak, nahlas všude.

Já to hlásit budu. Ptám se, jestli mi hmotka přispěje na ten nedoplatek a jestli mi sebere peníze za ten přeplatek, protože právě ten mi už seberou v příspěvku na bydlení. Nic o zatajování nepíšu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14098
31.5.20 07:47

@Eleonor565 No tak jestli to bylo v jeden měsíc, tak se to asi od sebe odečte a jestli to bylo v jiné měsíce, tak se to tam taky zohlední…to je snad jasný…a ano, projeví se to jak na hmotce, tak na příspěvku…to je úplně jiná dávka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10189
31.5.20 07:57
@Eleonor565 píše:
Já to hlásit budu. Ptám se, jestli mi hmotka přispěje na ten nedoplatek a jestli mi sebere peníze za ten přeplatek, protože právě ten mi už seberou v příspěvku na bydlení. Nic o zatajování nepíšu.

Jo, promiň, určitě se zapocita preplatek jako příjem, ale nevím zda ze sta procent.
Stejně tak si nejsem jistá, zda ti stoprocentně přispějí na nedoplatek, ale změní se ti hmotná nouze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10189
31.5.20 08:03

Určitě nezůstanes bez prostředků, ale přesně ti to vypočítá přímo někdo na hmotce.
A pokud příjdeš o Bob tak snad ten propad na hmotce nebude tak strašný?
Ideální by bylo, kdybys dopláceli a dostala příplatek v jeden měsíc, si myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.20 08:17
@M-A píše:
Netusim, ale logicky nemas povinnost hlasit vsechny prijmy? Tudiz i preplatek je prijem. Muzes jim pokryt nedoplatek a jeste ti zbyde, ne? Co chces aby ti teda prispeli kdyz jsi jakoby v plusu? :nevim:

Ale ten přeplatek mi celý strhnou z příspěvku na bydlení, takže v plusu nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10189
31.5.20 08:28
@Eleonor565 píše:
Ale ten přeplatek mi celý strhnou z příspěvku na bydlení, takže v plusu nebudu.

Když příjdeš o bydlení, tak se ti snad nepohne dramaticky hmotná.
Bohužel, prostě budeš mít vyšší příjem, tak zase stát ubere na dávkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama