Přeposílaná komunikace z Messenger třetí osobě

Anonymní
19.4.21 14:10

Přeposílaná komunikace z Messenger třetí osobě

Dobrý den, podobné téma jsem nenašla, tak poprosím o radu.

Poslala jsem screenshoty komunikace mě a mé známé z Messengeru kamarádce. Ta známá je dost mišuge a píše mi tam dost ožehavé věci týkající intimity a zdraví nejen jí, ale i dětí a manžela. Ta komunikace byla dost neuvěřitelná. No a já tuhle komunikaci přeposlal třetí osobě.

Má otázka je, kdyby se to dozvěděla první osoba, která mi vypisuje dost intimní věci, že jsem její komunikaci poslala dál hrozí mi trestní stíhání nebo je tohle jednání trestné? :(
Děkuji za postřehy, já vím, že jsem udělala chybu, ale co se stalo, stalo se. Monika

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1084
19.4.21 14:30

TR 40/2009 § 182Porušení tajemství dopravovaných zpráv
(1) Kdo úmyslně poruší tajemství
a) uzavřeného listu nebo jiné písemnosti při poskytování poštovní služby nebo přepravované jinou dopravní službou nebo dopravním zařízením,
b) datové, textové, hlasové, zvukové či obrazové zprávy posílané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku nebo uživateli, který zprávu přijímá, nebo
c) neveřejného přenosu počítačových dat do počítačového systému, z něj nebo v jeho rámci, včetně elektromagnetického vyzařování z počítačového systému, přenášejícího taková počítačová data,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11540
19.4.21 14:33

@mdvorak?? A co z toho dopadá na zakladatelku? Ta není přepravcem zprávy, ale jejím příjemcem. Takže s ní může nakládat.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
19.4.21 14:39
@mag a toto je kdo?
@Anonymní píše: …že jsem její komunikaci poslala dál..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11540
19.4.21 14:42

@mdvorak nerozumim, přepravce je osoba, která přepravuje zpravu od odesílatele k příjemci (Facebook), tazatelka je příjemce zprávy. Asi jako když ukážeš pohled, který ti přišel, třetí osobě.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
19.4.21 14:53
@mag píše: @mdvorak?? A co z toho dopadá na zakladatelku? Ta není přepravcem zprávy, ale jejím příjemcem. Takže s ní může nakládat.

Dobře, tento paragraf nato sedí lépe… § 183Porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí

(1) Kdo neoprávněně poruší tajemství listiny nebo jiné písemnosti, fotografie, filmu nebo jiného záznamu, počítačových dat anebo jiného dokumentu uchovávaného v soukromí jiného tím, že je zveřejní, zpřístupní třetí osobě nebo je jiným způsobem použije, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
19.4.21 14:56

Není to trestné. Nejsi doktor (lékařské tajemství), kněz (zpovědní tajemství) a další profese, dke se předpokládá, že udržíš jazyk za zuby. Je to stejné, jako kdyby ti to samé řekla ososbně a ty to vykládala dál. Etické to není, posílat dál intimnosti, co mi někdo svěřil (písemně či ústně, to je fuk), ale trestné ne.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11540
19.4.21 14:58

@mdvorak ani to… uchovavaneho v soukromi jineho

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
19.4.21 14:58
@mdvorak píše:
Dobře, tento paragraf nato sedí lépe… § 183Porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí(1) Kdo neoprávněně poruší tajemství listiny nebo jiné písemnosti, fotografie, filmu nebo jiného záznamu, počítačových dat anebo jiného dokumentu uchovávaného v soukromí jiného tím, že je zveřejní, zpřístupní třetí osobě nebo je jiným způsobem použije, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Ty ale mluvíš o zveřejnění písemnosti třetí sosoby. Zakladatelka není třetí ososba, ona neporušila tajemství listiny nikoho. Když ti přijde dopis, nesmí ho číst bez tvého vědomí tvoje manželka, pošťák, zvědavá sousedka… ale když ho pošťákovi dáš přečíst ty, je to ok.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9673
19.4.21 15:01
@mdvorak píše:
Dobře, tento paragraf nato sedí lépe… § 183Porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí(1) Kdo neoprávněně poruší tajemství listiny nebo jiné písemnosti, fotografie, filmu nebo jiného záznamu, počítačových dat anebo jiného dokumentu uchovávaného v soukromí jiného tím, že je zveřejní, zpřístupní třetí osobě nebo je jiným způsobem použije, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Jenže ona není někdo jiný, ty zprávy jsou její a ona je přeposílá dál. Tohle je paragraf pro případ, že se jí někdo vloupá do zařízení a zveřejní data nebo je přepošle někomu jinému!

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
19.4.21 15:03

@mag
uchovávaného v soukromí jiného tím, že je zveřejní, zpřístupní třetí osobě
os. č. 1 autor zprávy
os. č. 2 příjemce, který zveřejní soukromou zprávu třetí osobě, tzn, že os. č. 1 by musela poskytnout souhlas os. č. 2 k předání os. č. 3

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11540
19.4.21 15:07

@mdvorak ne, osoba 2 zverejnuje svoji zpravu.

Za dalsi je zde nutnou podminkou pohnutka pachatele zpusobit jinemu ujmu, nebo sobe majetkovy prospech.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
19.4.21 15:09

@mag
A ty si myslíš, že tam není újma, že to zveřejní 3. osobě? :zed: … píše mi tam dost ožehavé věci týkající intimity a zdraví nejen jí, ale i dětí a manžela...

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
19.4.21 15:10
@mdvorak píše:
@mag
uchovávaného v soukromí jiného tím, že je zveřejní, zpřístupní třetí osobě
os. č. 1 autor zprávy
os. č. 2 příjemce, který zveřejní soukromou zprávu třetí osobě, tzn, že os. č. 1 by musela poskytnout souhlas os. č. 2 k předání os. č. 3

ale to se furt týká tajemství, které měla os. č1 schované, os. č.2 toto tajemství ukradne a zveřejní. Pokud ho os č. 1 pošle ososbě č.2 a tato pak předá dál, nevztahuje se na to žádný paragraf. Pokud nechci něco zveřejnit, tak to prostě nepošlu dál a neriskuji tím, že to dotyčný pošle ještě dál.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11540
19.4.21 15:10

@mdvorak ta újma musi byt umyslna. Proste trestny čin ne. V oblasti soukrome by mozna nejake moznosti byly.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat