Přeřazení do nižšího ročníku kvůli endokrinologovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 20:19
Přeřazení do nižšího ročníku kvůli endokrinologovi

Ahoj,

dceři je 11 let, ale vypadá tak na 9. Teď nastoupila do páté třídy. Chodí na státní úplně běžnou základní školu. Byla na všech různých vyšetřeních, i na růstovém hormonu a genetice, ale vše je v pořádku. Je prostě menší, ale to my jsme z rodiny byli všichni. Později jsme to dohnali.
Nedávno jsme byly na kontrole u endokrinologa, který najednou přišel s tím, že musíme na nějaké psycho testy a že by měla malá navštěvovat psychologa a ve škole mít asistenta a nebo že ji máme dát do nižší třídy.
Všichni jsou ve třídě sice o hlavu větší, ale má tam kamarády a se známkama je tak průměr. Prý je ale výškově i mentálně mladší. Mentálně nám opravdu mladší nepříjde, když má spoustu kamarádek stejného věku a řeší úplně ty samé blbiny.
Popravdě vůbec nechápu, jak na to přišel, když vlastně neměl ani možnost poznat, jak na tom mentálně je. A zase dávat dceru do nižší třídy jen kvůli tomu, že je o hlavu menší…

Máte s něčím podobným zkušenosti? Pořád nad tím přemýšlím a jsem docela naštvaná. Přeci není normální vytrhnout dítě ze třídy, kde má kamarády a jen od stolu říct, že je mentálně zaostalá. :?

Stránka:  1 2 Další »


Reakce:
 
AnastazieB
Echt Kelišová 8327 příspěvků 24.09.18 20:26

Jakože by páťačku dal znova třeba do třetí třídy jen kvůli tomu, že je menší? 8o 8o 8o To bych řekla, že ani nejde a bude to nějaká blbost. Znovu bych to s ním probrala a zkusila názor i nějakého dalšího, ale každopádně bych to rezolutně odmítla, pokud by to bylo, jak píšeš.

 
hani28
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 24.09.18 20:28

Vzdyt to ani nejde, jako ze by opakovala rocnik, ktery uz ukoncila? To by ti nikdo snad ani nepovolil, neni duvod.

 
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 24.09.18 20:29

Jestli se vám zdá v pořádku, školu zvládá, má tam kamarády, tak mi to přijde jako naprostý nesmysl. A jestli má dcera všechny vyšetření i růstový hormon v pořádku tak to opravdu může být dané geneticky. Kdy jsi vyrostla Ty nebo Tvůj manžel. Existuje něco jako familiární retardace růstu - prostě to znamená že vyroste později. Já byla taky dlouho nejmenší ze třídy, když jsem nastoupila na víceletý gympl tak jsem patřila mezi nejmenší ze třídy. Teď měřím 170cm. Pro klid duše můžete zajít na psychologické vyšetření a pak endokrinologovi přinést výsledek, že je dcera mentálně na úrovni svých vrstevníků.

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33195 příspěvků 10 inzerátů 24.09.18 20:38

Byla jsem tento typ dítěte, moje dcera je tento typ dítěte. Rosteme později. V těch cca 10 letech jsem taky byla o hlavu menší než moje spolužačky, které jsem pak pomalu ale jistě předrostla. I kluci v rodině byli takoví, pak dorostli v klídečku na 190 cm. :nevim: Je fakt, že se občas někdo může drobnějšímu dítěti ve třídě posmívat, nebo si na něj dovolovat, ale to může i kvůli něčemu úplně jinému. Pokud má normálně kamarádky, není nějaká uťápnutá nebo neregistruješ, že by ji třeba kvůli malému vzrůstu šikanovali, neřešila bych vůbec nic. A opakování ročníku je přece úplný nesmysl. 8o

 
Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 24.09.18 20:45

Vůbec to netěšte a jediné co přeřaďte, tak vaši dceru k jinému endokrinologovi. Tohle je názor uplného blbce. Prostě pokud doktor nezná okolnosti a řekne že je mentálně zaostalá kvůli tomu že je menší. To by pro ni byl strašný šok a trapas, jí dát do čtvrté třídy když už ji absolvovala.. Nechápu tohle doporučení. Ale co se lékařů týče, v poslední době jsem skeptická. Předevčírem mi jeden lékař rekl jistou kravinu tak 100× větší blbost než vám řekl endokrinolog, a od toho se odvýjely další problémy.. nakonec nevím komu věřit. Každý lékař mi navrhuje úplně jiné extrémní řešení. Potřebovala bych fakt dobrého doktora který by byl ochotný mi pomoct ale místo toho se už tři dny setkavám s lékaři kteří mě nejsou schopní ani nechat domluvit a vyslechnout :zed:

 
blumen
Hvězda diskuse 41334 příspěvků 24.09.18 20:50

Nejaka blbost, ne? Ja byla se svymi 150 cm vzdy vsude nejmensi, od skolky az doted a opravdu me nikdo nikam neprerazoval. Neni k tomu keste jiny duvod?

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 24.09.18 20:52

8o 8o 8o
No ty krááso. Tohle mi hlava nebere. Jasně, že je to kravina, ale tak si říkám, co by dívence v páté třídě něco takového udělalo s psychikou a sebevědomím…Sa­mozřejmě hypoteticky, protože větši volovinu jsem snad dlouho neslyšela…Jinak já sama jsem vždy byla minimálně o hlavu menší, než všechny ostatní děti…A co jako. Jsem prcek, mám jen 158cm, v páté třídě jsem zdrhla na osmiletý gympl a pak na dost výběrovou VŠ, takže nějaké zavánění, že má výška co dělat s intelektem, z toho je mi :poblion:

 
bublinek
Kelišová 5026 příspěvků 24.09.18 21:01

Tak to naši by dal do vyššího ročníku, když je o hlavu vyšší než zbytek třídy?
Jak by to provedl prakticky?

 
Ennny
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 24.09.18 21:09

To bych chtěla vidět jak tohle chce realizovat,je to podle mě naprostá blbost,to jako když je můj syn větší než vetsina třídy ve školce tak školku přeskočí a půjde rovnou do 2 třídy??? :lol: :lol: :lol:

 
Ennny
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 24.09.18 21:10

@bublinek ne všichni ostatní propadnou :lol: :lol:

 
bublinek
Kelišová 5026 příspěvků 24.09.18 21:12
@Ennny píše:
@bublinek ne všichni ostatní propadnou :lol: :lol:

tak to potom jo :P

 
Ennny
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 24.09.18 21:16

@bublinek v klidu syn asi taky bude sám ve třídě :lol:

 
kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 24.09.18 21:20

Kravina. Asistence má celkem jasná pravidla a dcera zjevně nepotřebuje dopomoc ani s učením, ani s fyzickými potřebami. Opakovat již ukončený ročník nelze, jakmile má dítě štempl, že prospělo, je jen cesta vpřed. No a školní osnovy jsou obecně nastavené tak, aby je průměrně inteligentní dítě zvládlo s mírně lepšími výsledky. Jestli tím myslel fyzickou vyspělost, tak kdyby se podle toho měly slečny zařazovat do příslušného ročníku, tak by bylo na základkách pěkně veselo :mrgreen:

A ne, normální kecy to nejsou. Pokud má takové běžně, našla bych si jiného endokrinologa.

 
Mistee
Kecalka 420 příspěvků 24.09.18 22:07

Sestřenice má sedmiletou holčičku, která je odmalička hrozně drobná. Je o půl hlavy menší než naše sestiletá. Taky byli na endo, všechno má v pořádku a blbeček jim řekl téměř to samý, že když je vysoká jako pětiletý děti, musejí k ní přístupovat jako k pětiletý :think: Absolutně nechápu, pan doktor je s prominutím úplně blbej. :pankac:

Stránka:  1 2 Další »


 Váš příspěvek
Reklama


Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >