Přeřazení na jinou pracovní pozici - může zaměstnavatel?

Anonymní
30.3.20 14:03

Přeřazení na jinou pracovní pozici - může zaměstnavatel?

Ahoj děvčata. Mám dotaz. Jsem teď na OČR a mám pocit (nechci tu rozebírat podrobnosti), že až se vrátím do práce, zaměstnavatel bude chtít mou současnou pozici zrušit a nabídne mi pozici jinou. Jedná se o administrativu (jiné oddělení).
Tu druhou pozici, která mi nejspíš bude nabídnuta, v žádném případě vykonávat nechci (šéf je tam totální magor).
Můj dotaz - pokud nebudu souhlasit s novou pracovní pozicí, bude má jediná možnost dát výpověď? Na nic nárok nemám?
Děkuju moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71407
30.3.20 14:15

No, záleží jak presne mas pozici specifikovanou, pokud volne, tak se to tam vejde a nemas narok na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2238
30.3.20 14:17
@Anonymní píše:
Ahoj děvčata. Mám dotaz. Jsem teď na OČR a mám pocit (nechci tu rozebírat podrobnosti), že až se vrátím do práce, zaměstnavatel bude chtít mou současnou pozici zrušit a nabídne mi pozici jinou. Jedná se o administrativu (jiné oddělení).
Tu druhou pozici, která mi nejspíš bude nabídnuta, v žádném případě vykonávat nechci (šéf je tam totální magor).
Můj dotaz - pokud nebudu souhlasit s novou pracovní pozicí, bude má jediná možnost dát výpověď? Na nic nárok nemám?
Děkuju moc.

Podle mě záleží, co máš ve smlouvě, většinou tam je, že tě preradit na stejnou nebo podobnou pozici můžou… Pak můžeš max podat výpověď, nebo se můžete na ukončení pracovního poměru dohodnout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10219
30.3.20 14:25

V pracovní smlouvě máš napsanou pracovní pozici a místo výkonu práce. Většinou je to stanovené velmi volně třeba referent, Praha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
30.3.20 19:25

Po rodičovské musí zaměstnavatel dát zaměstnankyni pracovní pozici v souladu s pracovní smlouvu - tj. pokud je v pracovní smlouvě např. pozice administrativní pracovnice s místem výkonu Praha, potom jakoukoliv administrativní pracovnici s místem výkonu v Praze. Samozřejmě u stejného zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama