Přeřazení na nižší pozici

Anonymní
8.1.20 13:38

Přeřazení na nižší pozici

Ahoj všem,
nadřízený mě chce přeřadit na nižší pozici. Zdůvodnil to tím že se mnou není spokojený, já už ale vím že o místo má zájem jeho známá která na tom místě pracovala a vrátila se po delší MD. Pokud nebudu souhlasit s přeřazením, hrozí výpovědí i když mi trvá prac. smlouva na dobu určitou. Má na to právo a s kým to řešit? Úřad práce nebo inspekce práce? Díky za odpovědi pokud už s něčím podobným máte zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14127
8.1.20 13:41

Kdyz s tim souhladit nebudes, ceka te peklo. Jsi na dobu urcitou, takze zadnou oporu u ostatnich nehledej. Nedockas se ji.
Bud se nechej preradit anebo si hledej jinou praci :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
8.1.20 13:45

...

Bohužel budeš muset vzít co je, nebo se sbalit a jít jinam. Jsi v „potravním řetězci v rybníce“ moc malá rybka na to, aby sis mohla vyskakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
8.1.20 13:47

Já bych s tím nesouhlasila. Ono někdy i malý odpor zavře protistraně pusu, protože ho absolutně nečeká. Nicméně počítej s tím, že ti pak může dělat velké problémy a smlouvu neprodloužit. Nicméně já bych si nové místo hledala tak jako tak.

• Citovat
  • Nahlásit
4325
8.1.20 14:04

A jaký Inspektorát práce máš prosím tě na mysli? :mrgreen:
Myslíš jako Státní úřad inspekce práce? No a jak by podnět přesně zněl? Co zaměstnavatel porušil? NIC..
jsem zaměstnaná 27let v jedné instituci.. takže podobných akcí znám spousty, kdy se přeřazovali lidi, jak se vrchnosti hodilo, prostě to tak je a smiř se s tím… proti větru nenach. íš… jsi tam chvíli a na dobu určitou, potřebuješ léta k tomu, aby sis vybudovala pořádnou pozici, měla ses šéfa rovnou v dobrém zeptat, co vše máš tedy dle něj Zlepšit, ať ti chyby vyjmenuje.. podle mne je to sice jen účelovka, ale nižší pozici bych zatím vzala a pokud ti nebude vyhovovat, tak ti nic nebrání rozhlížet se jinde a odejít..
nějaký boj a stížnosti opravdu ve tvé situaci a pozici nedoporučuju…je zbytečný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
8.1.20 14:16

Pri tomto chovani nadrizeneho bych mu splnila co chce, dala vypoved a sla jinam :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 14:56

Tak s hledáním nové práce po tomhle samozřejmě počítám. Jde mi o to jestli může dát výpověď jen na základě toho že bych s přeřazením nesouhlasila.

• Citovat
  • Nahlásit
4739
8.1.20 17:29
@Anonymní píše:
Tak s hledáním nové práce po tomhle samozřejmě počítám. Jde mi o to jestli může dát výpověď jen na základě toho že bych s přeřazením nesouhlasila.

Ty můžeš dát výpověď bez udání důvodu…
Pokud ale stejně plánuješ odcházet, není důvod s přeřazením souhlasit - pokud nejsou k tvé práci žádné oficiální výtky… :nevim: akorát by ses připravila o peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat