Přerušení OČR na 1 den, lze to?

668
15.7.13 13:11

Přerušení OČR na 1 den, lze to?

Ahoj, lze přerušit OČR u zaměstnavatele na 1 den a jít na ten 1 den do práce a pak znovu pokračovat v ošetřovačce? Nejedná se o případ střídání OČR mezi manžely, ošetřovačka - 9 dní je po celou dobu psaná na mě. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8797
15.7.13 13:17

Jo, lze to. OČR se nepřerušuje, normálně budeš mít jenom ten jeden papír, akorát na druhé straně je místo, kam vypíšeš dny, kdy jsi OČR čerpala a kdy jsi pracovala. za dny, kdy jsi pracovala, ti socka nepošle peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
15.7.13 13:19

@Ivana_xxx lze, ono se to nepřerušuje, ale pak Ti ten den odečtou :palec: dítě mi marodilo, já sehnala na 3 dny hlídání, t akže očr ofiko 8 dní, zaměstnavatel to odeslal a doplnil, které dny jsem chodila do práce, zaplatili mi 5 dní, zbylé 3 zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
15.7.13 13:22

A co varianta, dítě v sobotu bylo na pohotovosti, od kdy na nej vzít očr, od soboty nebo od úterý, v po jsem byla v práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2809
15.7.13 13:24

To je super zprava, to jsem netusila a od zari se me to bude dost tykat, ted delam na vastecny uvazek a na dohodu, takze jsem byla doma podle potreby, od zari jdu na cely a normalni smlouvu, takze kdyz bude moct par dni hlidat babi nebo deda, tak muzu jit normalne do prace a zamestnavatel mi to i zaplati?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
23.11.15 17:07

Mám dotaz ohledně OČR, ale asi trochu hloupý. Půjdu s malým na několik dní na zákrok do nemocnice + poté cca domácí ošetřování. Nevím však, zda mi „stačí“ 9 dní. Takže dotaz - lze přerušit OČR na víkend? Teoreticky by mělo jít, je přece jiná věc to, že o víkendu do práce nechodím ne? Pracuji klasicky 8 hodin denně po-pá. Spíš mi to vystačí, ale chci být infromována i třeba pro jiné případy, např. dlouhá léčba a nárok jen na 9 dní ošetřování. Vím, že buď může na dalších 9 dní nastoupit teoreticky manžel, případně může OČR pokračovat i mě, ale na jinou diagnozu, což je v celku kravina. Moc díky za zkušenosti

• Citovat
  • Upravit
4534
23.11.15 17:10

@CokeLady mám pocit, že podobu hospitalizace nemáš OČR, ale vystavenou PN až po propuštění máš OČR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
23.11.15 17:12
@Ráďa81 píše:
@CokeLady mám pocit, že podobu hospitalizace nemáš OČR, ale vystavenou PN až po propuštění máš OČR

8o i když já jsem absolutně práce schopná a jen jsem doprovod svému dítěti? 8o

• Citovat
  • Upravit
6173
23.11.15 17:15

@CokeLady No, ono se to bere, že o dítě pečuje nemocniční personál. A ty budeš vlastně s dítětem hospitalizovaná, bude to za tebe platit i pojišťovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4216
23.11.15 17:17

@CokeLady OČR můžeš mít klidně i dlouho, třeba měsíc. Ale ZAPLACENÝCH budeš mít jen 9 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
23.11.15 17:22
@Nadavilero píše:
@CokeLady OČR můžeš mít klidně i dlouho, třeba měsíc. Ale ZAPLACENÝCH budeš mít jen 9 dnů.

Aha, taky dobrá info, díky.

• Citovat
  • Upravit
mag
11281
23.11.15 17:39
@CokeLady píše:
8o i když já jsem absolutně práce schopná a jen jsem doprovod svému dítěti? 8o

Doprovod má nárok na nemocenskou, ne ošetřovné, to ti potom po propuštění vypíše pediatr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
23.11.15 17:42

@CokeLady zaplacených dostaneš fixne jen těch prvníchddevět dni, neprodlužuje se to vyplacení o to, co jdeš do práce… To je docela podstatná informace…

Edit: za dny, co jdeš v práci dostaneš mzdu, a proplácení dny OČR ti " propadnou"… Pro upřesnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
23.11.15 18:26
@kate02 píše:
@CokeLady zaplacených dostaneš fixne jen těch prvníchddevět dni, neprodlužuje se to vyplacení o to, co jdeš do práce… To je docela podstatná informace…Edit: za dny, co jdeš v práci dostaneš mzdu, a proplácení dny OČR ti " propadnou"… Pro upřesnění.

Nerozumím - přerušit OČR jde, ale stejně naonec může trvat jen 9 dní, i když mezi nimi bude přerušení?

• Citovat
  • Upravit
4144
23.11.15 18:42
@CokeLady píše:
Nerozumím - přerušit OČR jde, ale stejně naonec může trvat jen 9 dní, i když mezi nimi bude přerušení?

vyplaceno dostaneš jen 9 dní. Pokud by to fungovalo jinak, tak bys mohla vždy očr přerušit a potom si nechat napsat nové… Po vyčerpání těch 9 dní jsi doma zadarmo, ale zaměstnavatel tě musí omluvit. Pokud se vystřídáte s partnerem, tak máte k dispozici dohromady také 9 placených dní. Někteří pediatři ti vystaví po uplynutí 9 dní nové očr - musí tam být den pauza a poté se může vypsat nové, ALE na novou diagnosu. Ne každý je ale ochoten to udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama