Reklama

Přerušení těhotenství- děkuji za zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 16:42
Preruseni tehotenstvi dekuji za zkusenosti

Chtela bych se podelit o moje zkusenosti a budu rada i za vase rady. Mame 3 leteho krasneho chlapecka a dlouho jsme se rozmysleli, zda jit do druheho. Otehotnela jsem napoprve. Ve 13 tydnu jsem sla na screening do Motola, volala jsem i do Gennetu, ale zrovna to nak dlouho vyzvanelo a v Motole to zvedli hned. Ten den jsme chteli koupit dovcu, az nam potvrdi, ze je vse v poradku. Screening nebyl vubec podle predstav, pan Dr vubec nic nerekl, nic mi neukazal. Jen rikal jak se miminko mrska a je neposedne. Pak rekl, ze hodnota jedna je hranicni, ale ze deti s Downem to maji o dost vyssi. Nameril mi NT 2,9. Vyskedky z krve za dva tydny? Pro me to byl sok a hned kdyz jsem vysla z Motola, objednala jsem se ihned do Gennetu, kde me za 3 dny vzali a udelali odbery. Pan Dr sice taky nebyl uplny lidumil, ale vse mi ukazal a nameril projasneni 3,2. Riziko downa 1:10. Za dva dny!!! byly vysledky krve a ty zvysili riziko na 1:2. Pro me to bylo jasne, vedela jsem, ze je miminko nemocne, byl to nejhorsi den v mem zivote, nemohla jsem prestat plakat.. Hned jsme absolvovali odber choriovych klku. Byla jsem tak psychicky otupela, ze jsem bolest ani necitila. Druhy den jsme si jeli pro vysledky do gennetu, down byl potvrzen. V tu chvili se pritel uplne slozil, porad mel nadeji. Jelikoz to bylo vcera a dnes je statni svatek, zadna z prazskych nemocnic me nechtela prijmout den pred svatkem a vikendem i kdyz jsem prosila, ze to do pondeli psychicky nezvladnu. Muj stav dle nich nebyl akutni. Nastesti me napadlo volat do Horovic, kde jsem chtela i miminko rodit. Dnes rano o SVATEK me prijali, jsou tu moc ochotni, skvele prostredi. Zitra rano podstoupim nastesti odsati a kyretaz, i ve 14 tydnu to lze a pro moji psychiku to bude urcite lepsi. Takze moje doporuceni je nikdy uz Motol a jedine Gennet. Jejich pristup byl skvely, profesionalni, pan Dr Diblik je uzasny clovek. V Motole jsou jeste nastvani, co jsem si to dovolila, ze jsou geneticke odbery krve drahe… a jeste vas prosim o zkusenosti 1.dnes vecer mi chteji dat tycinku na uvolneni cest, aby se tam lepe dostali. Bojim se, ze budu celou nic zbytecne v bolestech, sestricka si mysli, ze je to v mem pripade zbytecne. Mate s tim nekdo zkusenost? 2. Jak jste to zvladli po operaci? 3. Genetici tvrdi, ze down je nahoda, kdo mel stejny pribeh, mate zdrave deti? Dekuji! Vim, ze to bude jeste tezke, loucim se s miminkem, snad mi to Buh odpusti????

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reakce:

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 17:11

Tak hodně sil…zkušenost nastestí nemám ale zachovala bych se stejně jako ty! k nám do školky nastoupil chlapeček s downem..jsou naštvaní rodiče, jsou naštvaný učitelky, je naštvana maminka že proč jsou jako všichni naštvaní…celý program školky se toči kolem něj protože odpovídá 2letákovi…maminka to věděla ale doufala že bude v pořadku a nebyl.. a to je ted jeste malinky… až bude dospělý pujde do ustavu co je to za život. hodne sil a brzo zdrave miminko přeju :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 17:40
@Anonymní píše:
Chtela bych se podelit o moje zkusenosti a budu rada i za vase rady. Mame 3 leteho krasneho chlapecka a dlouho jsme se rozmysleli, zda jit do druheho. Otehotnela jsem napoprve. Ve 13 tydnu jsem sla na screening do Motola, volala jsem i do Gennetu, ale zrovna to nak dlouho vyzvanelo a v Motole to zvedli hned. Ten den jsme chteli koupit dovcu, az nam potvrdi, ze je vse v poradku. Screening nebyl vubec podle predstav, pan Dr vubec nic nerekl, nic mi neukazal. Jen rikal jak se miminko mrska a je neposedne. Pak rekl, ze hodnota jedna je hranicni, ale ze deti s Downem to maji o dost vyssi. Nameril mi NT 2,9. Vyskedky z krve za dva tydny? Pro me to byl sok a hned kdyz jsem vysla z Motola, objednala jsem se ihned do Gennetu, kde me za 3 dny vzali a udelali odbery. Pan Dr sice taky nebyl uplny lidumil, ale vse mi ukazal a nameril projasneni 3,2. Riziko downa 1:10. Za dva dny!!! byly vysledky krve a ty zvysili riziko na 1:2. Pro me to bylo jasne, vedela jsem, ze je miminko nemocne, byl to nejhorsi den v mem zivote, nemohla jsem prestat plakat.. Hned jsme absolvovali odber choriovych klku. Byla jsem tak psychicky otupela, ze jsem bolest ani necitila. Druhy den jsme si jeli pro vysledky do gennetu, down byl potvrzen. V tu chvili se pritel uplne slozil, porad mel nadeji. Jelikoz to bylo vcera a dnes je statni svatek, zadna z prazskych nemocnic me nechtela prijmout den pred svatkem a vikendem i kdyz jsem prosila, ze to do pondeli psychicky nezvladnu. Muj stav dle nich nebyl akutni. Nastesti me napadlo volat do Horovic, kde jsem chtela i miminko rodit. Dnes rano o SVATEK me prijali, jsou tu moc ochotni, skvele prostredi. Zitra rano podstoupim nastesti odsati a kyretaz, i ve 14 tydnu to lze a pro moji psychiku to bude urcite lepsi. Takze moje doporuceni je nikdy uz Motol a jedine Gennet. Jejich pristup byl skvely, profesionalni, pan Dr Diblik je uzasny clovek. V Motole jsou jeste nastvani, co jsem si to dovolila, ze jsou geneticke odbery krve drahe… a jeste vas prosim o zkusenosti 1.dnes vecer mi chteji dat tycinku na uvolneni cest, aby se tam lepe dostali. Bojim se, ze budu celou nic zbytecne v bolestech, sestricka si mysli, ze je to v mem pripade zbytecne. Mate s tim nekdo zkusenost? 2. Jak jste to zvladli po operaci? 3. Genetici tvrdi, ze down je nahoda, kdo mel stejny pribeh, mate zdrave deti? Dekuji! Vim, ze to bude jeste tezke, loucim se s miminkem, snad mi to Buh odpusti????

je mi to moc lito a preji hodne sil! stalo se mi neco podobneho v cervnu - jen s jinou diagnozou. Ale klasicky mi vyvolali porod a pak jsem sla na revizi- musim rict, ze to cele bylo (vzhledem k okolnostem) v pohode- skoro to nebolelo. U tebe to asi bude jeste vic v poho, kdyz se to odehraje pod narkozou, ty tycinky bych si asi nechala dat, bude to lepsi pro rekonvalescenci a taky do budoucna, pro pripadne dalsi otehotneni, urcite vi, co delaji.
prosim anonym- osobni info
 P.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 17:52

diky

Příspěvek upraven 28.09.18 v 18:01

rozand
Závislačka 2921 příspěvků 28.09.18 17:54
@axelina píše:
Tak hodně sil…zkušenost nastestí nemám ale zachovala bych se stejně jako ty! k nám do školky nastoupil chlapeček s downem..jsou naštvaní rodiče, jsou naštvaný učitelky, je naštvana maminka že proč jsou jako všichni naštvaní…celý program školky se toči kolem něj protože odpovídá 2letákovi…maminka to věděla ale doufala že bude v pořadku a nebyl.. a to je ted jeste malinky… až bude dospělý pujde do ustavu co je to za život. hodne sil a brzo zdrave miminko přeju :-)

Strasny kecy. Dneska nastesti downi v ustavech koncit nemusi, pokud s nim rodice i okoli pracuje, jak ma, muze prozit radostny zivot a primest leccos i ostatnim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 18:15
@rozand píše:
Strasny kecy. Dneska nastesti downi v ustavech koncit nemusi, pokud s nim rodice i okoli pracuje, jak ma, muze prozit radostny zivot a primest leccos i ostatnim.

Diky za nazor, ja jsem rada, ze mam volbu ted. Uz kvuli memu synovi bylo
Rozhodnuti jasne. Kdybych porodila dite s downem, tak se starat samozrejme musime. Obdivuji rodice, ktere to zvladaji

mayecka
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 28.09.18 18:16

Tak mě by teda dítě s Downem opravdu nestval. To dítě za to nemůže že je jiné a já jsem za to že se je snaží zapojit mezi okolí. :palec:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 28.09.18 18:27
@axelina píše:
Tak hodně sil…zkušenost nastestí nemám ale zachovala bych se stejně jako ty! k nám do školky nastoupil chlapeček s downem..jsou naštvaní rodiče, jsou naštvaný učitelky, je naštvana maminka že proč jsou jako všichni naštvaní…celý program školky se toči kolem něj protože odpovídá 2letákovi…maminka to věděla ale doufala že bude v pořadku a nebyl.. a to je ted jeste malinky… až bude dospělý pujde do ustavu co je to za život. hodne sil a brzo zdrave miminko přeju :-)

Promiňte, ale musim zareagovat..v dneš­ní době je ještě školka s takovym přístupem?Moje sestra je asistentkou ve školce takového chlapečka a je tam pravě pro to aby se vše netočilo kolem něj, pracuje s nim samostatně když je potřeba, výukový plan to tedy nenarušuje..ve třídě meho syna je takova holčička a nikdo naštvaný tedy není, neboť tam ma svou asistentku která uzpusobuje činnost jejím potřebám a nikoho to neovlivňuje..navíc sestra vede dům detí a mladeže kde dvě starší deti s downem navštěvují taneční kroužek a nikdo se nezlobí na jejich matky že si je nechali a zapojili do života…ps: sama nevim jak bych se rozhodla, respektuji volbu každé ženy, jen by mě zajimalo kde taková nezaopatřena školka je.

Janli
Kelišová 5696 příspěvků 9 inzerátů 28.09.18 20:34

Máš vlastně štěstí, že se na to přišlo brzy. U mě to bylo až ve 21tt a bylo to peklo. Musela jsem projít porodem a trvalo to skoro tři dny. Dneska mám dvě zdravý holčičky. Ale trvalo to dlouho než to přebolelo…

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 21:18

@Oplatečka Rozdíl bude v tom že ten chlapeček nemá asistenta… všechna peče je na učitelkách.. při 28 dětí, kde polovina je letos ani ne 3letých , druha polovina 4 letých a jeden down…a rano i odpoledne je na ně ta učitelka sama…se rozhodně nedivim že jsou všichni naštvaní…

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 21:23

@rozand Pokud vy se starate už o dospeleho downa a zvladate to v pohode, smekám!
Jinak krom oddělaných zad, zničeneho zdraví psychickeho i fyzickeho, obětování vlastního života a často i rozpadleho svazku partnerskeho nevidím mnoho světlých chvil v peči o takoveho člověka. Pečovali jsme o babičku , která psychicky byla naprosto v pořádku ale i tak to byl zahul pro všechny okolo. za 3 roky jsme byli všichni odrovnaní-.

123Soňa
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 28.09.18 21:30

To je dobře, že tě vzali ve svátek…Už ať to máš za sebou.
Moc mě to mrzí :hug:

admin
Extra třída :D 11018 příspěvků 28.09.18 23:21

Dobrý večer,

diskusiu zamykám a bude čoskoro odstránená na žiadosť zakladateľky.

Ďakujem za pochopenie, :kytka:
adminka Karin

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >