Přerušení těhotenství ve 27tt

Anonymní
13.1.20 20:25

Přerušení těhotenství ve 27tt

Dobrý den, chtěla bych se tu tak trošku vyzpovídat a taky se zeptat, zda tohle někdo zažil a třeba mi i řekl, jak to zvládal a tak..
Vezmu to od začátku. V létě sem zjistila, že jsem těhotná, přítel nadšený nebyl, nebyl na to připravený, neplánovali jsme to, prostě to nějakou dobu trvalo, než se s tím smířil. Když už jsem byla těhotná delší dobu, řekněme tak kolem 15tt, tak to vypadalo, že mu to nějak nevadí, nevyjadřoval se k tomu a nic, tudíž žádný odezvy, ale aspoň to bylo mezi námi v pohodě a žádný problémy ohledně toho.
No byla jsem na druhém screeningu ve 20tt a zjistilo se, že náš malý má zvýšené postranní mozkové komory, do 24tt to bylo na hranicích a tak se zatím nic nedělo, jenže teď sem byla ve 27tt na další kontrole a tam se to výrazně dost zvětšilo, plodu byla diagnostikována diagnóza hydrocefalus, tudíž mi bylo doporučeno ukončit těhotenství. Bylo to hrozně těžké, a dále bude. Už sem se těšila, taky malý se hýbal a teď když se podívám na bříško a žádný nemám, je mi hrozně, chybí mi to, ty pohyby, to všechno co sem cítila a zařizovala pro to malý. Je to teprve týden co se to stalo, a já teď přemýšlím, co by bylo nejlepší. Do května se bude čekat na výsledky genetických testů, pak můžu otěhotnět když budu v pořádku, ale nevím, zda to bude přítel chtít, když už u tohohle těhotenství nebyl ze začátku nadšený. Bojím se ho na to teď zeptat, už takhle jsem z toho na nervy. Ale myslím si, že když budu vědět, že to hezký co jsem zažívala v těhotenství můžu zažívat znovu, tak mi to může psychicky pomoct, ale bojím se přítelovi reakce na to, že bych to chtěla znovu.
Jinak je mi 19 a příteli 23.
Pokud má někdo podobnou zkušenost v něčem, tak můžete dát váš názor, jsem docela zoufalá. Už jenom, že jsem mladá tak to se mnou zamávalo až moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4647
13.1.20 20:30

Teda nevím, ale potrat ve 27.tt? 8o To je nějaký renonc, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23424
13.1.20 20:34

S dalším dítětem bych rozhodně počkala, jsi dost mladá, máte hromady času. Chápu, že máš teď prázdno po děťátku, ale není na to vhodná situace aby jste měli hned další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 20:36

@mau-mau Bohužel, taky sem si myslela, že už to v tomhle stádiu těhotenství nejde, ale na genetice mi říkali, že když jde o velké postižení plodu, tak to udělat jde.
Plodu ráno zastavili srdíčko pomocí jehlice a nějaké tekutiny přes břicho. Poté jsem asi po 3 hodinách dostala jsem dva čípky dolů a dvě pilulky pod jazyk, vyvolalo to normální porod. Mrtvý plod jsem porodila, byl odnesen na pitvu a teď se čeká na výsledky z genetiky do května aby se zjistila příčina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
13.1.20 20:38

Ukončit těhotenství v takto pokročilé fázi musí být šílené. Píšeš, že je to týden, co se to stalo. Jsi ještě v šoku a bude dlouho trvat, než se s tím srovnáš. Přítel tě teď nějak podporuje? Drží tě nad vodou? Pokud ne, a chová se jakoby nic, tak když to sečtu s tím, že z těhotenství nebyl nadšený, nejspíš bych vůbec nespoléhala, že to bude jednou otec mých dětí. Jsi hodně mladá, v první řadě se teď soustřeď na sebe. Přítele hoď zatím za hlavu. Počkej co výsledky genetiky. V té době třeba už také uvidíš, jak se vyvíjí váš vztah. Třeba to bude dobré, ale třeba bude lepší hledat jiného tátu. Čas rozhodně máš, 19 není věk na to, pořizovat si dítě hned s prvním, notabene když dítě asi moc zatím nechce. Drž se a přeju, aby jsi se co nejdřív vzpamatovala z té ztráty aodbře zvážila, co dál ve vztahu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 20:39

Já bych tomu nechala volný průběh a na přítele bych netlačila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 20:42

@Mutlice podporuje mě, byl u toho všeho celý dva dny v nemocnici se mnou, i u krvácení, tak i u porodu. Doma je se mnou tenhle týden, když mi není nejlíp tak se mě snaží rozesmát a nebo mě prostě jen drží. Sám z toho byl udivený když se to zjistilo. Spíš byl z toho těhotenství jen moc vyjevený když to přišlo takhle najednou. Ale jedno mu to není, to by se asi choval jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
13.1.20 20:45

@malickaK Tak to je dobře. Nechte tomu teď volný průběh. Počkejte na tu genetiku a netlačte na pilu. Ono každé ženské, kterou potkal potrat nebo pak ještě hůř porod v takové pozdější fázi, pomůže psychicky další těhotenství. To ano… ale zatím stejně nemáte výsledky, a v tvém věku není kam spěchat, určitě se dočkáš. je dobře, že tě v tom partner nenechal. Podle toho prvního příspěvku jsem měla trošku pocit, že nebude opora. Je fajn, že jsem se spletla. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2295
13.1.20 20:48

A pritel je opravdu ten, ktery te podpori, se kterym chce mit rodinu? Ja nevim jestli u toho byl s tebou a pomahal ti, nebo jestli se na tebe vykaslal. Pokud te v tom nechal, tak bych si zabalila kufrik… zacala znovu a mela to hezke v nekym, kdo to bude citit stejne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 20:52

@Micaella22 on to špatně vnímal jen že začátku, pak už to vypadalo, že to snáší. A teď byl u všeho toho trápení se mnou, i na těch ultrazvucích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Silka33
13.1.20 21:02

Jezisi, to je hrozny :,( to si ani nedovedu predstavit.. preji hodne sil :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
13.1.20 21:11

@Silka33 děkuju moc. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
13.1.20 21:16

:hug: :hug: :hug: to je mi moc líto. Snad vysledky dobře dopadnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
13.1.20 21:47

Je mi moc líto, co se vám přihodilo :hug:. Moc dobře znám ten pocit, když dítě zemře a musí se porodit. Mě umřela zdravá holčička ve 41tt. Jsi tak mladá a už takové trápení. Přidej se k nám do skupinky Prázdná náruč, jsme tam všechny po ztrátě miminka v různém stádiu těhotenství i po porodu. Najdeš tam pochopení pro všechny pocity a podporu, držíme se navzájem. Jsou tam i holky, které si procházejí genetickými, imunologickými a hematologickými testy - to kdyby tě něco zajímalo nebo zkušenosti. Pokud chceš, jedna skvělá maminka andílka vydala brožurku po ztrátě dítěte, je i někde tady k dispozici, ale můžu ti jí poslat.
Posílám velké :hug:. Držte se v těchto nejtěžších dnech a týdnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 22:05

@Katy488 děkuju moc. Do skupiny se přidám.  :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie