Přerušený kontakt s platonickou láskou

Anonymní
15.5.21 16:13

Přerušený kontakt s platonickou láskou

Před nějakou dobou jsem potkala nového kolegu a zamilovala se na první pohled. Ja vdaná (ne nijak zvlášť šťastně), on ženatý. Sympatie byly vzájemné, proběhla jedna pusa a pak se rozjel kolotoč denních telefonátů, sms zpráv, prostě jsem se zabouchla.
On chtěl víc, 2 rozvody a spolužití. Já řekla ne. Na půl roku se odmlčel a pak jsme se začali opět vídat, ale už bez flirtu, jenže pro mě se nic nezměnilo.
On se rozvedl. A hledá partnerku, což je logické a přeju mu to.
Mě to ovšem ubíjelo, vídat ho, pořád po něm stejně toužit, říkat si, jaké to mohlo být, kdybych na to tehdy kývla.
Snažila jsem se fakt hodně dlouho, vidět v něm jen kolegu, kamaráda, bývalou platonickou lásku, ale nešlo mi to. Za každou jeho návštěvou a zprávou, jsem hledala, že to ještě nevzdal a že ještě máme šanci, třeba aspoň na milenecký vztah. Aspoň na chvilku. Půl roku, rok…
Jenže, on už to tak necítil, nebo se nechtěl znovu zklamat, tak jsme naše přátelství ukončili.
Nejsme nijak v kontaktu.
Vím, že jsem udělala dobře, jen ve mně někde hlodá červíček, že to bylo zbytečné, že jsme se mohli kamarádit dál, že teď už nemám ani toho kamaráda, nemám se na co těšit, nemám nikoho, s kým se můžu vypnout, když doma už je to k nesnesení. Že jsem to přehnala, když jsem to vyhrotila až k úplnému utnutí kontaktu. A že si na mě třeba už ani nevzpomene. Anebo ne v dobrém, ale jako na cvoka. Ach jo.
Psát mu nebudu, ani nevím, co bych napsala, má svůj život a přeju mu štěstí. Ale…
Udělala jsem dobře, že jo? Byl to čirý masochismus. To naše přátelství.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1573
15.5.21 16:18

Pokud jsi neměla v plánu rozvod, tak jsi udělala dobře,…kdyby ses odvážila k rozvodu, třeba by vám to klaplo, ale to musíš vědět sama, jaká varianta je pro tebe lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8478
15.5.21 16:31

Ty uz si sem psala, vid ;)? Je treba smirit se s tim, ze on sve manzelstvi a vztahy resi cestne. A chce od zivota a partnerskeho vztahu trochu vic, nez byt substituci neceho, co tobe v manzelstvi chybi. Chce rovnocenny partnersky vztah, ne par ukradenych hodin. A s tim souvisi i to, proc se s tebou nechce „kamaradit“. Nemyslim, ze je to z nejake nenaplnene lasky a touhy, ale proste vi, ze se zamilovanou kamaradkou v zadech se jakykoliv jiny vztah s normalni zenou buduje tezko. Tohle by maloktera tolerovala, byt z jeho strany by to bylo ciste pratelske. A on chce vztah a partnerku, ne nahradu, ne milenku, ne zamilovanou kamaradku, ktera si nechce/neumi vyresit svuj (neuspokojivy) zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 16:33
@Nickjmeno píše:
Pokud jsi neměla v plánu rozvod, tak jsi udělala dobře,…kdyby ses odvážila k rozvodu, třeba by vám to klaplo, ale to musíš vědět sama, jaká varianta je pro tebe lepší

No občas mi ten rozvod hlavou proběhne, to asi spoustě ženských, někdy mě můj manžel strašně štve, ale to se bojím, že by mě časem štval úplně každý. A zvykat si na někoho nového a děti do toho atd., nepřijde mi to vůbec rozumné. Láká mě to, ale nakonec nad tím mávnu rukou, že to za tu změnu nestojí. Už kvůli dětem.

Já bych naopak ale brala milence, prostě občas utéct té domácí nudě a realitě.
Ale to on nechtěl. Chtěl vztah. Znovu mi to zopakoval a tak jsme kontakt přerušili úplně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 16:35
@ontarova.stara píše:
Ty uz si sem psala, vid ;)? Je treba smirit se s tim, ze on sve manzelstvi a vztahy resi cestne. A chce od zivota a partnerskeho vztahu trochu vic, nez byt substituci neceho, co tobe v manzelstvi chybi. Chce rovnocenny partnersky vztah, ne par ukradenych hodin. A s tim souvisi i to, proc se s tebou nechce „kamaradit“. Nemyslim, ze je to z nejake nenaplnene lasky a touhy, ale proste vi, ze se zamilovanou kamaradkou v zadech se jakykoliv jiny vztah s normalni zenou buduje tezko. Tohle by maloktera tolerovala, byt z jeho strany by to bylo ciste pratelske. A on chce vztah a partnerku, ne nahradu, ne milenku, ne zamilovanou kamaradku, ktera si nechce/neumi vyresit svuj (neuspokojivy) zivot.

Jo jo, psaly jsme si spolu :mavam:
On by se právě kamarádil dál, to bylo moje rozhodnutí. Prostě to má v sobě vyřešené a já ne. A ano, on nechce nic z toho co píšeš, ale chce plnohodnotý vztah a já ho chápu. Jen si furt říkám, že jsem mohla mít aspoň kamaráda, ale reálně vím, že jsem udělala dobře. Chce to čas, hm?

• Citovat
  • Nahlásit
823
15.5.21 16:36

Jak je to dlouho, co jsi se zamilovala? Třeba jsi ještě na vlně hormonů. Každopádně časem to přejdr, pokud nechceš rozvod, tak přerušení kontaktu bylo jediné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8478
15.5.21 16:40
@Anonymní píše:
Jo jo, psaly jsme si spolu :mavam:
On by se právě kamarádil dál, to bylo moje rozhodnutí. Prostě to má v sobě vyřešené a já ne. A ano, on nechce nic z toho co píšeš, ale chce plnohodnotý vztah a já ho chápu. Jen si furt říkám, že jsem mohla mít aspoň kamaráda, ale reálně vím, že jsem udělala dobře. Chce to čas, hm?

Vzpominam si ;). Hele, ono to takhle bude lepsi. Je rozumny, protoze ty to zatim doma finalne resit nechces a vidat se s nim, byt jakkoliv kontaktu, to vse by davalo prostor premyslet o tom „co by kdyby“. Porad to bude (z tve strany, mozna i z jeho) otevrene a obcas si vzpomenes, ale casem to bude klidnejsi.
Jestli jsem se neco naucila, tak ze nema cenu umele udrzovat pratelstvi dvou lidi, kteri sice puvodne opravdu byli prateli, ale casem chteli vic. A bud to nevyslo, pripadne se proste neshodli na forme toho „vic“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 16:49
@ontarova.stara píše:
Vzpominam si ;). Hele, ono to takhle bude lepsi. Je rozumny, protoze ty to zatim doma finalne resit nechces a vidat se s nim, byt jakkoliv kontaktu, to vse by davalo prostor premyslet o tom „co by kdyby“. Porad to bude (z tve strany, mozna i z jeho) otevrene a obcas si vzpomenes, ale casem to bude klidnejsi.
Jestli jsem se neco naucila, tak ze nema cenu umele udrzovat pratelstvi dvou lidi, kteri sice puvodne opravdu byli prateli, ale casem chteli vic. A bud to nevyslo, pripadne se proste neshodli na forme toho „vic“.

My to měli naopak, nebyli jsme vůbec kamarádi, než to zajiskřilo, snad náš první delší rozhovor už byl o tom, jak nás to k sobě táhne, v tomto jsme se nemíjeli nikdy, i teď to přiznával, že prostě ano, táhne, pořád. Ale má rozum. Být kamarádem s někým, o kom se mi pak zdá, to je prostě fakt masochismus. Já mu až závidím, jak si to umí vyřešit. Jakože to má tak, že jsem se mu líbila, zkusil to, nevyšlo to, tak aktivně hledá jinde, ale se mnou by se klidně bavil dál, však ho to nic nestojí :nevim: A já to mám tak, že mně se líbil, ta pusa s ním ještě o hodně víc, doma mě to štve a jeho vídám a říkám si, jak je fajn, jak je pracovitý, jak je šikovný, jak je pro rodinu. Má všechny vlastnosti, co doma postrádám, ale jsem si fakt jistá, že má kopec jiných, které by mě naopak štvaly a z domu je neznám. Vše má svoje pro a svoje proti.
A když už jsem se jednou rozhodla, musím si za tím stát. OK. Budu.
Ale - co když si na mě už ani nevzpomene? Přiznám se, že mě to trápí. Že se ho třeba občas někdo na mě zeptá a on místo, aby si řekl - ach, ta byla fajn, jak se asi má?… tak si řekne - jo, to byl ten cvok, co si furt myslela, že budem spolu :oops:
Na tohle tady ale odpověď nikdy nedostanu a asi mi tu odpověď ani nikdy nedá on.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 16:51
@řeřicha píše:
Jak je to dlouho, co jsi se zamilovala? Třeba jsi ještě na vlně hormonů. Každopádně časem to přejdr, pokud nechceš rozvod, tak přerušení kontaktu bylo jediné řešení.

no už pár let :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
13090
15.5.21 17:25

Hm, doma je to nekolik let k nesneseni a ty misto abys to resila, tak postradas kamarada.
K cemu by ti jako byl..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 17:28
@Lucie_Sx píše:
Hm, doma je to nekolik let k nesneseni a ty misto abys to resila, tak postradas kamarada.
K cemu by ti jako byl..?

Jsem psala k čemu by mi byl :lol:
Zlepšování nálady, když je toho v tom světě povinností hodně (rodina, práce), někdy si něco koupím, někdy si dám něco dobrého na jídlo a někdy jsem si zašla s tímto kamarádem (nevinně) na kafe.
A že by to bylo doma k nesnesení jsem nepsala ;)

• Citovat
  • Nahlásit
13090
15.5.21 17:31
@Anonymní píše:
Jsem psala k čemu by mi byl :lol:
Zlepšování nálady, když je toho v tom světě povinností hodně (rodina, práce), někdy si něco koupím, někdy si dám něco dobrého na jídlo a někdy jsem si zašla s tímto kamarádem (nevinně) na kafe.
A že by to bylo doma k nesnesení jsem nepsala ;)

V prvnim prispevku to pises.

Ale on tvuj milenec byt nechce a min ti nebude stacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 17:41
@Lucie_Sx píše:
V prvnim prispevku to pises.Ale on tvuj milenec byt nechce a min ti nebude stacit.

„Když už je to doma k nesnesení“, tohle je občas všude! Aspoň my s kamarádkama si vždycky máme na co postěžovat :lol: Pravda, vesměs všechny jsme v partnerství 15-25 let. To už je všeho občas až moc.

A ano, on milencem být nechce a říkal mi to od počátku, jen já musela dojít do bodu, kdy už nedokážu být jen kamarádka. Nějak jsem celé ty roky doufala, že změní názor. A já pak budu ve správnou chvíli na správném místě.

• Citovat
  • Nahlásit
2421
15.5.21 18:18

Oba jste se zachovali velmi zrale. Tys nechtela vztah, on nechtel delat povyrazeni, nabidnute kamaradstvi ti nestacilo, takze jste ukoncili kontakt. Bezvadny :palec: zbytek je jen urazene ego ;) kasli na to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 07:51
@FlorenceF Jenkins píše:
Oba jste se zachovali velmi zrale. Tys nechtela vztah, on nechtel delat povyrazeni, nabidnute kamaradstvi ti nestacilo, takze jste ukoncili kontakt. Bezvadny :palec: zbytek je jen urazene ego ;) kasli na to :kytka:

Dekuju :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat