Přerušit kontakt s biologickým otcem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
loveyme
Kecalka 288 příspěvků 16.10.14 23:09
Přerušit kontakt s biologickým otcem?

Ženy, potřebuju radu.. mám dvouletou dceru s jejím otcem nejsme spolu co sem zjistila že sem těhotná. Je to cizinec. dohodly sme se že mi nebude posílat peníze a nebude uvedenej v rodnym listu. Na malou se každej měsíc zeptá mailem nebo po telefonu a já mu pošlu pár fotek. Mám ale přítele kterýmu tenhle náš „vztah“ začal vadit. Chce abych s nim přerušila veškerý kontakty. Vzal si hypotéku, koupil byt aby sme mohli bydlet spolu. Bydlíme od sebe totiž 500 km. Teď když je to všechno hotový chce abych ho prostě vymazala. Dost se kvůli tomu hádáme. Argumenty jako co když bude chtít malá poznat biologickýho otce se mu nezdaj dost pádný. Prej se bojí o její bezpečnost a když se měl starat tak to neudělal, tak teď že se začne starat sám o nás ale musim mu přestat posílat fotky atd.
Co si o tom myslíte? Neměla sem v úmyslu ustupovat ale postupem času si nejsem jistá.

Ještě bych měla dodat že je její biologickej otec černoch, takže tim spíš si myslim že ho bude chtít jednou poznat

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ottla
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 16.10.14 23:14

Já nevím, mně není úplně jasný, když není ani v RL, neposílá peníze, ani malou fyzicky nevídá, proč tedy udržuje nějaký kontakt? Buď prostě chce nějakým způsobem fungovat jako otec nebo ne.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 16.10.14 23:23

@ottla taky moc nechápu, proč vůbec nějáký kontakt udržovat… jeslti ho malá bude chtít časem poznat, tak jméno si snad nezmění a to stačí… kdyby byl v RL a plnil si nějáké otcovské povinnosti bylo by blbé upírat mu i související práva, ale takhle..? :nevim:

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 16.10.14 23:42

Souhlasím s holkama - buď ať se stará se vším všudy, měla bys mít výživné, malá po něm může dědit… nebo se na to vykašli a hledej jí tatínka jinde. Říct, jí, čí jen, můžeš kdykoliv, stejně to budeš muset udělat, když je táta černoch.

Knihomyš
Extra třída :D 10643 příspěvků 16.10.14 23:49

Jak dlouho toho nového přítele máš? Mně teda začalo při čtení blikat výstražné světýlko při představě, že se budu stěhovat 500 km za někým, kdo mi bude určovat, s kým se mám a nemám stýkat. Nějak automaticky předpokládám, že se kvůli té vzdálenosti dlouhodobě nebo moc často nevídáte a možná moc neznáte v „každodenních situacích“, ale třeba se pletu.
(Nebudu tady rozvíjet své úvahy ohledně toho bytu, hypotéky, vašeho společného hospodaření a situace v příapdě rozchodu, na to ses neptala.)

Co může normálnímu chlapovi vadit na tom, že mi někdo 1 x za měsíc pošle e-mail nebo zavolá a zeptá se na své dítě? Snad věděl předem, že máš dítě a to má otce, tak proč má teď problém?
S nikým jiným ti takhle kontakt ořezat nezkouší?
Mimochodem, jak si představuje to postarání se? Napíše se do RL tvé dcery a tebe si vezme za ženu?

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 17.10.14 00:01
@Knihomyš píše:
Jak dlouho toho nového přítele máš? Mně teda začalo při čtení blikat výstražné světýlko při představě, že se budu stěhovat 500 km za někým, kdo mi bude určovat, s kým se mám a nemám stýkat. Nějak automaticky předpokládám, že se kvůli té vzdálenosti dlouhodobě nebo moc často nevídáte a možná moc neznáte v „každodenních situacích“, ale třeba se pletu.
(Nebudu tady rozvíjet své úvahy ohledně toho bytu, hypotéky, vašeho společného hospodaření a situace v příapdě rozchodu, na to ses neptala.)Co může normálnímu chlapovi vadit na tom, že mi někdo 1 x za měsíc pošle e-mail nebo zavolá a zeptá se na své dítě? Snad věděl předem, že máš dítě a to má otce, tak proč má teď problém?
S nikým jiným ti takhle kontakt ořezat nezkouší?
Mimochodem, jak si představuje to postarání se? Napíše se do RL tvé dcery a tebe si vezme za ženu?

no formálně to dítě otce nemá… mě by to taky štvalo, starat se o cizí dítě( čemuž se nevyhne jestli spolu budou žít, protože asi nebude dělit nákupy pro sebe a malou, nebudou jí počítat zvlášt vodu etc…) a ten kterej si to udělal by dostával jednou za měsíc fotečky a slohovky jak se má jeho dítě… nechápu zakladatelku proč to dělala doteď? taková dobrá „naivní“ duše, nebo to byla taková láska, že máš potřebu ten kontakt udržovat aspoň takhle? :nevim: jinak jestli má současný partner podobných „požadavků“ víc, by sis měla promyslet i tento vztah, to je pravda… :think:

loveyme
Kecalka 288 příspěvků 17.10.14 00:08

Sme spolu od velikonoc, neni to asi dost dlouha doba na takovýhle kroky ale byly sme spolu tři měsíce v kuse a prostě bylo všechno zalitý sluncem… normální zamilovanost, je mi to jasný, znáte to. Bydlíme od sebe tak hrozně daleko že společný bydlení i takhle brzo je jediná možnost jak bejt spolu.
mluvili sme o svatbě i o tom že bude uvedenej jako její otec. nesnaží se ořezat mi jiný vztahy, na to asi bude stačit odvýst mě tu dálku :roll:
Měl s tim problém asi vždycky, ale přijde mi, že teď to může za něco vyměnit. Biologickej otec za byt a náhradního otce. To je ale obchod :zed: :roll:

loveyme
Kecalka 288 příspěvků 17.10.14 00:15

Nevim jestli sem naivní duše, ale prostě sme se spolu na něčem dohodly a to že se on nechová jako správnej otec, mě nějak nenutí k tomu abych já nedržela slovo nebo se chovala proti svymu přesvědčení. Je to její táta. Je i její a příjmení nebo peníze to přece nezměněj. Nebo to vidim špatně a mam bejt ráda že si mě i s dítětem někdo našel??? To neni sarkasmus. Ja fakt nevim

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 17.10.14 00:17
@loveyme píše:
Sme spolu od velikonoc, neni to asi dost dlouha doba na takovýhle kroky ale byly sme spolu tři měsíce v kuse a prostě bylo všechno zalitý sluncem… normální zamilovanost, je mi to jasný, znáte to. Bydlíme od sebe tak hrozně daleko že společný bydlení i takhle brzo je jediná možnost jak bejt spolu.
mluvili sme o svatbě i o tom že bude uvedenej jako její otec. nesnaží se ořezat mi jiný vztahy, na to asi bude stačit odvýst mě tu dálku :roll:
Měl s tim problém asi vždycky, ale přijde mi, že teď to může za něco vyměnit. Biologickej otec za byt a náhradního otce. To je ale obchod :zed: :roll:

měl by problém s kontaktem s bio otcem i kdyby ten byl uveden v RL a začal se o svoje dítě i aspoň minimálně starat?

loveyme
Kecalka 288 příspěvků 17.10.14 00:20

Myslim že jo. Chce aby bylo jasný že on se stará a je tudíž jeho. A bojí se o její bezpečnost mi opakuje pořád dokola

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 17.10.14 00:33
@loveyme píše:
Nevim jestli sem naivní duše, ale prostě sme se spolu na něčem dohodly a to že se on nechová jako správnej otec, mě nějak nenutí k tomu abych já nedržela slovo nebo se chovala proti svymu přesvědčení. Je to její táta. Je i její a příjmení nebo peníze to přece nezměněj. Nebo to vidim špatně a mam bejt ráda že si mě i s dítětem někdo našel??? To neni sarkasmus. Ja fakt nevim

no seš naivní duše… slíbit a dodržovat něco aniž bys za to měla něco zpátky, to je blbost… nejde o příjmení, a vlastně ani tak o peníze a svým zpusobem tě teda o malou takhle ani připravit niják nemůže, což je i trochu výhoda… ale co když si to on rozmyslí za pár let, bude chtít být v rodným listu a vysoudit si kontakt a z jedný návštěvy ti dítě nevrátí? příjde mi to hodně nevyrovnaný, že ty vycházíš vstříc z nějákýho dejme tomu „vyššího principu mravního“ někomu kdo nemá tendence ti to vracet, ale někdo kdo má zájem o tebe i pro něj cizí dítě tak u něj ti dělá problém mu vyjít vstříc v takový „maličkosti“… prostě těžko říct nakolik je tenhle partner připadně patologickej, když sama máš tenhle problém, který bych být tebou řešila spíš… :think:

loveyme
Kecalka 288 příspěvků 17.10.14 00:43

Když já nevidim jako maličkost to, že dcera ho kvůli tomu nepozná. O to víc že je mulatka. Protože ho na celym světě těžko najdu za nějakejch 15let dejme tomu. Žije každou chvíli někde jinde. A myslim si že pro ní bude důležitý poznat tu svoji tmavší půlku. Ale určítě je důležitější že bude mít za to náhradního tátu

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 17.10.14 00:54
@loveyme píše:
Když já nevidim jako maličkost to, že dcera ho kvůli tomu nepozná. O to víc že je mulatka. Protože ho na celym světě těžko najdu za nějakejch 15let dejme tomu. Žije každou chvíli někde jinde. A myslim si že pro ní bude důležitý poznat tu svoji tmavší půlku. Ale určítě je důležitější že bude mít za to náhradního tátu

tak jméno snad nezmění a mail třeba bude taky ještě fungovat… a kolikrát jí viděl do teď? nebo s ní třeba mluvil po telefonu, skypu etc.? jestli má zájem o ní, proč jí když už né alimenty nepošle třeba něco k narozeninám, vánocům? on chtěl byt v rodným listu, nebo nad tím ani nepřemýšlel? s tím náhradním tátou, jak dlouho myslíš, že potrvá, než jí dojde, když se podívá na vás a do zrcadla, že něco tak uplně nesedí?

loveyme
Kecalka 288 příspěvků 17.10.14 01:12

Jednou jí viděl. Loni. To já sem mu řekla že tam prostě uvedenej nebude a na reakci sem ani nečekala. Teď s tim přišel znova. Protože se stěhujeme do Německa tak že by ji dal občanství. To sem odmítla takže chvíli prskal. To mi je jasný že si všimne hodně brzo, taky jí nehodlam tvrdit že je přítelova

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 17.10.14 01:18
@loveyme píše:
Jednou jí viděl. Loni. To já sem mu řekla že tam prostě uvedenej nebude a na reakci sem ani nečekala. Teď s tim přišel znova. Protože se stěhujeme do Německa tak že by ji dal občanství. To sem odmítla takže chvíli prskal. To mi je jasný že si všimne hodně brzo, taky jí nehodlam tvrdit že je přítelova

tak tohle už vubec nechápu… no minimálně nemáš nudnej život :twisted: co se poradit s někým kdo se v tvé situaci orientuje? rozepsat si pro sebe jak to vlastně je, pár tvých argumentů, pár přítelových argumentů nakolik jsou „pravdivé“ a pár(1-3) názorů z vnějšku?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >