Přerušovaný půst (intermittent fasting)

Napsat příspěvek
Velikost písma:
27
17.11.17 15:05

Držím to přes 2 měsíce a vyhovuje mi to, občas mě sice přepadne žravá a znásilním lednici a pak je mi trochu špatně, ale většinou je to v pohodě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
22.2.18 10:23

Ahoj holky, jakse daří? :) Já jedu přerušovaný půst už týden a je mi skvěle. :dance: Začala jsem hezky vegansky, jeden večer se přiznávám ujela na čipsech :P Musím říct, že je tělo hezky klidné, jsem tak příjemně nalazená. Je to fajn se cítit lehce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
22.2.18 10:45
@Andrejizna píše:
Ahoj holky, jakse daří? :) Já jedu přerušovaný půst už týden a je mi skvěle. :dance: Začala jsem hezky vegansky, jeden večer se přiznávám ujela na čipsech :P Musím říct, že je tělo hezky klidné, jsem tak příjemně nalazená. Je to fajn se cítit lehce. :kytka:

Tak já nejsem vegan ani vegetarián, ale cítím se taky velmi dobře. Potřebuji shodit 10 kg a za 3 týdny už mám 3 kg dole díky „Dietě obden“ - jeden den se jí jen 500 kcal, druhý den se jí normálně. Ale on se mi do toho vždy vměstná i přerušovaný půst, neb každý den večeřím v cca 19 h večer a druhý den snídám až někdy v 9 nebo 10 h.
Moje tělo mi zatím za tento postup jenom děkuje. I se mi docela čistí pleť :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9482
15.1.20 10:31

Dobré dopoledne. Rozhodla jsem se zkusit z vícero důvodů přerušovaný půst. Nedaří se mi ale dohledat, jak je to s pitím. Mohu vodu/vodu s citronem/neslazený čaj i mimo to „okno na jídlo“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16481
15.1.20 10:36

@sakota rozhodně pij. Voda, čaj a neslazené čaje jsou dobrá volba.

Řešíš zejména inzulinové hospodářství, nechceš se dehydrovat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
15.1.20 10:46

@sakota pít ano. Čaj, voda, voda s citronem, černé kafe… Jen do toho nepřidávat žádné sladidla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9482
15.1.20 10:51

Díky holky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18087
15.1.20 11:19

Naopak, musis hodne pit, jen nic, co obsahuje kalorie. Zeleny caj je uplny ideal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 08:07

Ahoj, po jak dlouhé době 14/10 vám šla váha dolů? Máte i nějakou negativní zkušenost? Potřebovala bych dolů cca 5-7 kg :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
13299
22.10.20 08:18
@Anonymní píše:
Ahoj, po jak dlouhé době 14/10 vám šla váha dolů? Máte i nějakou negativní zkušenost? Potřebovala bych dolů cca 5-7 kg :oops:

Ahoj,

prakticky hned, pak jsem nějak automaticky najela na 16 hodin půstu. A tam se váha sekla na hodně dlouho. U mě to pak znovu nastartovala dieta ABKM (tu jsem ale dostala zdravotně) na půl roku, šla váha hodně dolů a i po pomalém a jen částečném návratu k mléku se drží :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
22.10.20 08:33
@Anonymní píše:
Ahoj, po jak dlouhé době 14/10 vám šla váha dolů? Máte i nějakou negativní zkušenost? Potřebovala bych dolů cca 5-7 kg :oops:

Já jsem začala teď v neděli. V pondělí jsem se nechala zvážit na profi váze (chodím k dietářce), tak zatím nevím, za jak dlouho se něco ukáže. Vláda mi teď pomohla vyřešit dilema, jestli se jít zvážit už po týdnu nebo po dvou, protože mi to zavřeli. :P

Na sobě zatím nic nepozoruju a doma jsem se nevážila, tak nic nevím.

Jím tedy od 8 do 18, jinak ne. Na mě by to mohlo působit, uvědomuju si, kolik sladkého jsem od neděle nesnědla (myslím čokolády atd). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
10632
22.10.20 09:24
@Anonymní píše:

Já 14/10 držím jen výjimečně ve dny, kdy nevydržím a mám hlad. Jinak jedu od začátku 16/8,teď k tomu přidávám 18/6 alespoň 2× do týdne. Jen díky půstu mám dole 20 kg od července a dohromady 30 kg od porodu loni v létě. Ale šla jsem z vysoké váhy. Ale počítám k tomu kalorie. Jinak za mě, nic negativního jsem sama neměla, jen tedy, když jsem zkusila natrvalo najet na 18/6,tak se hubnutí seklo úplně a naopak jsme asi kilo přibrala. Nedokázala jsem do sebe během těch 6 hodin dostat dostatek kalorií a tělo začalo okamžitě ukládat. Jinak to střídání časů je super, udržíš tím metabolismus ve střehu a nedovolí mu to,, usnout"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 09:39

Dík za zkušenosti! :palec:. Myslím si ale, že ze začátku těch 16/8 nezvládnu :(.

• Citovat
  • Nahlásit
Černá vdova
22.10.20 10:07
@Anonymní píše:
Dík za zkušenosti! :palec:. Myslím si ale, že ze začátku těch 16/8 nezvládnu :(.

16/8 je pro muže. 14/10 je pro ženy. Tak se tím moc nezatěžuj.

A dej když tak vědět, jak to jde. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
22.10.20 14:53

Mám zkušenosti, velmi pozitivní. Již jsem se o půsty zajímala a držela občas 24 nebo 48 hodin. Teď již 12. týdnu aplikuji IF 16/8, mám okno od 7:00 do 15:00, jsem typ co potřebuje snídani a odpoledne už nic, proto jsem si nastavila takto. Za těch 12. týdnů jsem zhubla 11 kilo, bez problémů, bez cvičení, jen stravou. Cvičím stále stejně (jóga), jak jsem cvičila. Podotýkám, že se ale nijak “neprasím”, takže se stracuji prakticky low carb a bezlepkově (ale to také dlouhodobě, jsem celiak a sladké mě obecně nebere). Nelze si zase myslet, že IF spasí vše a lze se v oknu na jídlo cpát hlava nehlava vším. Bonusy subjektivně za mě. Zlepšení kvality vlasů, rapidní a viditelné zlepšení pleti, celková vitalita, která je opravdu znát. Jsem veselejší, více energie. A také velký rozdíl při PMS, mívala jsem opravdu návaly žravé chuti :) a taky nálady pod psa, kdy ksem byla protivná i sama sobě :D To zmizelo zcela, obojí! Velmi mne to přelvapilo a je mi i díky tomu tak nějak veseleji obecně. Za mě tedy jednoznačně ANO! Ale je to velmi, velmi individuální! Nemusí vyhovovat každému. Negativa za mě… první týden malý “absťák”, večer prostě hlad, ale brzy se srovnalo. Také první týden obrovský pocit žízně. To uvádějí všude, že je běžné a vymizí. Opravdu vymizelo. Po týdnu už fakt pohoda, ale zase… jen můj pohled. Jinak je toho teď mnoho z čeho čerpat… Havlíček, Slimáková, videa na youtube, zahraniční weby i naše. Šla jsem do toho ne s cílem zhubnout, ale celkově se “ozdravit”, vyhovuje mi tento systém, už to beru jako životní styl a zůstanu u IF. Shozená kila jsou jen příjemný vedlejší efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat