Přerušovaný spánek, málo spánku a zdravotní následky

Anonymní
1.10.21 10:23

Přerušovaný spánek, málo spánku a zdravotní následky

Ahoj maminky, byl nebo je někdo ve stejné situaci? Mám dvě děti, dva roky po sobě. už tři roky jsem se pořádně nevyspala. Za téměř celé tři roky jsem toho naspala hrozně málo a ještě ke všemu přerušovaně. A zdravotní následky jsou tu. Začala jsem trpět tachykardií, vysokým tlakem, rozjeli se mi šíleně úzkosti a začínají asi i deprese a ještě další věci se objevily. :-( Druhýmu mimču jsou 4 měsíce. Musela jsem odstavit, protože mi nasadili cca 4 léky, jinak bych zřejmě zkolabovala. Odstavení mě ani nemrzí, protože jsem na to stejně neměla sílu pořád přikládat a kojit. Na UM je miminko klidnější, sice se stále budí, ale už rozhodně né 6× za noc. Přes den kvuli staršímu nemužu spát vubec, protože už nespí, takže dohnat nějak spánek je nemožný, i přes občasné pohlídání dětí babičkou nebo sestrou. Manžel je neustále pryč a je ještě unavenější než já, takže toho moc zapojovat nemohu. Byl jste na tom nekdo podobně? Vypovědělo takhle někomu na mateřské tělo? Jsem z toho v depresi a zklamaná a je mi do breku, jak jsem skončila… a přitom muže být ještě hůř, že jo :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
981
1.10.21 10:30

Co dětská skupina pro starší dítě? Mohla bys pak spát přes den s tím miminem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 10:34

@Santa Juana Pediatr mi to zatím nedoporučuje…

• Citovat
  • Nahlásit
Lo
6256
1.10.21 10:37

Děkuju za to, že mám děti od sebe 7,5 let. Starší byl jako miminko velký spáč, pohodička. Mladší bude mít rok za týden a ještě nikdy nespal celou noc. Třeba dnes jsme byli od 2 do půl 5 vzhůru, prostě to tak někdy má. Mega úspěšná noc je, když se probudí 1× na mlíko a spí dál. Je na UM. Navíc usíná jen houpanim na rukou, má 11 kg, takže pro mě mazec. Jsem hrozně ráda, že starší je už samostatný a v noci k němu nemusím vůbec. Zdravotní problémy nemám, ale díky tomu, jak je mladší akční přes den, usíná jen houpanim v náručí a fakt se s ním nezastavim, mám už méně kg, než jsem měla před těhotenstvím. Věřím že snad do jeho dvou let se naučí spát celou noc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2161
1.10.21 10:40
@Anonymní píše:

Na to bych se vyprdla v téhle chvíli co nedoporučuje, normálně nejstaršího do jeslí či školky. Přes dopoledne můžeš spat s nejmenším. A taky bych řekla manželovi, ať je více doma klidně třeba víkend, může v noci krmit a ty se vyspat. Můj do teď takhle vstává když ma odpolední či víkend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 10:43

Jo jo, mně taky vypovědělo službu. Jak píšeš úzkosti, stres a už mám nasazeny antidepresiva. Ze začátku jsem vůbec nefungovala, musel partner a vida všechno šlo. Udělala jsem opravdu to nejnutnější a jinak ležela a odpočívala. Vše bylo nadlidský výkon. Než se zhroutit tak oželet pár peněz co muž vydělá a dát se dohromady. Není to otázka jednoho týdne. To je má zkušenost. Hodně síly a energie přeji. :hug:
Anonym16

• Citovat
  • Nahlásit
2382
1.10.21 10:45

Co dát starší do jeslí, mladší tátovi do kočárku a odpočinout si? Samozřejmě, že z takovýho režimu jsou zdravotní následky, nejsi robot, musíš si to udělat trochu pohodlnější, není to selhání, jen zdravý rozum, lepší dát děti na chvíli někomu jinýmu a srovnat se, než je mít pořád u sebe, ale za těchto podmínek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
1.10.21 10:46

@Lo nejak To ma zakladatelku nejak povzbudit? Ona ma deti dva roky po sobe, rozklad tela nebude jen z nevyspani, ale kdo mel na starosti miminko a batole (ktere asi nebylo nejvetsi spac), tak ji asi pochopi lip. S vekovym rozdilem svych deti ted asi nenadela nic.

Jsem taky pro detskou skupinku aspon na par dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
1.10.21 11:00
@Anonymní píše:

A proč? On má nějaké problémy? Pokud není problém v penězích, můžeš vybrat nějakou s malým kolektivem, Montessori atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 12:08

Stačilo mi na to i jedno dítě. Byla jsem na něj od narození úplně sama a ač nekojené, budilo se do roka třeba desetkrát za noc, do roka a půl pětkrát a do dvou třikrát. Do toho vstávalo ráno v pět. Můj mozek to vyhodnotil tak, že už prostě nemá smysl usínat, ráno jsem zvracela vyčerpáním, zhubla jak nikdy v životě a měla někdy tunelové vidění. Trochu v pohodě začínám být až teď, když půjde pomalu do školy. Ale tam hraje roli i to, že neustále běhá, mluví, nejí a nespí. A skoro nikdy nedá ve školce celý týden, protože onemocní. A tak do čtyř let mu stačilo méně spánku, než mně. Teď už se to pomalu srovnává, tak přibývá sil. A pomohly i antidepresiva. Drž se.

• Citovat
  • Nahlásit
3918
1.10.21 13:01
@Anonymní píše:

Staršímu jsou teda dva a půl roku? A babička hlídá jak často? Může častěji nebo třeba denně na dvě hodiny po obědě, aby sis lehla s mladším dítětem? Na rozdíl od ostatních bych starší dítě do dětské skupiny nedávala, pokud se to pediatrovi zda brzy, tak má určitě nějaký důvod. Spousta dětí je připravená až o rok později. Zkusila bych to vyřešit jinak. Co si vzít mladší do postele? Třeba pak bude spát lépe. Nebo naučit starší pustit si ráno na hodinku pohádku na televizi než vstanes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 14:00

Znam znam.. Ja mela tres v rukou a cely den se mi tocila hlava. Vypadala sem jak opila a strasne mi tlouklo srdce.. Stalo se mi to po tretim porodu. Mala absolutni nespac (ty prvni dve deti tsky moc nespaly, ale mala byla silena v tomto..). Mela jsem je vzdy 2 roky po sobe.

Zili jsme v zahranici a ja neovladala mistni jazyk (jen fakt nutne zaklady). Takze jsem nemela poradne pojisteni a doktor nepripadal v uvahu. Natoz psycholog..

U me zabralo zacit zdrave jist (vyhodila jsem cukr a i mpuku a pecivo a jedla hlavne syry a zeleninu a maso) a zacala jsem denne 30min cvicit. Telo se srovnalo a se spanovym deficitem jsem se zvladla vyrovnat.

• Citovat
  • Nahlásit
179
1.10.21 14:02

:hug:
zkusila bych s miminkem spát v jedné posteli - dcera se mi tak budila o dost méně. pokud staršímu není dětská skupina doporučena, co zkusit paní na hlídání? vysokoškolačky mohou i některá dopoledne, nemusel by to být zas takový problém na dvě tři hodiny denně někoho najít…tak bych to asi řešila já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
1.10.21 20:23

Mám děti 2,5 roku a 3 mesice. Ani jeden poradne nespi, v noci se prakticky stridaji. Uz to neslo vydrzet, takze manzel spi se starsim v pokojiku a vstava k nemu, ja spim s mladsim a vstavam k nemu. Sem tam si jeden z nas vezme oba, aby se ten druhy mohl vyspat. Kdyz je manzel v praci, mladšího strčím s chůvičkou a monitorem do kočáru na balkon, kde má klid. A staršího strčím do postele s knížkama, musí ležet a být potichu. A já si lehnu k němu a snažím se spát. 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 20:27

Sleep training - jestli umíš anglicky, zkus IG nebo web Taking Cara babies. Je to „no cry“ metoda, tedy žádný nechani vyrvat. Můžeš spát s dítětem v posteli, nechávat ho spát v nosítku/na sobě, žádné striktní spaní v postýlce atd. U nás po třech dnech 12 hodin spánku v kuse.

A choď si lehnout hned, jak děti usnou. Všechno kromě tvého zdraví počká. Já měla z kombinace kojení a nevyspání solidní poporodní úzkost, chodila jsem pár měsíců v rámci zachování duševního zdraví spát bez milosti v sedm.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat