Přes den spí jedině venku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 11:32
Přes den spí jedině venku

Mám 11ti týdenního syna a přes den neusne jinak než v kočárku. Nemusí se s ním ani jezdit (drncáním to tedy není), jen potřebuje oblíct jako na ven, a hlavně narazit čepici. V ten moment usíná hned. Zatím spí 4× denně, tak je to hodně náročné běhat pořád venku, navíc, když s ním běhám venku, nestihnu nic doma. Tak ho občas šoupnu na balkon. Zkoušela jsem ho několikrát uspat doma. Dneska byl úplně unavený, očíčka malinký, zkoušela jsem to 40 min (i houpání, dudlík, dokonce i u prsa, ale to nechtěl byť bylo 3 hod. po posledním kojení…), ale pořád řval jak protržený, nevydržela jsem to, oblíkla, narazila čepici a spal do 3 sekund, ještě než jsem ho dala ven. Spí už 2,5 hodiny. Pak je ještě schopný usnout v šátku, ale max 20 min. Večer usíná v zavinovačce bez problémů. Je to normální? Co s tím? Jak ho mám uspávat? Nebo se to časem naučí sám?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 02.12.09 11:48

Moje holky spaly taky jen venku. Máme zahradu a narodily se v létě, tak to asi bylo jednodušší, ale pokud ho můžeš někdy dát na balkon, tak bych to neřešila. Já mám na spaní taky ráda zimu. :-) Bude na čerstvém vzduchu a když je na balkoně, tak i něco uděláš doma. Zvaž nákup starého kočárku na balkon, abys to nemusela pořád stěhovat a může spát klidně třikrát na balkoně a jednou na procházce, je ještě maličký. Já jsem svůj právě na balkon darovala.
Jo pak se mi holky občas podařilo uspat u nás v posteli, ale i tak na krátkou dobu.
Venku spaly i v mrazech, prostě byly nabalené, až jsem se někdy chodila dívat, jesli jsou vůbec živé. :-)
 Halka

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 02.12.09 11:48

Já si takhle naučila spávat oba kluky a nemůžu si to vynachválit. Šoupla jsem jim jen kočár před dům a měla zaručenou hodinu - klidu :-) U nás na vsi se v zimě nedá nikam chodit, tak jsem byla ráda, že se venčili takto sami. V Tvém případě bych ho strkala na balkon.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 11:52

To jsem ráda, že není jediný exot. Já se jen děsím toho, až to nebude k tomu ho dát ven - fakt velký mráz nebo uragán :mrgreen: nebo sněhová bouře. Zatím v dešti spal v kočáře s pláštěnkou. Jinak balkon nemáme krytý, kočár by se stejně musel schovávat, já teď přenáším jen korbu a dávám ji na stůl a je to OK.

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 02.12.09 11:54

Ahoj.Adámek spával venku až do 18 měsíců.Narodil se v létě,bylo to jednodušší.Tenkrát jsme ještě bydleli na vesnici,tak spal na zahradě.Později už spával jen jednou denně,tak mě nějak neomezovalo jít na procházku,zrov­na,když šel spát.

Emička se narodila koncem listopadu,to už jsme bydleli ve městě.Balkon nemáme,ale máme dům s dvorkem a zahradou.Bydlíme ale ve druhém patře,tak bylo nemyslitelné,abych ji tam dávala.Stejně na malé mimčo byla venku zima.Spávala v ložnici oblečená s čepičkou při otevřeném okně.

Teď už vodíme Adámka do školky,školka je dál,někdy pro něj chodím po obědě,v čase,kdy malá spává.Bez problémů se vyspí v kočárku,ale v postýlce raději.

Taky bych doporučila kočárek na balkon,klidně nějaký hluboký,starší typ.Ty jsou stejně lepší,prostornější a pro dítě pohodlnější.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 11:59

Taky mám blbý pocit ho dávat ven úplně večer, když už je tma. Teď už se ale stmívá brzo, okolo půl páté a on ještě nevydrží být vzhůru třeba od 16 do 19:30 (ukládání k nočnímu spánku).

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 02.12.09 12:09

Já si myslím,že samotná tma,pokud není velký mráz a taková ta vlezlá zima neškodí. Naopak,myslím si,že my už jsme trošku moc zhýčkaní.Už při teplotách,které jsou venku teď - u nás je 5 stupńů,má většina dětí v kočárcích i sporťácích fusak,zimní kombinézy nebo zateplené kalhoty,bundy,pod nimi kolikrát svetr.

Chápu to u novorozených miminek.Ale když jdu s dětmi ven,mám pocit,že jsme jediní,kdo ještě zimní fusak ani zimní budny nemá.

Nevím,jak by ty maminky své děti oblékaly,kdyby teploty v zimě běžně dosahovaly i -20 stupňů,jako kdysi.To by asi nevylezly z domu několik měsíců.

Není to narážka na nikoho,jen konstatování holého faktu,můj postřeh.

Jinak malou jsem měla minulý rok novorozenou taky v beránkovém fusaku,ale jen v zavinovačce a svetru,žádné kombinézy..

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 02.12.09 13:14

My tedy balkon nemáme, ale když jsem třeba nemohla jít na procházku, tak jsem syna oblíkla na ven, dala ho do tašky od kočárku a spal v pracovně pod otevřeným oknem … Tak když bude venku hnusně, naraz mu čepici, otevři okno na ventilačku a může spát :-)
Jano, mluvíš mi z duše. My tedy fusak ani nemáme a v golfkách měl zatím syn nánožník 1 x. Jinak jezdí jenom tak, ať si může podle libosti vyskakovat.

Martina

lochneska
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 02.12.09 13:17

Tak to znám taky, venku spala jakmile jsme opustili barák, a jakmile jsme do něho vlezli byla vzhůru a bylo jí jedno jestli jsme venku courali 2 hodiny nebo 5 minut. A pak spala ještě při vysávání, takže jsme přišly domů a ke kočárku jsem jí pokládala ruční vysavač, ale že mi to dalo práce než jsem na to přišla.

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 02.12.09 14:09

Jj, my máme na balkoně starou Libertu a nemůžu si to vynachválit. Tom jinde nespí. Zavedl si, že dopoledne chrní skoro tři hodiny. Jenže teď se snažíme ještě chodit ven, proože když spí dcera odpo v postýlce, než se vyhrabeme ven, je tma, tak jsem si myslela, že bude chrupkat na procházce - houbeles :-) usne tak na půl hodiny, pak se z neznámého důvodu vzbudí a už neusne.
Takže balkon je k nezaplacení. Dokud nebude míň než 5 pod nulou, nijak bych to neřešila… zachumlat, případně dát pláštěnku a je to!

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 02.12.09 14:13

Neczuz,

nam bude ted rok a pul a porad spime v kocare venku. Jen mam tu vyhodu, ze mam terasu, na kterou se chodi z kuchyne, takze at delam co delam, vidim na nej.

Ja to resila pred casem, ale nejake preucovani jsem vzdala. Byt tebou, tak ho to naucim na ten balkon, obcas bych s nim i jela na spaci prochazku, aby nevysel ze cviku a treba se ti pak nebudil, kdyz bys musela nekam jet. Vzdyt je to zdrave byt na cerstvem vzduchu. A myslim, ze urcite toho venku naspi vic, nez doma. Kdyz jsou teda na to zvykli.

beckie
Závislačka 4132 příspěvků 02.12.09 14:37

To je jako u nás, mně ta maličká příšerka taky nespí jinde než v kočárku. Bohužel u nás musí kočár jet, takže balkón nefunguje. Ale pro Tebe je to výhra. Tma a ani zima určitě nevadí. Děti jsou zamuchlané a je jim krásně teploučko, když jsou v kočárku. Malej se krásně prospí a ty budeš mít čas na domácnost a pro sebe. Co já bych za to dala, kdybych místo celodenního courání po procházkách mohla malou alespoň jednou denně dát na balkón. Už jsem to zkoušela. Ale nespala ani tři minutky. A řvala jako tur.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 02.12.09 14:47

tak mě ještě napadá nezkusila jsi mu narazit čepici v postýlce? nebo plínku přes obličej. Malá bez plínky taky neusne, třeba se jen potřebuje do něčeho zachumlat. Jinak na spaní venku nebo na balkoně nevidím nic špatného. :wink:

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 16:31
Panuška píše:
tak mě ještě napadá nezkusila jsi mu narazit čepici v postýlce? nebo plínku přes obličej. Malá bez plínky taky neusne, třeba se jen potřebuje do něčeho zachumlat. Jinak na spaní venku nebo na balkoně nevidím nic špatného. :wink:

Jo čepice pomůže, přestane většinou brečet, zavře oči, ale samotná k usnutí nestačí, mlátí sebou a zabere max na 5 min. Musím kompletně nasimulovat, jako že je oblečený do kočáru (něco tlustšího na sebe - v kabátě tolik nemůže máchat rukama, přes nohy alespoň polštář místo fusaku). To mi ale přijde ještě víc uhozený, než furt chodit ven.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 02.12.09 18:16

Jani 206 tak jsem asi teda nějakej exot,protože já mám teda Honzíka ve fusaku a ještě máme nánožník ,tak jsem asi nějaká jiná,ale zase si říkám že on nechodí a nemůže se tudíž zahřát tak jako já :roll: A co takhle potkávám maminky s kočárky tak má spousta dětí fusak i nánožník i když je 5 stupnu nad nulou …
:nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >