Přes den unavená, v noci nespím

Anonymní
19.4.21 16:25

Přes den unavená v noci nespím

Ahoj. Prosim o radu. Uz si nevim rady a jsem z toho zoufala. To, ze mam rocni dite a obcas se mi i foted vzbudi 2× za noc kvuli dudliku to chapu, nasadim a spi dal. Mozna mam znicenej spanek kvuli tomu, ze kdyz jsem jeste kojila, byla jsem vzhuru xkrat za noc. Ale co me trapi uz strasne dlouho. Kojila jsem do 5.mesicu. Pres den jsem unavena, prospala bych den, coz vim, ze nejde, musim se starat, ale prijde vecer, noc a najednou energie ze bych mohla delat stojky. Jdu az kdyz jsem opravdu utahana, ale prijdu do loznice a prevaluju se treba 2.hodiny nez usnu, pak se za hodku vzbudim na wc, totalne rozlamana, mota se mi a boli hlava, casto mi je zima.. dojdu na wc jdu zpatky a opet nemuzu usnout..usnu treba az tvrde nad ranem treba na 2 hodiny jenze to se vzbudi malej a zase jedu na automat. Odpo prostě to nedam a lehnu max na hodku, mela bych to prekonat ale to nejde :,( a kdyz to obcas prekonam a nejdu odpo lezet, tak stejne večer nemuzu usnout :( ja uz nevim ale mam pocit ze uz to neldy nedavam s tim nespanim, takhle se.boj ze jednou zkolabuju…zkousela jsem neospan, ktery neni navykovy, silny medunkovy can, ritualy pred spanim, nekoukat na tv a tel, lecim se jen se stitnou zlazou, jine problemy nemam…jo vlastne s jidlem, tomu moc nedam…nemam na to energii, zkousela jsem i pravidelne tenkrát jist ale stejne mi nic nepomohlo :( nechci ale bejt zavisla na lecich co jsou na predpis…mel nekdo stejný problém? Jak to resit? Diky unave se mi nechce ani nic delat, venku se proberu na chvilku, prijdu domu a opet total unava.. pak samozřejmě nemam naladu a jsem protivna,. veškeré pak domaci prace, hrani s malym me vycerpava…tatinek pomuze, jasne, ale přes den maka. I když mi ma kdo pomoct, prece celej den neprospim, to uz bych pak nezabrala ani na ty.blby dve hodiny nad ranem :oops: mam jit k lekari? Nebude to trapny? Diky…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16441
19.4.21 16:40

Pošli dítko s otcem na antigenní testy a pak na víkend k babičce, či prostě někam pryč a ty volné dny trav jen tak, aby si dělala věci co chceš.

Občas na takovouhle nespavost muže pomoci 24 hodin bez spánku. A pak spaní srovnat - metodě se říká paradoxní spánková deprivace.

Takže v kombinaci s vypakováním všech z domu -ve čtvrtek večer prostě nepůjdeš spát a zůstaneš vzhůru. Prežiješ pátek a v pátek večer zamáváš svým drahým, dáš si dlouhou sprchu či horkou vanu a půjdeš si lehnout. Klidně za pomoci nějakého chmelenějšího piva.

V sobotu vstaneš tak nějak přirozeně, strávíš ji ppříjemným způsobem a ideálně aby to zahrnovalo fyzický pohyb. Ze soboty na neděli uvidíš, jak se ti bude nebo nebude dařit spát. No a v neděli večer už se na ty dva budeš těšit.

Pokud to zabere, tak hurá a opakuj pokaždé, když se nespavost vrátí.

Plus pokud nekojíš, tak bych ráno brala kofeinové tablety s nějakými b-vitamíny a podobně. Odsune to tu únavu přes den, ale až to vyprchá, tak se ta únava dostaví zpět - takže by se mohlo podařit najít režim, kdy se únava vrací ve vhodný čas, abys usnula.
A po nějaké době se to srovná.

něco takovéhleho

https://www.drmax.cz/…pills-cps-75
nebo třeba tohle
https://obchod.body-test.cz/…ive-balance/

příadně ascofin, ideálně nějaký kam dávají i ty b-vitamíny, popřípadě s bkomplexem dohrmady.

Zároveń ti lékař ale může napsat lky, které nejsou návykové a které dokonce můžou opravit poničenou spánkovou architekturu, neexperimentovala bych s dalšími metodami déle jak pár týdný, čím delší dobu bude mozek v rozbitm stavu, tím hůř jde opravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
19.4.21 18:04

Mně trklo toto: „lecim se jen se stitnou zlazou,“. Nechtělo by to překontrolovat medikaci? Taky dělá binec málo železa atp.
Já nespávala po dětech roky, ale u mně to bylo přes den dítko, večer do cca 02 práce. Usnula jsem díky tomu nad ránem a za hodinku budík. To bylo na zešílení. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499
19.4.21 20:50
@Okta píše:
Mně trklo toto: „lecim se jen se stitnou zlazou,“. Nechtělo by to překontrolovat medikaci? Taky dělá binec málo železa atp.
Já nespávala po dětech roky, ale u mně to bylo přes den dítko, večer do cca 02 práce. Usnula jsem díky tomu nad ránem a za hodinku budík. To bylo na zešílení. :zed:

V tom souhlasím - se štítnou žlázou. Když mi vyskočila hodnota hodně vysoko, tak jsem byla také jakoby přetažená a nemohla spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
19.4.21 23:52

Jak se psalo nade mnou, zkontrolovala bych štítnou žlázu. Jinak já byla vždycky velký spáč, ale od těhotenství s prvním dítětem přišla bohužel nespavost. Dlouho jsem to nechtěla řešit přes léky, což byla chyba, akorát se mi to rozjelo do chronické. Pomohlo mi až Trittico na spaní, 1/3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat