Přes víkend se nemůžu dokopat k aktivitě

Anonymní
16.5.21 14:38

Přes víkend se nemůžu dokopat k aktivitě

Zdravím, přes týden pracuji fyzicky, práci po této stránce zvládám, to je v pohodě. Ale přes víkend se zacyklím do nicnedělání. Současné, relativně příznivé počasí mě nevyžene ven, byť obývam domek se zahradou, kde se najde vždy dostatek práce. Vím to, není to nejlepší přístup, tak mi zkuste poradit, jak to máte nastavené vy.
Pro doplnění, před časem, jsem pracovala v hotelnictví, tudíž pracovní doba nepravidelná, vůbec jsem žádný úbytek energie nepociťovala. Naopak jsem z činnosti „žila“ i mimo práci.
Poprosím anonym kvůli profesnímu zaměření a zdravotnímu stavu nebo nezveřejnit. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16972
16.5.21 14:52

No musíš ráno vstát a nepouštět žádná elektronická zařízení, kterým obvykle věnuješ pozornost, nasídat se a vypadnout ven.

Ideální je se s domluvit na něco s někým, koho nechceš zklamat tím, že to budeš rušit.

Asi tušíš, co jsou největší žrouti tve aktivity.

Tak je používej až třeba večer, nebo jako odměnu za to, že splníš něco, co si naplánuješ co semusí udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3829
16.5.21 14:53

Tak se domluv na ven s někým. Ze skupinové aktivity se hůř vyvlekava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
16.5.21 15:21

No, já jsem to měla stejně. V práci jsem byla spokojena, ale jak jsem přišla domu, svalila jsem se tak akorát na gauč a slezla zase na další cestu do práce. Včetně víkendů (makala jsem ve skladu, dělala příjem zboží = vykládka aut a manipulace s vzv, pak jsem to zase zaklizela, a to někdy i ručně). Tělo proste taky někdy potřebuje vypnout, potřebuje odpočívat. Co jsem začala pracovat jinde, spravilo se to samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
16.5.21 15:26

Jestli mužů něco poradit, tak si na tu práci na zahradě proste někoho najmi a fakt si ten odpočinek doprej, ať se nestrhneš. Až budeš zas ready, budeš aktivní sama od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32203
16.5.21 15:53
@Anonymní píše:
Zdravím, přes týden pracuji fyzicky, práci po této stránce zvládám, to je v pohodě. Ale přes víkend se zacyklím do nicnedělání. Současné, relativně příznivé počasí mě nevyžene ven, byť obývam domek se zahradou, kde se najde vždy dostatek práce. Vím to, není to nejlepší přístup, tak mi zkuste poradit, jak to máte nastavené vy.
Pro doplnění, před časem, jsem pracovala v hotelnictví, tudíž pracovní doba nepravidelná, vůbec jsem žádný úbytek energie nepociťovala. Naopak jsem z činnosti „žila“ i mimo práci.
Poprosím anonym kvůli profesnímu zaměření a zdravotnímu stavu nebo nezveřejnit. Děkuji

Nejspíš ten odpočinek potřebuješ.

Já bych to nelámala za každou cenu, jestli seš po tom týdnu unavená, tak si prostě odpočin.
Zahradu co nejvíc zjednodušit a třeba i jak se tu píše, zaplatit někomu za posekání atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
16.5.21 16:14

Když tělo nemůže, tak prostě nemůže a řekne si dost. Já třeba včera blbnul na zahradě do osmi večer. Dnes jsem chtěl také ještě něco udělat, ale nejde to a tak užívám neděli se šálkem čaje v ruce. Daleko horší by bylo, kdyby si tělo neumělo říci dost a člověk měl každou chvíli infarkt na krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
16.5.21 16:21

Je to o nastaveni, ja odocivam aktivne, chce to jen dostat se do „formy“. Par dni zustat doma a nic nedelat, tak jsem z toho nicnedelani ko taky, nastestinse mi to sa zridka. Jde hodne i o zvyk.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.21 16:46

Zakladatelka: díky za vaše reakce, které jsem víceméně čekala. Ještě mi teda vrtá hlavou, co bylo příčinou toho „přepnutí“, při náhlé změně oboru. V hotelu jsem byla na nohou neustále, byla jsem aktivní pro hosty, pracovní doba silně nepravidelná a spoustu, spoustu aktivit jsem měla chuť i čas provozovat.

• Citovat
  • Nahlásit
419
16.5.21 16:48

A ja ti tedy doporucuji v tom setrvat. Evidentne ten klid potrebujes. Mela jsem to podobne a kdyz jsem pracovala brigadne fyzicky, tak jeste vic. Nejak me ta fyzicka prace vic hnala k odpocinku a nevylezani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
16.5.21 16:55
@Anonymní píše:
Zakladatelka: díky za vaše reakce, které jsem víceméně čekala. Ještě mi teda vrtá hlavou, co bylo příčinou toho „přepnutí“, při náhlé změně oboru. V hotelu jsem byla na nohou neustále, byla jsem aktivní pro hosty, pracovní doba silně nepravidelná a spoustu, spoustu aktivit jsem měla chuť i čas provozovat.

no byla to práce co tě nabíjela, současná práce tě unavuje. V čem je rozdíl? Rozmanitos? Komunkace s lidma? Adrenali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.21 17:11
@Ou píše:
no byla to práce co tě nabíjela, současná práce tě unavuje. V čem je rozdíl? Rozmanitos? Komunkace s lidma? Adrenali?

No :roll:, určitě prostředí a takový ten neblahý pocit stereotypu, že jde o činnost, kterou jako náhražku může mít každý.
A ano, předchozí práce mě nabíjela, tak doufám, že se k ní vrátím ;)

• Citovat
  • Nahlásit
7500
16.5.21 18:56

Myslím že záleží, co znamená to tvé nicnedělání. Jestli se cítíš unavená a nedokážeš se k ničemu dokopat, cítíš se znuděná a ze všeho znechucená, asi ten odpočinek tělo potřebuje. Jestli se hned od rána „odměníš“ brouzdáním na netu, sledováním tv, hraním her a potom se od toho ne a ne odtrhnout, tak to chce nad sebou trochu zpřísnit. Třeba si naplánuj předem, co bys který den fakt ráda udělala a ze svého plánu neuhnout. Klidně si dopoledne naplánuj lenošení, ale po obědě kafe a nekompromisně šup na plánovanou věc. Z vlastní zkušenosti, i když se mi do něčeho nechce, nakonec mě nějaká aktivita nabije, zatímco lenošení ještě víc ubíjí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
16.5.21 21:06
@Petule030 píše:
Myslím že záleží, co znamená to tvé nicnedělání. Jestli se cítíš unavená a nedokážeš se k ničemu dokopat, cítíš se znuděná a ze všeho znechucená, asi ten odpočinek tělo potřebuje. Jestli se hned od rána „odměníš“ brouzdáním na netu, sledováním tv, hraním her a potom se od toho ne a ne odtrhnout, tak to chce nad sebou trochu zpřísnit. Třeba si naplánuj předem, co bys který den fakt ráda udělala a ze svého plánu neuhnout. Klidně si dopoledne naplánuj lenošení, ale po obědě kafe a nekompromisně šup na plánovanou věc. Z vlastní zkušenosti, i když se mi do něčeho nechce, nakonec mě nějaká aktivita nabije, zatímco lenošení ještě víc ubíjí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat