Reklama

Přesčasy a dovolena u zkraceneho uvazku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Krčka
Echt Kelišová 8143 příspěvků 10.09.18 15:39
Přesčasy a dovolena u zkraceneho uvazku

Ahoj, neni tu nějaká ucetni prosim?

Uvazek 20hodin tydne.
PRACUJU 4 dny v tydnu po pěti hodinach.

Tri dny volno - vikend plus jeden den podle toho jaky potrebuji.

A ted se mi do toho zapletla neschopenka - tri dny. Je jasne, ze ty tri dny zaplacené nedostanu. Ale otazka je : krati se mi o ty tri dny uvazek? Tzn kdy je to treba mesic s 80 pracovníma hodinama, tak jak se to počítá? Kolik mam ten mesic odpracovat? Osmdesat nebo min?

A druhý mesic - kdyz mam přesčasy, muzu mit místo nich volno nebo peníze. A kdyz mam misto nich volno tak mi ty dny volna nekdo zaplatí? Nebo se mi o ne zase krati mesicni uvazek v poctu hodin?

Proste to nechápu. Dekuji!

Reklama

Reakce:

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 10.09.18 15:52

@Krčka Pokud máš na dny neschopenky naplánovanou směnu, tak máš o ty dny méně a měly by se ti počítat jako 4 hod odpracované. Ale přesčasy se počítají, až když máš odpracováno více než 40 hod týdně. Do těch 40 je to práce nad úvazek, neplatí se jako přesčas, s příplatkem. Tam záleží asi na dohodě se zaměstnavatelem. Když se dohodnete, že Ti dá za hodiny nad úvazek volno, např. jeden měsíc odpracuješ místo 80hod 90(při 20 pr dnech), tak další měsíc by Ti mělo stačit odpracovat o 10 hod méně.

Krčka
Echt Kelišová 8143 příspěvků 10.09.18 16:11

Jasne, vim, ze se mi ten prescas neplatí jako prescas, ale normalni pracovni hodiny.

Krčka
Echt Kelišová 8143 příspěvků 10.09.18 16:15

Takze kdyz mam neschopenku na tri dny, tak mam ten mesic odpracovat o 12hodin mene a kdyz mam neplacene volno misto tech napracovanych jakozeprescasu, tak se mi zase o ten pocet hodin taky krati hodiny. Treba tři dny volna pri 80 pracovních hodinach za mesic je 68hodin za mesic pri zachování me normalni mzdy jako bych tam byla tech 40 hodin, ano?

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 10.09.18 17:11

@Krčka pokud máš neschopenku v ty dny, kdy jsi měla naplánovanou směnu, tak ano. Pokud máš neschopenku v den, kdy máš volno, tak ti hodiny neubydou. Např. neschopenka středa, čtvrtek, pátek - v pátek jsi měla naplánované volno, tak musíš odpracovat 72 hodin za měsíc. Je to nespravedlivé, mě se to vždycky zdálo blbé vůči těm, kteří pracovali jako ty, na zkrácený úvazek a méně směn. Pokud tvůj šéf není sv…, tak ti to volno zadá do jiného dne a pak odracuješ těch 68 hod + 12 neschopnost. Stejně tak to volno při převádení hodin do dalšího měsice. pokud máš napracovaných 10 hodin, tak odpracuješ 70 zachování celé mzdy. Nejsem účetní, ale dělala jsem manažerku a měli jsme i zaměstnance s 5 hod úvazkem. Chodil na 1 den v týdnu, když měl dovolenou, tak měl 1 hod denně,pracovní neschopnost taky. Práci nad úvazek do 40 hod týdně jsme propláceli každý měsíc, to převézt nešlo.

Krčka
Echt Kelišová 8143 příspěvků 10.09.18 17:13

Dekuju!

Krčka
Echt Kelišová 8143 příspěvků 12.09.18 14:20

Fond prescacu 10hodin z minulych měsíců. 100hodin ma pracovní mesic. Odpracovano 100hodin plus vybrano tech 10hodin jako náhradní volno. Jaky je fond prescacu po tomto měsíci? Dekuji!

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 12.09.18 15:42

Měl by být zas 10 hodin, kdy má pracovní měsíc 100 hodin, při 20 hod úvazhu? To bude mít nejvíc tak 92 hod při 23 pracovních dnech.

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 12.09.18 15:54

@Krčka Kde pracuješ? Podle tvých dotazů hádám, že asi u malého soukromníka, který má 1-3 zaměstnance a výplaty jim dělá sám a jak se mu zachce. :pocitac: Taky jsem u takového dělala, měla jsem 240 hodin a spočítal mě 15 hodin přesčasů, oddůvodnil to tím, že přesčas je když jsem v práci déle než 8 hodin denně. A já tam byla 6 dní v týdnu, po 8 hod, to přesčas nebyl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: podle něj

Krčka
Echt Kelišová 8143 příspěvků 12.09.18 20:56

@kačka39 nechci to moc konkrétně rozebírat :)

Krčka
Echt Kelišová 8143 příspěvků 12.09.18 20:57
@kačka39 píše:
Měl by být zas 10 hodin, kdy má pracovní měsíc 100 hodin, při 20 hod úvazhu? To bude mít nejvíc tak 92 hod při 23 pracovních dnech.

To bylo pro lepsi pocitani zaokrouhlene. Jde mi o princip tech poctu. Jsem z toho v haji :(

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 13.09.18 11:19

@Krčka Máš 20 hod. týdenní úvazek. Když vezmu srpen a máš dejme tomu vždy volné pátky, tak to je 90 hod. Z předchozích měs. máš navíc 10 hod přesčasu a místo příplatku si za něj vybereš náhr. volno
1/ Odpracuješ 80hod + čerpáš 10 hod náhradního nepl.volna. V tomto případě dostaneš zaplaceno za 80 hod. a máš 0 NV
2/ Odpracuješ 80 hod + 10 hod. přesčas + čerpáš 10 hod. náhradního nepl. volna. Zaplaceno máš 90 hod vč. přesčasu a 10 hod. náhradního volna k čerpání.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >