Reklama

Přesnídávka o 3 měsíce dřív

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarynaFrai
Kecalka 208 příspěvků 18.04.18 09:14
Presnidavka o 3 mesice driv

Ahoj, mam takovou hloupou otazku. Ted jsem dala malymu ovocnou presnidavku mango a az v pulce jsem si vsimla, ze je od ukonceneho 8.mesice :roll: Malymu je 5.mesicu, nevadi to?

Reklama

Reakce:

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 18.04.18 09:16

Muže se třeba osypat, ale přežije to ;)

cverunka
Závislačka 2551 příspěvků 18.04.18 09:18

Řekla bych, že je to úplně jedno.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 18.04.18 09:36

Dava se dele protoze na tropicke ovoce byvaji alergie ale podle me se nic nestane, mozna mu naskoci vyrazka ale vic nic ;)

Lenka Sombergová
Stálice 53 příspěvků 18.04.18 09:46

Koukni na složení. Stejně v ní asi bude nejvíc jablek a manga méně. Také myslím, že se nic nestane

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 18.04.18 09:48

Jako exotické ovoce se doporučuje dávat až později, kvůli případným možným alergiím.
Na druhou stranu, jsou podložené teorie, které říkají, že při podávání alergizujících potravin do šesti měsíců věku naopak pravděpodobnost alergií v pozdějším věku snižují - tzv. imunitní okénko (viz. např. zde: http://www.alergieimunita.cz/…-onemocneni/)
Tak si vyber :mrgreen:

Já osobně jsem zastáncem spíše dřívějšího podávání od každého alergenu (samozřejmě rozumně a hlídat případnou reakci).
Takže s mangovou přesnídávkou (kolik je tam doopravdy manga? :D a ještě převařené), bych se nestresovala ;)
Maximálně se osype.

MarynaFrai
Kecalka 208 příspěvků 18.04.18 09:55

Diky holky :kytka:

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 18.04.18 10:42

Já malýmu dala tak nechtěně kaši. Koupila sem a všimla si že je od 6 a máme 4 měsíce. Nic se mu nestalo i když mu s tím stejně jen zahušťuju mlíčko. Takže myslím, že pokud se neosype nestane se nic.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 18.04.18 11:10

Nebo tam může být na zahusteni obilnina s lepkem, který se ani u nekojenych dětí nedoporucuje podávat dřív nez od ukonceneho 6. měsíce. Osobně nechapu takovou experimentaci u tak malého mimina, mě lo ny jíst nejlépe to, co vyrostlo u nás :nevim:

Nic se mu nestane :kytka:

lucynka25
Kelišová 7385 příspěvků 2 inzeráty 18.04.18 19:10

@MarynaFrai Nic se neděje, maximálně ta alergická reakce se projeví, ale myslím, že to bude v pořádku, od 6.m je mango v pohodě a měsíc není takový rozdíl.
Každopádně když dáváš novou příchuť, tak maximálně 3 lžičky, kvůli té případné alergii a takhle 3 dny, až potom dát víc :kytka:

A zvu Tě i vás ostatní k nám do skupinky vaříme pro kojence a batolata a budu ráda za vaše recepty a inspiraci co vařit pro mrňousky :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >