Přesnídávka o 3 měsíce dřív

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarynaFrai
Kecalka 208 příspěvků 18.04.18 09:14
Presnidavka o 3 mesice driv

Ahoj, mam takovou hloupou otazku. Ted jsem dala malymu ovocnou presnidavku mango a az v pulce jsem si vsimla, ze je od ukonceneho 8.mesice :roll: Malymu je 5.mesicu, nevadi to?

Reklama

Reakce:

lolink
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 18.04.18 09:16

Muže se třeba osypat, ale přežije to ;)

cverunka
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 18.04.18 09:18

Řekla bych, že je to úplně jedno.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 18.04.18 09:36

Dava se dele protoze na tropicke ovoce byvaji alergie ale podle me se nic nestane, mozna mu naskoci vyrazka ale vic nic ;)

Lenka Sombergová
Stálice 53 příspěvků 18.04.18 09:46

Koukni na složení. Stejně v ní asi bude nejvíc jablek a manga méně. Také myslím, že se nic nestane

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18993 příspěvků 18.04.18 09:48

Jako exotické ovoce se doporučuje dávat až později, kvůli případným možným alergiím.
Na druhou stranu, jsou podložené teorie, které říkají, že při podávání alergizujících potravin do šesti měsíců věku naopak pravděpodobnost alergií v pozdějším věku snižují - tzv. imunitní okénko (viz. např. zde: http://www.alergieimunita.cz/…-onemocneni/)
Tak si vyber :mrgreen:

Já osobně jsem zastáncem spíše dřívějšího podávání od každého alergenu (samozřejmě rozumně a hlídat případnou reakci).
Takže s mangovou přesnídávkou (kolik je tam doopravdy manga? :D a ještě převařené), bych se nestresovala ;)
Maximálně se osype.

MarynaFrai
Kecalka 208 příspěvků 18.04.18 09:55

Diky holky :kytka:

Elfryt
Stálice 95 příspěvků 18.04.18 10:42

Já malýmu dala tak nechtěně kaši. Koupila sem a všimla si že je od 6 a máme 4 měsíce. Nic se mu nestalo i když mu s tím stejně jen zahušťuju mlíčko. Takže myslím, že pokud se neosype nestane se nic.

Jana206
Nadpozemská drbna 26113 příspěvků 18.04.18 11:10

Nebo tam může být na zahusteni obilnina s lepkem, který se ani u nekojenych dětí nedoporucuje podávat dřív nez od ukonceneho 6. měsíce. Osobně nechapu takovou experimentaci u tak malého mimina, mě lo ny jíst nejlépe to, co vyrostlo u nás :nevim:

Nic se mu nestane :kytka:

lucynka25
Kelišová 6982 příspěvků 2 inzeráty 18.04.18 19:10

@MarynaFrai Nic se neděje, maximálně ta alergická reakce se projeví, ale myslím, že to bude v pořádku, od 6.m je mango v pohodě a měsíc není takový rozdíl.
Každopádně když dáváš novou příchuť, tak maximálně 3 lžičky, kvůli té případné alergii a takhle 3 dny, až potom dát víc :kytka:

A zvu Tě i vás ostatní k nám do skupinky vaříme pro kojence a batolata a budu ráda za vaše recepty a inspiraci co vařit pro mrňousky :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama