Přesnídávka o 3 měsíce dřív

224
18.4.18 09:14

Presnidavka o 3 mesice driv

Ahoj, mam takovou hloupou otazku. Ted jsem dala malymu ovocnou presnidavku mango a az v pulce jsem si vsimla, ze je od ukonceneho 8.mesice :roll: Malymu je 5.mesicu, nevadi to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3269
18.4.18 09:16

Muže se třeba osypat, ale přežije to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3816
18.4.18 09:18

Řekla bych, že je to úplně jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
18.4.18 09:36

Dava se dele protoze na tropicke ovoce byvaji alergie ale podle me se nic nestane, mozna mu naskoci vyrazka ale vic nic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.18 09:46

Koukni na složení. Stejně v ní asi bude nejvíc jablek a manga méně. Také myslím, že se nic nestane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23471
18.4.18 09:48

Jako exotické ovoce se doporučuje dávat až později, kvůli případným možným alergiím.
Na druhou stranu, jsou podložené teorie, které říkají, že při podávání alergizujících potravin do šesti měsíců věku naopak pravděpodobnost alergií v pozdějším věku snižují - tzv. imunitní okénko (viz. např. zde: http://www.alergieimunita.cz/…-onemocneni/)
Tak si vyber :mrgreen:

Já osobně jsem zastáncem spíše dřívějšího podávání od každého alergenu (samozřejmě rozumně a hlídat případnou reakci).
Takže s mangovou přesnídávkou (kolik je tam doopravdy manga? :D a ještě převařené), bych se nestresovala ;)
Maximálně se osype.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
18.4.18 09:55

Diky holky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
18.4.18 10:42

Já malýmu dala tak nechtěně kaši. Koupila sem a všimla si že je od 6 a máme 4 měsíce. Nic se mu nestalo i když mu s tím stejně jen zahušťuju mlíčko. Takže myslím, že pokud se neosype nestane se nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31665
18.4.18 11:10

Nebo tam může být na zahusteni obilnina s lepkem, který se ani u nekojenych dětí nedoporucuje podávat dřív nez od ukonceneho 6. měsíce. Osobně nechapu takovou experimentaci u tak malého mimina, mě lo ny jíst nejlépe to, co vyrostlo u nás :nevim:

Nic se mu nestane :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13399
18.4.18 19:10

@MarynaFrai Nic se neděje, maximálně ta alergická reakce se projeví, ale myslím, že to bude v pořádku, od 6.m je mango v pohodě a měsíc není takový rozdíl.
Každopádně když dáváš novou příchuť, tak maximálně 3 lžičky, kvůli té případné alergii a takhle 3 dny, až potom dát víc :kytka:

A zvu Tě i vás ostatní k nám do skupinky vaříme pro kojence a batolata a budu ráda za vaše recepty a inspiraci co vařit pro mrňousky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama